Jump to content
  • Kaydol
UguJR

Football Manager 2019'dan Beklentileriniz

Önerilen İletiler

KazımTR, 17 saat önce yazdı:

1-Antremanı izleyebilme ve antrenörlerin o gün olan oyunculara bir derece vermesi ona göre oynatabiliriz futbolcuları

2-Biriktirdiğimiz parayla kulüp satın alabilmek

3-Basın toplantılarına daha çok detay eklenmesi.Her basın toplantısında aynı sorular aynı cevaplar sıktı.

4-Geçen seneki başarıların bir sonraki senede hiç dillendirilmemesi. En azından haberlerde falan eski şampiyon maça çıkıyor falan diyebilirler

5-Başka takımlardaki veya boştaki antrenörler,asistan menajerler ile konuşabilme özelliği ve takıma almak istediğiniz oyuncuyla konuşma özelliği

bence bunlar eklenmesi gereken özellikler eklenirse oyuna detay ve zevk katacağından eminim.

madde madde gideceğim. 

1. bende katılıyorum oyuncuların antrenmanlarını izleyebilmek güzel olur en azından elimizdeki veriyi artacaktır. 

2. o özelliği başkanların yapması tarafındayım. bizim işimiz sadece takımı maça hazırlamak ve transferlerde gerekli adımları atmak. 

3. basın toplantılarında seçeneklerinin çoğalması fikrine bende katılıyorum. özellikle bir sorunun cevabını vermek istemediğimizde aynı soruların dayatılmasından nefret ediyorum. 

4. sunulan haberlerde seçicilik en azından küçük detaylar içerisinde ilgi çekici olabilir. 

5. takıma almak istediğimiz oyuncuları zaten medya aracılığı ile konuşabiliyoruz. oyuncu ile bire bir konuşma küçük detaylar içerisindeki büyük geliştirme olabilir. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Eğer ilk fragmandan oyuna eklenecek şeyler olacaksa kişisel hayata dair bir şeyler gelecek gibi görünüyor. Biraz sinematik lazım bu oyuna. Kaç yıl oldu hala maçlar haricinde bir animasyon yok. Yazı tabanlı oyun oynuyoruz. Yine bu menajerlik oyunu kardeşim diyecek olan sığ görüşlü ve at gözlüğünü suratına çakmış olan arkadaşlar gelecektir ama bu oyuna köklü değişiklikler şart arkadaşlar yoksa FM serisi 2017'den itibaren başlayan çöküşünü hızlandırmış olacak.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Fm2019 dan tek beklentim taktiksel geçişler yapabilmek. Artık büyük takımlar ve büyük hocalar savunmada ve hücumda farklı varyasyonlar ile sahaya diziliyor bunu oyuna da yansıtmak lazım. Şuan oyunculara verilen rollerle bu kısmen yapılabiliyor ama bunun daha da geliştirilmesi gerekiyor.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Fm 18'de özellikle pilot-kardeş kulüp meselesini hiç çözemedim, naptıysam kulüp pilot kulüp bulmadı. Bunu biraz dengeleyebilirler

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
R3B, 08.08.2018 - 13:15 yazdı:

Eğer ilk fragmandan oyuna eklenecek şeyler olacaksa kişisel hayata dair bir şeyler gelecek gibi görünüyor. Biraz sinematik lazım bu oyuna. Kaç yıl oldu hala maçlar haricinde bir animasyon yok. Yazı tabanlı oyun oynuyoruz. Yine bu menajerlik oyunu kardeşim diyecek olan sığ görüşlü ve at gözlüğünü suratına çakmış olan arkadaşlar gelecektir ama bu oyuna köklü değişiklikler şart arkadaşlar yoksa FM serisi 2017'den itibaren başlayan çöküşünü hızlandırmış olacak.

sığ görüş fikrine hiç bir şekilde doğru yorum olarak görmüyorum zira fifa menajerle karıştırılmamalı bu oyun tüm dünya bu oyundan hatta ve hatta ingiltere'deki spor programları bile bu oyunun nimetlerinden yararlanıyor. zaten sabit bir kitlesi varken bir oyunun neden çöküş olsun ben onu anlamadım. 

msbilgin383, 15 saat önce yazdı:

Fm 18'de özellikle pilot-kardeş kulüp meselesini hiç çözemedim, naptıysam kulüp pilot kulüp bulmadı. Bunu biraz dengeleyebilirler

başkanların pilot kulüp bulamamalarını bütçeyle , kardeş kulüp bulamamalarını da kulüp oyuncularının paralarını karşılayabiliyorsa bulmayabilirler. o yüzden ben gelecek seri onlarla ilgili bir düzenleme şahsen beklemiyorum. 

naceset, 08.08.2018 - 13:43 yazdı:

Fm2019 dan tek beklentim taktiksel geçişler yapabilmek. Artık büyük takımlar ve büyük hocalar savunmada ve hücumda farklı varyasyonlar ile sahaya diziliyor bunu oyuna da yansıtmak lazım. Şuan oyunculara verilen rollerle bu kısmen yapılabiliyor ama bunun daha da geliştirilmesi gerekiyor.

rollerden ziyade çok yönlü oyuncularla bahsettiğin taktiksel geçişler sağlanabilir. bunuda gelecek seride biraz daha kolaylık sağlanabilir. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Kaan Torun, 08.08.2018 - 13:05 yazdı:

madde madde gideceğim. 

1. bende katılıyorum oyuncuların antrenmanlarını izleyebilmek güzel olur en azından elimizdeki veriyi artacaktır. 

2. o özelliği başkanların yapması tarafındayım. bizim işimiz sadece takımı maça hazırlamak ve transferlerde gerekli adımları atmak. 

3. basın toplantılarında seçeneklerinin çoğalması fikrine bende katılıyorum. özellikle bir sorunun cevabını vermek istemediğimizde aynı soruların dayatılmasından nefret ediyorum. 

4. sunulan haberlerde seçicilik en azından küçük detaylar içerisinde ilgi çekici olabilir. 

5. takıma almak istediğimiz oyuncuları zaten medya aracılığı ile konuşabiliyoruz. oyuncu ile bire bir konuşma küçük detaylar içerisindeki büyük geliştirme olabilir. 

2-Özellikte söylediğim kendimize alacağız. Yani başkan olmasakta kulübün sahibi biz olabilir, bu kulübü biz yönetebiliriz.

5-Medya aracılığıyla değilde özel olarak konuşabiliriz. Medya olarak sadece başkasına açıklama yaptırıyoruz ve onu almaya hevesliyiz gibi şeyler söyleyebiliyoruz. Dediğim şey gelmek istemiyorsa bire bir konuşarak ikna edebiliriz

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Olması Gerekenler:

-VAR sistemi olmalı kesinlikle fakat animasyonunu da inşallah güzel yaparlar.(İşaret ve gidip pozisyonu izlemesi vs.)

-Kulüp kötü durumdayken yıllardır bu formayı giymiş veya sadakatlı olan takımı için taraftarı için oynayan oyunculara örnek Volkan Demirel,Selçuk İnan gibi oyunculara yeni sözleşme önerdiğimizde istedikleri maaş kulübün kötü mali durumuna göre çok fazla madem gerçeklik isteniyor oyunda bu adamların yaptıkları açıklamalar hep en az ücrete bile oynayacak adamlar o yüzden oyunun bu yöne kesinlikle geliştirilmeli.

Onun dışında taktikler zorlaştırılmalı,mali durumlar daha iyi incelenmeli kulüp çalışanlarında yeni roller gelmeli mesela ekonomist vb tarzı... 

Son olarak oyunculara her ne kadar özel talimatlar versekte kendi rolümüzü oluşturmalıyız atıyorum orta sahada x rolü bu rolde oyunu şunu felan yapar bence hoş olur...

tarihinde dorindoschi tarafından düzenlendi
  • Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

antremanlar daha detaylı hale getirilmeli. cm 03-04 de olduğu gibi antreman yapılacak bölüm genel olarak değilde detaylık şekilde seçilmeli. saat-saat ayarlanmalı. maç motoru geliştirilmeli. yapay zeka geliştirilmeli. ben zirveye oynarken diğer kulüpler bana yetişemiyor ve çok zayıf kalıyorlar. 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Kaan Torun, 09.08.2018 - 15:50 yazdı:

başkanların pilot kulüp bulamamalarını bütçeyle , kardeş kulüp bulamamalarını da kulüp oyuncularının paralarını karşılayabiliyorsa bulmayabilirler. o yüzden ben gelecek seri onlarla ilgili bir düzenleme şahsen beklemiyorum.

Mali olarak gayet iyi durumdayım, bütçeyle ilgili bi sıkıntım yok. Daha doğrusu hiç bir kariyerimde pilot kulüp bulamadım. Bu konuda bi dengesizlik olduğu kanaatindeyim

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Kazandıgımız paranın kullanılması falan gibi fikirlere hiç katılmıyorum gereksiz detaylar olur FM 18'in DB sini 19'a uyarlayıp temayı falan değiştirseler yine alacagız zaten hasta degil miyiz 🙂 Ben sadece taktik ve antrenman kısımlarının daha detaylı ve zorlastırıcı olmasından yanayım ayrıca takıma verdigimiz dizilişle kısıtlı kalmamalı hatta top rakipteyken farklı talimatlar top bizdeyken farklı talimatlar verebilmemize imkan saglamaları daha güzel olacaktır antrenman konusunda kesinlikle bir şeyler yapılmalı profillerde yazan 1-20 arası rakamlarla kısıtlı olmamalı oyuncuların performansları 7-10 arası bitiricilik ve geri kalan degerleri ortalama olan forvetler bile yeri gelip gol kralı olabiliyorsa bizde düşük profilli bir oyuncuyu özel antrenmanlarla o noktalara getirebilmeliyiz

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
naceset, 08.08.2018 - 13:43 yazdı:

Sonuna kadar katılıyorum. Her ne kadar taktik, dizilim, roller vs. gibi yönlerden piyasadaki en zengin oyun olsa bile günümüz futbolunun hızına yetişemiyor. Maçlar tam anlamıyla taktik savaşı şeklinde geçiyor bu yüzden taktikler, maç içindeki taktiksel geçişler daha fazla detaylandırılmalı. Zannediyorum ki bu özellik gelirse hem oyunun gerçekçiliğini hem de alınan zevki bir hayli arttıracaktır

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
MehmetKuran, 26.06.2018 - 09:19 yazdı:

NBA'de gelmiş geçmiş en iyi oyuncuları draft edip kadro kuruyordun Kobesinden tut Jordana kadar hatta dahada eskilerde var. Onun gibi bi mod açılabilir (Sanki bir sene yapmışlar mı takip etmedim bilmiyorum)

Başkan olma olayıda olabilir.Detaylı olması lazım kendi bi gelirin olacak ticaret adamı olacaksın.Kulübü satın alacan yada başkan olacaksın felan olabilir değişik olur.

başkan olma mantıklı gibi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Herşeyden önce yapay zekanın arttırılması gerekiyor baskan olma vs bence bos isler oyun ne kadar zor olursa o kadar güzel tabi toplantı iliskiler vs daha cok cesitlenmeli malum bi süre sonra paso aynı seyler ama cidden ilk öncelikle yapay zeka 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

kuvvetle ihtimal ütopik bir hayal olarak kalacak ama , Menajer,Asistan Menajer , Gözlemci gibi oyunda aktif olabileceğimiz görevleri alabilsek online oynarken gerçek bir ekiple muhteşem keyifli hale gelebilirdi FM  😏

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Oyundan beklentilerim şu şekilde :

-Taraftarların bi robot gibi haraket etmesinden ziyade daha gerçekçi olması.Daha şaşaiı meşala hatta koreografi bile olmasını isterim.

-Şampiyonluklarda,finallerde 3 saniyelik kutlamalardan ziyade böyle taraftarların sahaya atlaması birbirini yemesi gibi olaylar olabilir.

-Oyundaki yapay zeka ve mantığın  çok ama çok geliştirilmeli.10 hafta önce kazanılan şampiyonluktan sonra basında ''Bu sene ucu ucuna şampiyon oldunuz'' gibi saçma sapan soruların kalkması gerek.

-Menajerin tipi daha çok ön plana çıkmalı.Animasyonlar eklenmeli.

-Touch ve mobil versiyonlardaki modlar ana oyunada eklenmeli.(Mali kriz,İstenmeyen adam vs)

-Hikaye gibi insanları sıkmadan kısa kısa kariyerler olabilir.

-Antrenman programı daha fazla detaylanabilir. 

-Maç motoruna bir şey demiyorum artık.Ya aşırı gol pozisyonları olmasın yada saçma sapan goller bir maç içerinde onlarca kez kaçıp insanlar kanser edilmesin.

-Türkiye liginin yapay zekası daha gelişmeli.Oyuncu profillerinin daha iyi olması lazım.Bu kısım birazda bizim ligi yapan ekibe düşüyor.

Aklıma gelen şimdilik bunlar.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.