Jump to content
  • Kaydol
Length

Sahanın İçi ve Dibi | 2. Sezon

Önerilen İletiler

Futbol... Bazılarına göre 22 adam ve 1 top ile oynanan bir takım sporu. Benim gibiler için sahada olduğu kadar tribünde de oynanan, 45'er dakikadan 2 yarı tribünde çalışan tribün işçilerinin sporu. Ben, İzmir doğumlu olarak İzmir takımlarına ısınamamış bu yüzden İstanbul'un 3 büyük takımlarından Galatasaray'ın şahşahsına yenik düşmüş ancak üniversite ile birlikte Denizlispor tribünlerine giren bir gencim. Bir klişe vardır tribünde. Tribünün havasını soluyan vazgeçemez derler. Bu benim için dolaylı yoldan gerçekleşmişti. Yeşil Cephe taraftar grubunun içinde kendimi bulmuştum. İzmir ve Samsun deplasmanlarına gitmiş, içerdeki ceza yemediğim maçları da kaçırmamıştım. Takım ligde kalmıştı. Ancak tribünde olmak kesmiyordu beni. Bu taraftarı heyecanlandıran isimlerden biri neden değildim? Daha çok gençtim. Önümde uzun bir yol vardı. Bir şekilde sahaya adım atmalıydım ancak bunu futbolcu olarak yapamayacak kadar da tembeldim. Bunu saha kenarında zekam ile yapacaktım.

Kariyerime işsiz ve hiçbir lisansım olmadan başlayacağım. Bu süreçte hikaye bazlı bir yol izleyeceğim. Daha önce yaptığım ''Bu bir başarısızlık hikayesi'' isimli kariyerimden farklı olarak bu kariyer bireysel başarı değil, taraftar memnun etme yolunda gidecek.

Kariyer Hedeflerim;

• Mümkün olduğunca çabuk bir şekilde takım bulmak.
  • Başarılar ve lisanslarla itibar yükseltmek.
  • Denizlispor'un başına geçip, onu ait olduğu yere yani Süper Lig'e çıkarmak.

Bu hedefleri başardıktan sonra içimdeki isteğe de bağlı olarak yeni hedeflerle ilerleyebilirim.

Açık Ligler;

Ligler.png

Profilim;

Profil.png

Ve hikaye içinde de ara ara kullanacağım resimlerden biri (Samsun deplasmanı öncesi, en sağdaki benim);

31351331_1993333760739391_38511822925379

Kuralları okudum ve kabul ediyorum (x)

tarihinde Length tarafından düzenlendi
  • Teşekkür 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı

Eze gerçekte olmadı ama oyunda iş yapıyor hocam. Sol bek takviyesi şart.Allah kolaylık versin çok zor seçim.Süper Lig'e çıkınca bile bütçe vermiyor Üstek

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Mert Can, 21 saat önce yazdı:

Kariyeriniz onaylanmıştır,başarılar dilerim.

StevenGerrard, 21 saat önce yazdı:

Başarılar 

Teknik Traktör, 20 saat önce yazdı:

hayırlı olsun, başarılar

can_9, 19 saat önce yazdı:

Başarılar.

Comandante Bilic, 19 saat önce yazdı:

başarılar hocam zorlu bir kariyer bekliyor bizi 🙂

kaans98, 17 saat önce yazdı:

Eze gerçekte olmadı ama oyunda iş yapıyor hocam. Sol bek takviyesi şart.Allah kolaylık versin çok zor seçim.Süper Lig'e çıkınca bile bütçe vermiyor Üstek

Hocam takımın başına geçebildiğimiz zaman kim olur kim olmaz bilmiyorum artık 🙂

CewmoN, 15 saat önce yazdı:

Başarılar hocam. 🙂

Realleaz, 10 saat önce yazdı:

Başarılar

mustafa58, 10 saat önce yazdı:

Basarilar 

UguJR, 8 saat önce yazdı:

Başarılar 🙂

Çok teşekkür ederim 🙂

İşe başlamak için muhteşem bir istek vardı içimde. Aynı zamanda bunu kısa sürede yapamayacağımı da biliyordum. Sezon başından itibaren alt ligleri takip etmeye başladım. Türkiye'den BAL ligi, İspanya'nın amatör ligleri gibi. Ben kendim için başlangıcı orada seçmiştim. Tribünden kimseye bahsetmemiş, şu an bu hedefimi tek bilen ben ve ailemdi. Ailem hafife almıştı bu isteğimi ve önemsememişlerdi. Sonuçta 20 yaşında tribünün içindeki bir gencin böyle bir şey başarabilmesi mümkün görünmüyordu. Bu sırada bu isteğimi diğer kişilere açmaya devam ettim ve hatrı sayılır sayıda tanıdık bulmuştum futbol camiasından. Bu isimlerin aracılığıyla hem yurt içinden hem de yurt dışından bir çok kulüp ile görüşmüştüm ancak olumlu sonuç alamadım. Umutlarımı yitirmemeyi tribün çok iyi öğretmişti bana. Ve hayallerimin gerçekleştiği o an geldi. Nazilli Bld. takımı ile görüşmem olumlu sonuçlanmıştı. Tanıdık aracılığıyla kabul edilmiştim. Bu aşamadan sonrasında hayat artık sadece benim hayatım değil aynı zamanda futbolun ve tribündeki taraftarın da hayatı olacaktı. 

Nazilli Belediyespor Logosu;

aydinspor-1923-ve-nazilli-belediyespor-u

Ligdeki durum(Gerçekten vahim);

lig_tablosu.png

Takım ayrıca Ziraat Türkiye Kupasında gruplara kalmıştı. Grubunda Fenerbahçe-Karabükspor-Gençlerbirliği vardı. Sezon arasında gelmiştim ve önümdeki ZTK maçlarını bitirecektim önce. Kimsenin bu turnuvadan beklentisi yoktu.

ZTK 3. Hafta

ztk1.png

ZTK 4. Hafta

ztk2.png

ZTK 5. Hafta

ztk3.png

ZTK 6. Hafta

ztk4.png

Gruplarda aldığımız Gençlerbirliği galibiyeti bize umut vermişti. Bu takım büyük işler başaracaktı inanmıştım.

19. Hafta

lig1.png

Acı galibiyeti tatmıştık, bizi rüyadan uyandırdılar. Büyük takımların baskı oyununa kontra ile cevap vermeye benzemiyor demişlerdi.

20. Hafta

lig2.png

Rüyadan uyanan biz lider Pendik'i kendi evinde siz misiniz bizi rüyadan uyandıran edasıyla yenmiştik.

21. Hafta

lig3.png

Aşırı sıkıcı bir maç oynandı. Hakemin 2 penaltı kararı dışında önemli bir an bile olmamıştı. 

22. Hafta

lig4.png

Fethiye bize acımadı gerçekten. Kötü oyuna rağmen bir gol attığımıza sevinmeli miyiz bilemiyorum.

23. Hafta

lig5.png

Orta sıra takımlarından biriydi Keçiören. Erken öne geçtik ama 2. golü bulamayınca ayağımıza çelmeyi taktılar.

24. Hafta

lig6.png

Kendi evimizde can suyumuzu aldık.

25. Hafta

lig7.png

Sivas Bld. maçından sonra tam ulan gene mi pozisyonsuz maç derken, umutsuzca oyuna aldığım Abdulkadir'in golüyle 3 puanı kazandık.

26. Hafta

lig8.png

Kocaeli temsilcisini yoğun baskımızla bunaltmıştık ama golü bulamadık. Kırmızı karttan sonra daha da defansif oynayan Kocaeli'ni geçecek yetenekte olmadığımızı gördük.

27. Hafta

lig9.png

Geçen haftanın moral bozukluğu bu haftaya taşınınca sonuç kaçınılmazdı.

28. Hafta

lig10.png

Sezonun en önemli maçlarından biriydi bizim için. Geriye düştük ve ilk yarıyı geride kapattık. Yılmadık kazandık. 2. can suyumuzdu bu maç.

29. Hafta 

lig11.png

Ligin önemli ekiplerinden birini de deplasmanda yenerek Ofspor'un ardından morallerimizi yükseltmiştik. 

29 Hafta sonunda Lig Tablosu;

ligtablosu2.png

Taraftar takımdaki değişimi görmüştü. 18 haftada 8 puan toplayan takım 11 haftada 18 puan toplamayı başarmıştı. Özellikle Ofspor maçından çıkarken bir taraftarın, ''Hocam umutlandırdınız, utandırmayın'' değişi aklımda kalmıştı. Bu taraftarı mutlu etmek, kulübü sevdirmek hepimizin elindeydi.

Bir sonraki güncellemede;

• Son 5 hafta
  • Hikayenin ilerleyişi için hikaye odaklı bir bölüm.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı

Zorlu bir mücadele içerisindeyiz. Zafer ancak inananların olur ve bizde inanıyoruz. Küme tutmak, zorlu mücadeleyi kazanmak için takım olgusuyla oynamamız gerek. Takım halinde hücum, takım halinde savunma!

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı

Nazilli'nin benim için çok kötü anıları var ama olsun sen kümede tut hocam o takımı. Gerçekten Nazilli Bld'yi görünce bi gözlerim doldu , vicdanı olmayanlara da selam olsun diyelim 🙂

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
StevenGerrard, 05.06.2018 - 12:15 yazdı:

Kümede kalırsak yeni iş teklifleri gelebilir, o zaman ha gayret 😄

Comandante Bilic, 05.06.2018 - 12:22 yazdı:

5 maç var daha 9 puan alsak çıkarız bence

CewmoN, 05.06.2018 - 12:42 yazdı:

Zor olacak ama zor olmasaydı herkes yapabilirdi sana güveniyorum hocam. 😄 

mustafa58, 05.06.2018 - 15:14 yazdı:

Zor... 

FMT Bey, 05.06.2018 - 15:44 yazdı:

Zorlu bir mücadele içerisindeyiz. Zafer ancak inananların olur ve bizde inanıyoruz. Küme tutmak, zorlu mücadeleyi kazanmak için takım olgusuyla oynamamız gerek. Takım halinde hücum, takım halinde savunma!

kaans98, 06.06.2018 - 02:04 yazdı:

Nazilli'nin benim için çok kötü anıları var ama olsun sen kümede tut hocam o takımı. Gerçekten Nazilli Bld'yi görünce bi gözlerim doldu , vicdanı olmayanlara da selam olsun diyelim 🙂

Utandırdık...

Bölüm 3: Utandırdık

30. Hafta

lig12.png

Çok kritik bir maçta İzmir ekibine ağır şekilde mağlup olduk. Umutlarımız biraz daha tükendi.

31. Hafta

lig13.png

Mutlak yenmemiz gereken bir diğer maçı da berabere bitirerek kendi topuğumuza sıktık.

32. Hafta 

lig14.png

Maraş galibiyeti ile umutlarımızı son 2 haftaya taşıdık.

33. Hafta

lig15.png

Ve son. Ligin güçlü ekibi ve şampiyonluğa oynayan ismi Amedspor'u geçemedik. Kendi evlerinde 2-1lik skorla bizi bir alt kümeye uğurladılar.

Lig Tablosu;

ligtablosu3.png

Yarı dönemde topladığımız puan;

ligtablosuyar_s.png

Gayet olumlu puan topladık ancak ölüyü diriltmeye yetmedi.

Ve korktuğum başıma gelmişti. İlk tecrübemde takımımı küme düşürmüştüm. Deplasmandaki az sayıdaki taraftarımız tarafından yuhalanıyor, bir kabusu yaşıyordum. Soyunma odasına indim. Bir sessizlik, bir kasvet vardı soyunma odasında. Futbolcular ağzıma bakıyor, çıkacak kelimeleri düşünüyorlardı. Sinirli miydim? Aslında hayır. Üzgün müydüm? Sonuna kadar. Derin bir nefes çektim ve;

-Olmadı. Daha iyisini yapamadık. Emeklerinize sağlık. Umarım her biriniz gelecekte başarılı olursunuz.

dedim. Futbolcularla vedalaştım zira Nazilli'ye döndüğümüzde tazminatımı alıp çıkacaktım kulüpten. Bir de yerel basına röportaj vermek istiyordum. Taraftar ile dargın ayrılmak istemediğim bir şeydi. Takımın bu deplasman için ayarlanmış özel uçağı ile Aydın Çıldır Havalimanı'na iniş yaptık. Direkt eve gitmek istiyordum. Havalimanından çıkış yaptığımız an beklenmedik bir tepkiyle karşılaştık. Taraftarlar küfrediyor, rezil ettiniz diyorlardı. Başım önde hızla uzaklaştım. Eve vardığımda kendimi koltuğun üzerine attım. Farklı bir yol beni bekliyordu. İlk başarısızlığı tatmış ne kadar kötü bir duygu olduğunu anlamıştım. Bunu tekrar tadacak mıydım? Zaman gösterecek. Bir sonraki gün kulüpten tazminatımı aldım ve ayrıldım. Yerel basına verdiğim röportajda tüm samimiyetimle özür diledim. Sosyal medyada gördüğüm tablo iç karartıcı değildi. Taraftarın bir çoğu benim elimden geleni yaptığımı, ruhsuz topçuların ilk yarıda sadece 8 puan toplamasının sebep olduğunu yazıyorlardı. Ben bunu kabul etmedim. Bu kulübe kümede kalma sözüyle gelmiş bir teknik direktörün sözünde durmaması büyük bir ayıptı. Şimdi önümde bir yaz tatili vardı.

Denizli'ye döndüğümde beni görenler sık sık takılıyordu. Ciddi konuşmalarda ise umut vaat ettiğimi de belirtmişlerdi. Önümdeki yolların birinde 1 yıl daha işsiz kalma tehlikesi vardı ve benim bu yola girmeye hiç niyetim yoktu. Yaz döneminin ortasında başladığım kulüp arama çalışmaları ilkinden daha iyi şekilde ilerliyordu. Elimdeki veriler, kısa dönemde topladığım puanlar etkileyiciydi bir çok kulüp için. Sonunda bir kulüp bulmuştum kendime. Sivasspor'un bir nevi paf takımı olarak kullandığı tarihin en eski spor kulüplerinden Anadolu Üsküdarspor ile anlaşmıştım. Gelecek yıllarda Bağcılar SK ile birleşmesi söz konusu olan bir kulüptü. 2. Ligden, tekrar 0'dan, acı bir tecrübenin verdiği kırıklıkla yükselmeye çalışacaktım.

yeni_tak_m.png

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı

elinden gelenin fazlasını yaptın hocam boşver sen şimdi oraları .. yeni takımında başarılar

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Comandante Bilic, 07.06.2018 - 10:56 yazdı:

yeni yolculukta basarilar hocam 

kaans98, 07.06.2018 - 13:10 yazdı:

elinden gelenin fazlasını yaptın hocam boşver sen şimdi oraları .. yeni takımında başarılar

StevenGerrard, 07.06.2018 - 13:46 yazdı:

Sağlık olsun, Üsküdar'da başarılar 🙂

Ata376, 08.06.2018 - 23:10 yazdı:

İlginç bir kariyer seçimi olmuş başarılar.

Teşekkür ederim 🙂

İşte dipteydim. Dip neydi? Bir kariyerde dibi görmek nasıl olurdu? İtibarı en düşük takıma mı gitmek yoksa o takımla beraber başarısız olmak mı? Nazilli'yi düşürdükten sonra fazla felsefiydim. Acaba tribünde yaşadığım heyecanı sahada bulamamış mıydım? Yok yok, tribündekinden çok daha heyecanlı zamanlarım oluyordu. Peki sorunum neydi? Bence tribünden eleştirdiğim başarısız teknik direktörlerden biri olmamdı. Anadolu Üsküdar ile bu profili kırıp az imkanla çok iş yapacaktım. Evet evet, benim eksik parçam, ruhumu karartan şey buydu. Başkanla bir görüşme yaptım.

Başkan: Volkan, sözleşmeyi imzalamadan konuştuğumuz gibi kulübün imkanları çok kısıtlı. Senden mucize beklemiyoruz, bize karanlığı gösterme yeter. Kötü bir başlangıç yaptın kariyerine ve buna rağmen senle anlaştık. Senin potansiyeline güveniyoruz.

Volkan: Başkanım öncelikle bana güvenmeniz ne kadar önemli tarif edilemez. Nazilli ile yaşadığım zor bir süreçti. Şimdi bu kulüpte belki oradaki taraftar desteğini göremeyeceğim ancak az sayıdaki taraftarımıza takımı sevdireceğim. Tribünle iç içe olan takım bir üst lige çıkar. Bunun için de sizden isteğim futbolculara maaşların zamanında yatması. Geri kalanını ben halledeceğim. Bir de başkanım kardeş kulüp.....

Başkan: Sivasspor ile bir anlaşmamız var zaten. Şu aşamada başka kulüp istemiyoruz. Tartışmaya kapalı. Bir de haber vereyim, senin antrenörlük kursunu kulüp karşılayacak.

Volkan: Peki başkanım. Teşekkürler. Umarım bir sonraki toplantımız takımın ne kadar iyi gittiği hakkında olur. 

Mutlu olduğum yerde değildim. Taraftarı az bir kulüp beni mutlu edemezdi ancak benim işim zaten mutlu olmak değil eldeki taraftarı mutlu etmek.

aztaraftar.png

Kısa sürede yeteneksiz gözlemci ekibimle transferi bitirdik

Transferler;

transfer.png

Şöyle bir özetlemek gerekirse, ligi tanıyan isimlerle anlaştım. Eski takımım Nazilli'de kullanmadığım kaleci Metin'i getirdim. Erdi Kasapoğlu yıllarca Karşıyaka formasını terletmiş bir isim bize katkısı çok olacaktır. Kubilay Aktaş ligin en iyi oyuncularından diyebilirim. Diğer isimler alternatif olarak alındı.

Hazırlık kampımızdan gayet memnundum. İstediğim oyunu görebilmiştim;

haz_rl_k.png

Ziraat Türkiye Kupası Eleme Maçı;

ztk1.png

Rahat geçmemiz gereken maçı rahat geçtik.

Spor Toto 2. Lig Beyaz Grup | 1. Maç

1.hafta.png

Lan noluyor gene mi düşeceğiz dediğimiz bir başlangıç oldu.

Spor Toto 2. Lig Beyaz Grup | 2. Maç

2.hafta.png

Üst ligden yeni düşmüş bir takım olduğunu düşünürsek bize umut veren bir maç oldu.

Spor Toto 2. Lig Beyaz Grup | 3. Maç

3.hafta.png

Çok rahat ve huzurlu.

Spor Toto 2. Lig Beyaz Grup | 4. Maç

4.hafta.png

Penaltıyı kurtaran kaleci Metin'e çok şey borçlu olduğumuz bir 3 puan.

Spor Toto 2. Lig Beyaz Grup | 5. Maç

5.hafta.png

Geçen sene beni Nazilli ile düşmeye mahkum eden Buca'dan intikam niteliğinde maç.

Spor Toto 2. Lig Beyaz Grup | 6. Maç

6.hafta.png

2. Yarıda ecel terleri döktürdüğümüz, tribünde taraftarın ömründen 10 yıl çaldığımız bir hafta.

Spor Toto 2. Lig Beyaz Grup | 7. Maç

7.hafta.png

Yenebileceğimiz bir maçı verdik.

7 hafta sonunda lig tablosu;

ligtablosu1.png

Oyuncu İstatisliklerimiz;

oyuncuistatislik1.png

Harika diyebileceğimiz bir başlangıç oldu. Bütün sezona yayarsak bu performans ile şampiyon oluruz.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Misafir
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.