Jump to content
  • Kaydol
Lupus

Altınordu | Sezon 2: Merhaba Süper Lig! | Bu Toprakların Evlatları ile Avrupa'nın Zirvesine Uzanan Yoluculuk |

Önerilen İletiler

Altınordu Logosu

z0aO89.jpg

Altınordu Başkanı

Seyit Mehmet Özkan

3EvM8j.jpg

Altınordu Hakkında

İçeriği Görüntüle

Altınordu Kadrosu

767dVm.png

gO2p42.png

Kiralık Gönderilen Oyuncular

2Jnqyv.png

Altınordu Profesyonel Şema

JQqNXB.png

6JrbQW.png

Genel Değerlendirme

Cm 01/02'den beri hiçbir yıl fire vermeden oynamaya devam ettiğim "Manager" serisinde, ilk kez bir kariyer hikayesi oluşturmaya niyetlenmiştim geçtiğimiz aylarda. İşimde yaşadığım yoğunluk nedeniyle devam edememiştim. Yarım kalan bir hikaye var diyerek. Tekrardan Altınordu kariyeri açmaya karar verdim. Bu sefer işten istifa ettiğim için de çok daha sağlıklı şekilde kariyeri sürdürebileceğim. Uzun yıllardır gerek farklı sitelerden, gerekse FM Türkiye'den olmak üzere bir hayli keyif aldığım bir uğraştı kariyer hikayeleri okumak. Fm 18 çıktığından beri Galatasaray, Giresunspor, Leeds United, Bucaspor, Yerel Amatör Lig'den Galata, Southampton gibi takımlar ile kariyer yaptım. Şimdiden bu satırları okuyan herkese teşekkürler, umarım hep beraber keyif alacağımız bir kariyer olur.

"Profesyonel futbol aslında bir savaş gibidir. Daha olağan şeyler yapan taraf kaybeder."
Rinus Michels

• Beğen 3

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı

Kariyeriniz onaylanmıştır,başarılar dilerim.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı

Hocam,bol şans güzel İzmir'imizin güzel takımında..

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Comandante Bilic, 1 saat önce yazdı:

girişi okudukça FM tutkum canlandı :) umarım kariyer de uzun soluklu devam eder, başarılar hocam

Ben de çok pis gaza geldim. Eve gidince hemen bilgisayar başına...

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Spoiler

Mert Can, 7 saat önce yazdı:

Kariyeriniz onaylanmıştır,başarılar dilerim.

Teşekkürler dostum :)

thespark3, 2 saat önce yazdı:

Hocam,bol şans güzel İzmir'imizin güzel takımında..

Çok teşekkürler dostum :)

Comandante Bilic, 2 saat önce yazdı:

girişi okudukça FM tutkum canlandı :) umarım kariyer de uzun soluklu devam eder, başarılar hocam

Teşekkürler dostum, en az bir Şampiyonlar Ligi kazanana kadar sürdürmeyi düşünüyorum. Sonrası tepkilere ve duruma bağlı :)

Teknik Traktör, 27 dakika önce yazdı:

Ben de çok pis gaza geldim. Eve gidince hemen bilgisayar başına...

Teşekkürler dostum, umarım keyifli bir kariyer olur senin için de.

Personel Transferleri

------------------------------------

pBRlPH.png

kksjlW.png

Her yeni kariyere başlangıcımda muhakkak yaptığım ilk adım teknik ekibi güncellemek ve güçlendirmektir. Bir önceki güncellemeye göre 18.3.0 ile Altınordu teknik ekibinin zayıfladığı gözüme çarpan ilk nokta oldu. Bu sebeple, genç takımlar dahil her bir personeli işten çıkartarak, sıfırdan yeni alımlar ile başladım. Çok geniş kapsamlı bir değişiklik olduğu için tek tek her personelin profilini paylaşamadım, kusura bakmayın. Umarım ilerleyen sezonlarda bunu yapabilirim.

Transferler

-------------------

GIgYWj.png

Gelenler: Sol kanat bekte transfere ihtiyacım olmadığı halde pozisyonu güçlendirmek adına fırsatı değerlendirerek Enes'i kiraladım. Üç forvet olan taktiğime rağmen takımda iki forvet bulunmaktaydı. Eren Tozlu'yu ilk on bir için transfer ettim. Hasan Kabze ise olası bir sakatlık durumuna karşı alındı. Daha da zenginleştirmek isterdim bu pozisyonu ama piyasada alabileceğim uygun bir isim yoktu. O yüzden biraz risk aldım.

Gidenler: Takımımda kanat oyuncusu kullanmayacağım için Erdoğan'ı gelen ilk mantıklı teklif ile birlikte elden çıkardım. Enis'i de keza aynı şekilde kiraladım. Oğulcan'ı defansif orta saha karakterli bir oyuncuya ihtiyacım olmadığı için kiralamaştım ama devre arasında geri çağırarak, pasör stoper pozisyonuna hazırlamaya başladım.

Enes Akyol

-----------------------

yLwVnn.png

Eren Tozlu

-------------------

Fv7KPN.png

Hasan Kabze

-------------------------

GMKhpo.png

Taktik

-------------

rHUZNB.png

Geçtiğimiz yıl Premier Lig'e damga vuran Chelsea'nin 3-4-3'ü sonrası bildiğiniz üzere FM 18'de oyunun en çarpıcı taktikleri hep bu formatta ortaya çıkmaktaydı. Ben de hazırlanan taktikler arasında, yıl başından beri süre gelen incelemelerim ve değerlendirmelerim sonucunda böyle bir sentez ortaya çıkardım. Aldığım sonuçlar bir hayli ümit verici. 'Underdog' her takımla bugüne kadar başarı getirdi. Sağ kanat bekte oyuncu eksikliğim mevcuttu, potansiyeli olan (131 PA) Barış Alıcı'yı çok yönlü bek olarak çalıştırarak, Ersun Yanal'ın Caner Erkin'den yarattığına benzer bir sonuç almayı umdum. Şu ana kadar açıkçası beklentilerimi karşılamış vaziyette.

Hazırlık Kampı

--------------------------

ub81xF.png

Oldukça keyifli ve bol gollü bir hazırlık dönemi geçirdik. Karabükspor maçı haricinde gol yememiş olmak da ayrı bir güven verdi sezon öncesi. Kamp dönemine damga vuran oyuncum ise yeni transfer Eren Tozlu oldu.

Fikstür

------------------

1YVLfR.png

Lig başlangıcında adeta fırtına gibi estik. Giresunspor maçında ise çok fazla gol kaçırdır, gol yollarındaki beceriksizliğimizin bedelini mağlubiyet ile ödedik. Adanaspor karşısında ise tam aksine her attığımız girdi ve rekor bir galibiyete uzandık. ZTK 3. Tur'da zayıf rakibimiz karşısında yedeklerimiz ile rahat bir galibiyet almaya başardık.

5s4JKn.png

Fikstürümüzün ikinci sekansında ligin alt sıralarında yer alan 4 takımla karşılaştık. Her birine soluk aldırmadan oldukça rahat galibiyetler aldık. ZTK 4.Tur'da ise kura şansı ile denk geldiğimiz zayıf rakibimizi, yedeklerimizin rehavetine rağmen geçmeyi bildik.

yj7swH.png

Denizlispor maçı herhalde şu ana kadar bu kariyerde en fazla keyif aldığım maçtı. 2-0'dan 2-3'e getirdim, son dakikalarda ise onlar 4-3 kazanmayı bildiler. İstanbul, Adana ve Denizli maçlarında sakat ve cezalı stoperlerimizin diyetini ödedik. ZTK 5. Tur İlk Maçı'nda güçlü rakibimize karşı çok gol kaçırmış olsak da mağlubiyetten kurtulamadık.

7TYtHJ.png

Bolu ve Balıkesir maçları haricinde oldukça rahat maçlar oynadık. Bolu maçında kalecimizin azizliğine uğradık ama nazar boncuğu diyerek devam ettik. ZTK'ya ise deplasmanda aldığımız ağır bir mağlubiyet ile veda ettik. Bu kadro derinliği ile çok daha fazlasını beklemiyordum zaten. İnşallah önümüzdeki senelerde ZTK'yı da ilk kez müzemize getireceğiz.

Puan Durumu ve İstatistikler

-----------------------------------------------------

hWSAce.png

Ligde ilk yirmi maç sonrasında açıkçası beklediğim noktadan da iyi bir pozisyondayız. Çok büyük bir sakatlık sorunu yaşamadığımız sürece, bu ritim ile ligi şampiyon bitirmeye kesin gözüyle bakıyorum.

fz07bf.png

Mirkan gol krallığında ilk sırada yer alsa da Eren 15 Gol 22 Asistlik muhteşem performansı ile lige damga vuruyor.

bT7g8v.png

Eren, takımımızın sürükleyici gücü konumunda. Berke ise aldığı libero kaleci eğitiminin meyvelerini veriyor, muhteşem pas yüzdesi ile.

Devre Arası

------------------------

jd2K24.png

Devre arasına girmemizle beraber, yönetimimiz yeni sözleşme teklifinde bulundu. Düşünmeden kabul ettim.

LNGygT.png

Devre arasında yaptığımız tek transfer Hamit Altıntop oldu, gerek ofansif oyuncu rolündeki verimi gerekse de takımdaki gençlere oyun alışkanlıkları açısından ders vermesi adına faydalı bir transfer olduğunu düşünüyorum.

Hamit Altıntop

------------------------------

Ul8ycu.png

Takım Dinamikleri

QFxN6n.png

Hamit gelir gelmez, beklendiği üzere liderlik rolüne soyundu. Serkan ise gösterdiği muhteşem performans ile arkadaşlarından bir adım öne çıkabilmiş durumda.

HCnuYl.png

Genel Değerlendirme

------------------------------------------

Şu ana kadar beklediğimden de başarılı bir grafik çiziyoruz. Süper Lig için sabırsızlanmaya başladım bile. Bunun haricinde Altınordu'nun yabancı oyuncu alabilmesine yol açan 18.3.0 sorununu düzeltmek için kullandığım yama, aynı zamanda transfer dönemlerini de gerçeğe uygun hale getiriyor. Ara transfer dönemi 27 Aralık-24 Ocak, yaz transfer dönemi ise önümüzdeki sezon gerçekten olacağı gibi 24 Haziran-7 Ağustos arasında gerçekleşecek. Ben güncellemelerimi 1 Şubat'a ve 8 Ağustos'a geldiğim anlarda olmak üzere sezonda iki kere paylaşacağım. Buraya kadar okuyan arkadaşlara çok teşekkürler, umarım keyif almışsınızdır.

tarihinde Lupus tarafından düzenlendi
  • Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı

oh oh maşallah bomba gibi bir giriş yapmışız ben de 3223 kullanıyorum baya da faydasını gördüm :)

personel değişikliklerinde serhat pekmezci radikal bir karar olmuş :D

bu gidişle seneye en az AL vizesi alırız :)

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı

Sunuş biçimini çok beğendim. Altınordu her ne kadar gençlere önem veren bir takım olsa da yaşlı ve tecrübeli oyunculara ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden aradaki dengeyi çok iyi kuracağına eminim (yani transfer bekliyorum). Göze çarpan ve senin de ışık gördüğün altyapıdan çıkan oyuncuları paylaşırsan sevinirim. Takipteyim başarılar.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Spoiler

Comandante Bilic, 15.05.2018 - 15:19 yazdı:

oh oh maşallah bomba gibi bir giriş yapmışız ben de 3223 kullanıyorum baya da faydasını gördüm :)

personel değişikliklerinde serhat pekmezci radikal bir karar olmuş :D

bu gidişle seneye en az AL vizesi alırız :)

Bu save dosyasında profili diğer yıllara göre çok düşüktü. Normal şartlarda çoğu Türk kulübüne aldığım bir isimdi ama bu kariyerde beraber çalışmak kısmet olmadı. Benim de hedefim en az AL şu an için ama lige fırtına gibi başladık, belki biraz daha çıtayı yükseltebilirim. :)

can_9, 16.05.2018 - 14:11 yazdı:

Çok iyiyiz. Böyle devam. Başarılar :)

Teşekkürler dostum :)

CMTepy, 17.05.2018 - 00:11 yazdı:

Sunuş biçimini çok beğendim. Altınordu her ne kadar gençlere önem veren bir takım olsa da yaşlı ve tecrübeli oyunculara ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden aradaki dengeyi çok iyi kuracağına eminim (yani transfer bekliyorum). Göze çarpan ve senin de ışık gördüğün altyapıdan çıkan oyuncuları paylaşırsan sevinirim. Takipteyim başarılar.

Teşekkürler dostum, benim de hedeflerimden bir tanesi tecrübeli oyuncular ile gençler arasında bir sentez oluşturmak ama doğru isimleri bulamadıktan sonra da körü körüne takip etme niyetinde değilim. Bu güncelleme ile iki tane altyapıdan çıkan gencim ve 2 tane de transfer ettiğim regen var, oldukça iyi potansiyel ve profile sahipler.

Fikstür

----------------

ySfrWL.png

Lig 16.'sı Eskişehir, deplasmanında rehavete kapılmamız haricinde oldukça verimli bir sekans geçirdik. Eren ve Mirkan takımımızı sırtladı.

sidXFX.png

Elazığ beraberliği haricinde müthişe yakın bir dönem geçirdik. O maçta da zaten son dakikada yedik golü. İstanbulspor maçından sonra yükselmemiz garanti olunca yedekler ve altyapıdan yeni gelen oyuncularla oynamaya başladık. Şükür ki mahçup etmediler.

Puan Durumu

----------------------------

lZvJfn.png

Birazdan da paylaştığım da fark edeceğiniz üzere tüm rekorları kırarak, 1 Lig'i şampiyon olarak tamamladık. Ankaragücü'nün düşmesi haricinde çok fazla sürpriz yaşanan bir sezon olmadı. Tabii ki bir de bizim şampiyon olmamız :)

9fPfJ8.png

Mirkan 27 gol ile Gol Kral'ı olmuş olsa da aslan payı 23 gol ve 28 Asist yapan Eren Tozlu'nun oldu. İki arkadaşımızla da Süper Lig'de yolumuza devam edeceğiz.

TidoSY.png

Sezon özetimiz de bu şekilde. Tam aksine Denizli maçı benim en keyif aldığım maçtı sezon boyunca. Olabildiğince hızlı şekilde de taraftar sayımızı yükseltmek ve stadı doldurmak gibi bir amacım mevcut.

ZvhsJd.png

Ligin bitmesi ile birlikte yönetim, yeni bir sözleşme teklifinde bulundu. Tereddütsüz kabul edip, başladığımız projeye devam etme şansını elde ettim.

Rekor ve Ödüller

-------------------------------

9pKnoJ.png

Mart ayı bitmeden yükselmeyi garantiledik ve sonrasında yedek+genç oyuncularımızdan oluşan bir kadro ile sahaya çıksak da herhangi bir puan kaybı yaşamadık.

L0okdR.png

ZkUjXB.png

Nisan ayı bitmeden de şampiyonluğumuzu ilan ettik. Maçın adamı seçilen oyuncum altyapıdan çıkan müthiş potansiyelli bir orta saha.

uHfJHm.png

alXzkq.png

0sHx3d.png

Şampiyonluğu garanti etmemiz sonrasında oynamaya başlayan genç yeteneğimiz Sadık, daha ilk ayından ayın oyuncuları arasına girmeyi başardı.

jXC6jp.png

EMWbiv.png

Fatih, Yılın Genç Oyuncusu ödülünü sonuna kadar hak ederek, kazandı. Önümüzdeki yılda ilk on bir olmasa bile rotasyondan katkı beklediğim bir isim olacak.

FsNV7o.png

Yılın Menajeri ödülünü, gayet rahatlıkla kazandığımı söyleyebilirim :)

CLuRFq.png

Yılın Takımı'na, uzun dönemli sakatlıkları olmasa Berke Özer, Yusuf Acer ve Barış Alıcı gibi isimleri de sokabileceğimi düşünüyordum. Artık önümüzdeki sezona kısmet.

HYtRVP.png

Eren, tartışmasız performansı ile Yılın Oyuncusu ödülünü kazanmayı bildi. Sonuna kadar hak ettiğini düşünüyorum.

Altın Jenerasyon

----------------------------------

lVbmfV.png

Altınordu olmanın meyvelerini almaya başladık. Kaleci İsmail Türk ve orta saha merkez Sadık Özvardar gibi iki tane kaliteli genç takımıza katıldı. Sırasıyla PA'ları 134 ve 135. Ayrıca profilleri de yaşlarına göre oldukça sağlam. İkisi de önümüzdeki yıllarda bizimle birlikte olacaklar. Antremanlara A Takım ile çıkıp, 19 Yaş Altı ile maçlara çıkacaklar.

Sadık Özvardar

------------------------

qNTcPt.png

İsmail Türk

----------------------

ZjfeIz.png

Transferler 

------------------------

L8Mv6z.png

Oldukça verimli bir transfer dönemi geçirdiğimi düşünüyorum. Gökhan Gül anlaşmasında biraz fazla bir miktar ödemiş olsak da muhakkak kadroma katmak istediğim bir isimdi. Sadece Batuhan Altıntaş'ı kiralık olarak kadroma kattım. Bu da önümüzdeki yıllarda kadro mühendisliği açısından pek de sorun yaşamayacağım hissini uyandırdı. Şimdiden temelleri sağlam attık.

Gökhan Gül

------------------------

DXRPZv.png

Yüksel potansiyeli ve kararlılığı ile önümüzdeki yıllarda savunmamızın bel kemiği olacak bir isim. Bu sezondan itibaren as takımda yer almaya başlayacak.

Engin Bekdemir

--------------------------------

Eaxyxl.png

Rotasyonu güçlendirmesi adına transfer ettiğim bir isim. Kerim Avcı ve Serkan Göksu'nun ardından forma şansını bekleyecek.

Hakan Çinemre

---------------------------------

RdY9XT.png

Bu sene ilk on birde, önümüzdeki yıllarda ise rotasyonda yer vermeyi düşündüğüm bir isim. Bugüne kadarki kariyerlerimde hiç pişman etmedi.

Alpaslan Öztürk

cjM9ZX.png

Alpaslan'ı pasör stoper rolünde kullanmak adına aldım. Malum ülkemizden pek fazla pasör stoper yetişmemekte.

Malik Karaahmet

VFL2ky.png

Yüksek potansiyeli ve şu anki profili ile ilk on birde oynamaya başlayacak. Sezon başı itibari ile bir hayli katkısını gördüm diyebilirim.

Furkan Deniz

---------------------------

jNQh3R.png

Altay'dan aldığım potansiyelli bir kanat oyuncusu. Kendisini çok yönlü bek rolü için kullanmak istiyorum.

Rıza Ertürk

----------------------

TRKqQd.png

Ankaragücü'nden transfer ettiğim regen sağ bek. PA'sı 148 olarak gözükmekte. Yaşına göre profili de bir hayli kuvvetli. Önümüzdeki yıllarda büyük verim alacağımız bir isim olacak. Şimdilik as takım ile antreman yapıp, 19 YA ile maçlara çıkacak.

Güven Yalçın

----------------------------

7JrwrP.png

Bu Altınordu kariyerime kadar adını dahi duymadığım bir oyuncuydu. Lakin profili rotasyon için bu seviyede yeterli geldi. Uygun bir fiyata kadromuza kattık.

Selman Sevinç

IJ7ipL.png

Potansiyeli olsa da yaşı gereği oraya ulaştırmak biraz zaman alacak gibi. Alpaslan gibi Selman'ı da pasör stoper rolü için düşünüyorum.

Batuhan Altıntaş

G6uF1t.png

Tek kiralık oyuncum ama önümüzdeki sene muhakkak takıma bonservisi ile kazandırırım. İlk lig maçında 5 gol 2 asist ile oynamış durumda. Kendisinden önümüzdeki yıllarda rotasyon için oldukça umutluyum.

Mehmet Kalkan

-----------------------------

xdoBeq.png

Rotasyon adına aldığım yüksek bir potansiyele sahip defans oyuncusu. Doğru antreman programı ve doğru sürelerle kendisinden bir cevher yaratmanın peşinde olacağım.

Ali Tükenmez

-----------------------------

hfWHkb.png

Bana göre sezonun flaş transferi. 168 PA'ya sahip bir sol bek oyuncusu. Profili de yaşına göre bir hayli kuvvetli. Bu sene as takımla antremanlara çıkıp, maçlarını 19 YA ile oynayacak. Önümüzdeki yıllarda takımımızın değişmez ismi olacak diye düşünüyorum.

5MaUEO.png

Türkiye'de transfer ise genel olarak bu notlarla ön plana çıktı.

Takım

---------------

fp7QwO.png

İlk on biri bu şekilde hayal ediyorum. Bir iki ufak değişiklik sezonun ilk yarında performanslara göre yapılır. En yakın olarak Fatih-Batuhan değişikliği önümde bekliyor gibi.

Hazırlık Dönemi

FrXCvQ.png

Oldukça başarılı bir hazırlık kampı geçirmiş durumdayız. Tüm takımı tanıma şansına sahip oldum.

Milli Takım

----------------------

b8pKB6.png

Altınordu'nun en önemli amacı olan Türk oyuncu yetiştirme hedefinin ilk meyvesini almış bulunmaktayız. Berke, A Milli Takım'a seçilme şerefine erişti. Önümüzdeki yıllarda, şu an genç milli takıma seçilmiş oyuncularımızın da A Milli olma hedefine erişeceklerini düşünüyorum.

Genel Değerlendirme

----------------------------------------

Şu ana kadar her şey plana uygun hatta bir tık daha iyisi şeklinde ilerliyor. Şampiyon olmayı bekliyordum ama rekorları kırarak olmayı beklemiyordum. Genç oyuncular bekliyordum ama daha 16 yaşında bu denli profiller beklemiyordum. Süper Lig'de de bu sezon bir hayli can yakan bir takım kimliğinde olmayı arzuluyorum, AL minimum hedefim ama her şey yolunda giderse ŞL, hatta ve hatta şampiyonluk neden olmasın diye de düşünüyorum. Oldukça güvendiğim bir takım kurmuş vaziyetteyim. Buraya kadar okuyan arkadaşlara teşekkürler, umarım keyif almışsınızdır.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı

oncelikle gecmis sezon efsane bitmis her anlamda keske ereni cinden alsalardi 😂

regenlerin kararliliklari super milli takima rahat secilirler iki uc yila

transferleri de begendim gokhana sure tanirsan saglam bir yer edinir oyuncularin zihinsellerinin guclu olmasi guzel takimi tasirlar buyuk maclarda hedef sampiyonluk :) 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı

Tebrikler bu ne güzel kariyer Eren napmış öyle gerçekte şu an R. Madride gitmişti 😄. Mükemmel bi sezon olmuş. Transferlere gelirsek de çok beğendim tam cuk olmuş ama Selman’ı sevemedim bende karagümrükle kariyer yaparken almıştım hiç verim alamamıştım o günden beridir ısınamadım ona. Altayda bi ortasaha var Atakan Çankaya diye ona da bi bak derim o bende baya iş yapmıştı. Sadık Özvardar bence takımdaki yerini bu sene kapar 16 yaşında muhteşem bişey PY’sini bilmem ama türkiyeden ilk çıkışta profili bu kadar iyi regen oyuncuyla karşılaşmadım hiç. Süper ligi ciddi anlamda sabırsızlıkla bekliyorum. Başarılarr

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı

Süper lig uzun bir maraton olucak hocam üstesinden geliriz inşallah.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı

Kadromuz Süper Lig için yeterli mi bilemiyorum ama umarım çok sıkıntı yaşamadan sezonu tamamlarız.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı

Konu 2 haftadır güncellenmediği için kapatılmıştır.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Misafir
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.