Jump to content
  • Kaydol
UguJR

Football Manager 2019'dan Beklentileriniz

Önerilen İletiler

CN7VSM.png

Bana göre yine ortalama bir oyun olacak, ufak tefek yenilikler, maç motoru yine saçma hatalarla dolu olur, yine saçma sapan bugları güncellemelerle düzeltirler.

İnşallah bu sene beklemediğimiz bir şekilde güzel bir oyun çıkartırlar.

Sizin düşünceleriniz neler?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bu oyuna ne katabilirler ki.. GTA gibi bir oyun değil ki yeni haritalar açasın. Ben FM'nin gidişatını çok beğeniyorum her yıl alıştıra alıştıra (biraz da yıllara yayarak) yeni şeyler ekliyorlar. Geçen yıl spor bilimcisi eklendi bu yıl kullanımı daha uygun hale geldi vs.. Toplantılar, sağlık merkezi, gözlemci olayları falan her yıl güzel şeyler katıyorlar oyuna bence. Maç motorundan ben de çok mutlu değilim ama kanser de etse idare ediyor. (Fifa gibi bir şey yapmaları mümkün değilse hiçbir şekilde kurtarmaz zaten..) Maç motoru hariç hiçbir problem görmüyorum oyunda. 2019'da da neler olacak aşırı merak ediyorum

• Beğen 4

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Geliştirebilecek çok ayrıntı var belki altyapı, personel, tesis ve gözlemcilik ağı için bize daha fazla seçenek sunabilir 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

oyunda zerre işe yaramayan bir kısım var: kariyerin boyunca kazandığın para

ulan napıyım harcayamayacaksam o parayı 😄 keşke şöyle kulüp satın alma ya da başkan olabilme modu falan olsa, bilmiyorum değişik olurdu

gerçekçilik çerçevesinde konuşursam her sene oyunda bir bug taktik dizilimi oluyor bence buna bi çözüm bulmaları lazım 442(dos) 433(ST) 523 forvetsiz derken şimdi de 3223 modamız 🙂 hani çok şikayetçi değilim de en azından bikaç taktik atın da değişiklik olsun 😄

• Beğen 3

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Biraz saçma olabilir ama bir dlc ile oyuncu olabilme olsa keşke istediğimiz takmın  altyapısından 15 yaşında başlayarak maximum 40 yaşında kadar istediğimiz zaman emekli olabilsek keşke

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

NBA'de gelmiş geçmiş en iyi oyuncuları draft edip kadro kuruyordun Kobesinden tut Jordana kadar hatta dahada eskilerde var. Onun gibi bi mod açılabilir (Sanki bir sene yapmışlar mı takip etmedim bilmiyorum)

Başkan olma olayıda olabilir.Detaylı olması lazım kendi bi gelirin olacak ticaret adamı olacaksın.Kulübü satın alacan yada başkan olacaksın felan olabilir değişik olur.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

1-) sponsor ve reklamları bizim seçmemiz.

2-) her sezon başında forma deseni ve rengi seçimi.

3-) çok vakitlerini almayacaksa, 😄 antrenmanları tıpkı maç motoru gibi izleyebilme ve uygulayabilme.

4-) maç esnasında bizim istediğimiz oyuncuyu ısındırabilme.

5-) ve en renk katan özellik ise TRİBÜN OLAYLARININ ÇEŞİTLENDİRİLMESİNİN yapılması.

daha çok var aslında ama hemen yapılsa, gelecek yıllara malzeme çıkmaz zaten... 😄 

tarihinde relapse89 tarafından düzenlendi
  • Beğen 3

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Artık klüp satın alma gelsin abi kariyer boyuca kazandığımız paralar bir işe yaramıyor klüp satın alma gelsin aynı zamanda futbolcu kariyeri istiyorum fm gibi çok ayrıntılı bir oyunda futbolcu olmak olan üstü bir şey olurdu düşünsene dlc ile 16 yaşından başlayıp max 40 yaşına kadar oynayabiliyoruz harika olmazmıydı 25 li yaşlarda reel madrid 34 de çine giderdik sonrada türkiyeye döner bir takımda oynar ve kariyeri bitirip yeni kariyere başlardık harika olurdu açıkcası

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Antrenmanları futbolcu özelinde kontrolümüz altına alabilmeliyiz bu oyunda. Bireysel antrenman yönetimini asistana devretmişken, bir futbolcunun yeni pozisyon eğitimini kendim ayarlamak istiyorsam bunu sadece 1 aylık bir süre için sağlayabiliyorum. Bir ay sonra tekrar asistana kendiliğinden devroluyor ve bu işleri zorlaştırıyor.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Total Club Manager serisi vardı çok önceden, eskiler bilir. Orada kazandığın parayı harcama ve özel hayat vardı. İlişkiler çok daha profesyonel ilerliyordu. Bir de adını şimdi hatırlayamadığım bir oyun var oyuncuları daha detaylı yönlendirdiğiniz, daha detaylı antrenmanlar yaptırabildiğiniz, özel hayatına müdahale edebildiğiniz. Belki bunlardan bazıları oyuna farklı bir çerçeve katacaktır. En azından kazanılan maaşı bir şekilde kullanma olabilir. Bunların haricinde de daha detaylı ve net analizler olmasını isterim. Devre aralarında analizlere bakıyorum ama tek tek uğraşmak çok zaman kaybı olabiliyor.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

FM18 almadığım için çok yorum yapamayacağım ama FM17 ye nazaran daha iyi bir maç motoru (öyle çok ahım şahım olmasa da) gelmesini isterim. Aynı zamanda penaltıyı kazanınca verilebilecek hızlı bir talimatla kalecime veya başka bir oyuncuya kullandırmak da güzel olurdu. (Böyle bir özellik zaten varsa oyunu boşa oynamışım demektir :)) Kariyerimizde kazandığımız paraları harcayamamamız çok anlamsız, o paraları kullanabilsek çok daha iyi olurdu. Son olarak penaltılarda kaleciler çok saçma hareketler yapıyorlar gibime geliyor, bazen atlamayı unutuyorlar, geç atlıyorlar veya yavaş kalıyorlar, bunun da düzeltilmesini isterim.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İlk olarak ben yazayım. Sosyal ağ baştan düzenlenebilir çünkü bir saatten sonra tekdüze gidiyor. Bakmak vakit kaybı oluyor. İkinci beklentim ise Yönetimle daha iyi bir iletişim ağı olması. Sizlerin neler arkadaşlar ? Neler olsa veya düzeltise daha iyi olur dediğiniz şeyler ? 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Oyunda bir çoğumuz futbolcuların profiline göre şans veriyoruz yada bunu baz alarak kendilerine bazı krediler sunuyoruz ancak antrenman bölümü bu konuda oldukça zayıf kalıyor, madem üç boyutlu bir maç motoru var antrenmanları da üç boyutlu olarak görebilmeli hatta yönetebilmeliyiz bu yenilik oyunun gerçekçiliğini çok sağlam bir seviyede arttırmakla kalmayıp, oyunculara profillerine göre muamele yapma devrini de bitirecek, antrenmanda kimin daha iyi kimin daha kötü olduğunu görüp o hafta formayı ona vermek gerçekten çok zevkli olacaktır, asistanın raporuna göre antrenmanları iyiymiş falan bence tamamen hikaye insanlar oyuncunun antrenman performansını gözüyle görebilmeli.

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
utqu, 3 saat önce yazdı:

Bence Futbol direktörü ya da Asistan menajer de olabilmeliyiz. Evet bu bir menejarlik oyunu ama oyuna ayrı bir renk katar.

Aklımda ki seçeneği yazmışsın, çok tatlı bir kariyer olabilir diye düşünüyorum. Tepeden inme bir yere menejer olmak gerçekçi yanını yok ediyor.
Bunu mod olarak getirebilirler, gerçek hayat gibi. Bir takımda asistan olarak başlayıp yükselmeye uğraşabiliriz, FD'likte transfer sevenler için çok iyi olabilir ben oynar ve çok keyif alırım açıkçası.

Bunun haricinde; Antreman sisteminin geliştirilmesi gerekiyor.
Bütün takıma bir hafta boyunca tek bir antreman stili yaptırıyoruz ki bu saçmalık ötesi.

Örneğin; 2 saat takım antremanı + 2 saat pozisyon antremanı; Defanslar kendi aralarında kaleci kendi aralarında vb. gibi antreman programları yapılması gerekiyor.
Her gün kaç saat yapacağız günde çift antremanmı olacak tek mi olacak gibi farklı seçenekler ile antreman ekranının çok daha gelişkin olması gerekiyor. Gerçek ile alakasız bir antreman sistemi mevcut oyunda.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

1-Antremanı izleyebilme ve antrenörlerin o gün olan oyunculara bir derece vermesi ona göre oynatabiliriz futbolcuları

2-Biriktirdiğimiz parayla kulüp satın alabilmek

3-Basın toplantılarına daha çok detay eklenmesi.Her basın toplantısında aynı sorular aynı cevaplar sıktı.

4-Geçen seneki başarıların bir sonraki senede hiç dillendirilmemesi. En azından haberlerde falan eski şampiyon maça çıkıyor falan diyebilirler

5-Başka takımlardaki veya boştaki antrenörler,asistan menajerler ile konuşabilme özelliği ve takıma almak istediğiniz oyuncuyla konuşma özelliği

bence bunlar eklenmesi gereken özellikler eklenirse oyuna detay ve zevk katacağından eminim.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.