Jump to content
  • Kaydol
Comandante Bilic

REVİZYON | CD Tenerife & Altınordu | VI. Sezon

Önerilen İletiler

Mert Can, 11.05.2018 - 18:47 yazdı:

Seneye zorlu bir sezon bizi bekliyor hocam.

Eğer zevk alıyorsan devam et almıyorsan yeni yerlere doğru gidebilirsin.

chelsea sözleşme önerdi ama bu sezon da devam etmek istedim Tenerife ile biraz daha yükselmek istiyorum

kaans98, 19 saat önce yazdı:

şampiyonlar liginin kapısından dönmüşüz harbiden ama olsun muazzam başarı ve acayip zevkli gidiyor kariyerin

teşekkürler :) ben de baya zevk alıyorum çekişmeli geçmesi güzel :) 

AĞUSTOS

TRANSFER ÖZETİ

transfer_o_zeti.png

KADRONUN SON DURUMU

kadro_son.png

HAZIRLIK KAMPI

haz_rl_k_kamp.png

AVRUPA LİGİ ÖN ELEME MAÇLARI

al_e1.png al_e12.png

al_e2.png al_e22.png

LA LIGA 1. HAFTA

image.png

Öncelikle transferlerden bahsedelim. 17 milyonluk geniş bir bütçemiz vardı ama Fikret Ormanlığımız tuttu ve 2.8 milyoncuk harcadık. Wayne Rooney, De Rossi, Ashley Young gibi tecrübeli isimler çok ucuz bir maaş ile -alt yapıda görev almak koşuluyla- aramıza katıldı. Özellikle Avrupada tecrübeleri ve genç oyunculara liderliklerinden çok yararlanacağız. Üçü ile de 1+1 imzaladık. Avdijaj ve Joel Poh. geleceği parlak forvetlerimiz, bedelsiz olunca hemen kaptık umarım iyi parlatıp satarız. Babic La Liga tecrübesi olan genç stoperimiz, sağlam bir profili var kendini daha da geliştirecektir. Carmona da yüksek potansiyelli bir isim neden Sevilla bu kadar ucuza bıraktı anlamadık :D

Avrupa elemelerinde ortalama rakiplerimiz karşısında bol gollü galibiyetler yaşadık ve sürpriz yaşanmasına izin vermedik gururluyuz :)

Yorumlar için şimdiden teşekkürler :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Absürt rakamda paralar vermek yerine ucuza nasıl transfer yapılır onu göstermişsin adeta dostum,hayırlı olsun yeni isimler.

Avrupa'da esip gürlemişiz,lige ise güzel bir başlangıç yapmışız.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Avrupanın gediklisi gibi oynamış valla maşallahımız var hedef en az çeyrek

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Dostum çok iyi transferler yapmışsın, yeni sezonda başarılar.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
kaans98, 14.05.2018 - 10:18 yazdı:

güzel bir takım kurmuşuz avrupayı inleteceğiz bu sene anlaşılan

avrupada gruplardan çıkarız bence

Mert Can, 19 saat önce yazdı:

Absürt rakamda paralar vermek yerine ucuza nasıl transfer yapılır onu göstermişsin adeta dostum,hayırlı olsun yeni isimler.

Avrupa'da esip gürlemişiz,lige ise güzel bir başlangıç yapmışız.

kesinlikle :) belki şampiyonluğa oynamayız ama hedef 4-6 arası diyelim :) 

CanardVertige, 17 saat önce yazdı:

Avrupanın gediklisi gibi oynamış valla maşallahımız var hedef en az çeyrek

grubumuz da aşırı zor değil en kötü 2. geçeriz gibime geliyor :)

Lupus, 12 saat önce yazdı:

Dostum çok iyi transferler yapmışsın, yeni sezonda başarılar.

teşekkürler hocam :)

GENEL BAKIŞ

ANTRENÖR EKİBİMİZ

ant_ekip.png

SAĞLIK EKİBİMİZ

sag_l_k_ekip.png

GÖZLEM EKİBİMİZ

go_zlem_ekip.png

ALTYAPI ÇALIŞANLARI

19_ya.png

GÖZLEM AĞIMIZ

go_z2.png

go_z.png

EKONOMİK DURUM

eko1.png

TESİSLER

tesisler.png

PİLOT KULÜPLER

kardes_ler.png

UEFA GRUBUMUZ

ko_ln.png lazio.png omonia.png

Neden böyle bir güncellemeye ihtiyaç duydum derseniz, oyun iyi güzel maçları paylaşıyoruz ama acaba diğer tarafta neler oluyor. Takıma geldiğim ilk günden beri tesisleşme konusuna büyük önem veriyorum. Neredeyse olmayan veri analiz kısmını teknoloji harikasına dönüştürdük, altyapı ve antrenman tesisleri çalışmaları hala devam etmekte ve stat kapasitemiz de yakında artacak. Teknik ekip ligin her alanda en ortalamasına sahip. İnanılmaz geniş bir gözlem ağımız var, şu anda pek işe yaramıyor bonservis çok vermek istemiyorum diye ama biraz zengin olalım, 19YA takımını en az 135 potansiyelli adamlarla doldurmak istiyorum. Başkan pilot kulüp isteklerimden bıktı en son bana verdi görevi :D Barnsley, FCSM, Rostock ile ben anlaştım, hedefim gereksiz gördüğüm yarı prof vs olan pilotlarla anlaşmayı sonlandırıp yeni kulüpler bulmak. Ekonomide söyleyecek bir şey yok 23 milyonluk maaş bütçesinin 11ini kullanıyoruz, zengin olana veya çıtayı yükseltene kadar bu şekilde devam etmek istiyorum.

UEFA grubumuz ortalama geldi, Kıbrıs ekibi Fenerbahçeyi eleyerek katılmış yani kolay lokma gözüyle bakmamak lazım. 2 tane zor deplasman olacak Lazio ve Köln, 6 maçtan 3 galibiyet alırsak çıkarız gözüyle bakıyorum.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Dostum benim de hemen hemen aynı şekilde tercih ettiğim şekilde "sahne arkasını" yönetiyorsun. Her zaman meyvelerini verir. AL'de ise rahatça gruptan çıkarsın diye düşünüyorum. Şimdiden kolay gelsin, başarılar :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Gözlem ağını nasıl genişlettin biraz aydınlatır mısın hocam

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Lupus, 1 saat önce yazdı:

Dostum benim de hemen hemen aynı şekilde tercih ettiğim şekilde "sahne arkasını" yönetiyorsun. Her zaman meyvelerini verir. AL'de ise rahatça gruptan çıkarsın diye düşünüyorum. Şimdiden kolay gelsin, başarılar :)

zaten sırf o yüzden takımdan ayrılmaya kıyamadım, Tenerifeyi dünya çapında bir kulüp yapmadan bırakmayayım dedim :)

CanardVertige, 1 saat önce yazdı:

Gözlem ağını nasıl genişlettin biraz aydınlatır mısın hocam

tabi ki :)

Personel profillerinde sağ kısımda dünya genelindeki bilgi seviyesi bölümü çok önemli. Çalıştığı, oynadığı, vatandaşı olduğu vs ülkeler hakkında ne kadar bilgiye sahip olduğunu gösteriyor.

go_z1.png go_z2.png go_z3.png

Antrenör alımlarında birinci kıstasım antrenmanda vereceği katkıdır -yıldız olarak-. Eğer iki antrenör arasında performans olarak çok bir fark yoksa ama birisinin ülke olarak bilgisi daha genişse onu tercih ederim. Gözlemci alırken ise bence yaklaşık 4 tane kaliteli gözlemci bir takım için iş görür. Diğer elemanları alırken önceliğim dünya genelindeki bilgi seviyesi ne. Bunun için de aşağıdaki filtreyi uyguluyorum. Örneğin Brezilya Arjantin İspanya gibi potansiyelli/hedef ülkelerin bilgi seviyesini 80% seçiyorum. Amerika Rusya İskandinav Afrika ülkeleri vs ülkeler için ise 40% yetiyor çünkü küçük yerleri iyi bilip de gözlem yeteneği çok yüksek olan az eleman var. Genel olarak tavsiyem bu şekilde eleman alırken sağdaki ülke bilgisi sekmesine önem verip, başkana personel artırmak için sürekli istekte bulunmak lazım. Böylece eleman sayısı arttıkça gözlem yapabileceğin yelpaze genişliyor.

go_z4.png 

EYLÜL AYI

TOPLU FİKSTÜR

eylu_l.png

PUAN DURUMU

pd_6.png

:)

100.mac.png

Vigo maçı dışında çok daha kolay rakiplerle oynadık ve hepsinden galibiyet bekliyordum, öyle de oldu. Vigodan geçen sezonun öcünü de 6 gol atarak aldık. Tummi her zamanki gibi ama bu sezon son sezonu, almamız şu aşamada imkansız. Öte yandan Fin forvetimiz Joel Pohjanpalo çok iyi katkı veriyor umarım böyle devam eder.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
kaans98, 16.05.2018 - 03:59 yazdı:

Joel kurtarıyor son dakikalarda :D

aynen tummiyle joel iyi çevirdiler :)

EKİM AYI

TOPLU FİKSTÜR

ekim.png

PUAN DURUMU

pd9.png

İyi başladık ama Köln ve Barça el ele bizi dünyaya döndürdüler :D Yine de şu anki durumdan memnunum hedeflerimiz doğrultusunda ilerliyoruz.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hocam öncellikle kusura bakma bir kaç güncellemeye yanıt veremedim. Öncellikle transferlerin çok başarılı, Rooney'in profilini bekliyorum :) Bu sene şampiyon TENERİFE!

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Gözlem konusunda ayfınlattıüın için teşekkür ederim lige de müthiş girmiş avrupa ligine aynı şekikde baslayamasakta toplanacağından şüphe yok

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Lige muhteşem bir giriş yapmışız, şampiyonluk çok önemli bir sakatlık sorunu olmazsa bizim gibi. Şimdiden tebrikler. :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Mert Can, 17.05.2018 - 17:02 yazdı:

Santander ve Köln maçları dışında gayet iyi bir performans göstermişiz.

kölnden rövanşı aldık sıra santanderde

StevenGerrard, 17.05.2018 - 19:19 yazdı:

Hocam öncellikle kusura bakma bir kaç güncellemeye yanıt veremedim. Öncellikle transferlerin çok başarılı, Rooney'in profilini bekliyorum :) Bu sene şampiyon TENERİFE!

ne demek hocam hoşgeldin :) hedef ilk 5 diyelim onun yerine :D 

WAYNE ROONEY

Spoiler

rooney.png

CanardVertige, 18.05.2018 - 14:42 yazdı:

Gözlem konusunda ayfınlattıüın için teşekkür ederim lige de müthiş girmiş avrupa ligine aynı şekikde baslayamasakta toplanacağından şüphe yok

rica ederim :) avrupada çıkmayı garantiledik hatta 90% lider çıkarız

Lupus, Bir saat önce yazdı:

Lige muhteşem bir giriş yapmışız, şampiyonluk çok önemli bir sakatlık sorunu olmazsa bizim gibi. Şimdiden tebrikler. :)

teşekkürler hocam da bu sene şampiyonluk ihtimalimiz düşük gibi hala kendimizden büyüklerden puan koparmakta sıkıntı çekiyoruz, belki seneye transfer maaş konusunda ipleri biraz gevşetip hedef büyütebiliriz :)

KASIM AYI

TOPLU FİKSTÜR

kas_m.png

PUAN DURUMU

pd12.png

PİLOT KULÜP HABERİ

vojvodina.png

Ligdeki gidişattan memnun değilim son 3 maçta 2 gol atıp 4 puan alabildik. Aralık ayında ligde sırayla Coruna Villareal Sevilla Leganes Espanyol ile oynayacağız. Zorlu 5 maçtan en az 3 galibiyet almalıyız ki yerimizi koruyalım.

Öte yandan Avrupadaki performansımız göz kamaştırıcı, son bir Lazio maçımız kaldı, Aralık ayı yoğun geçeceğinden full rotasyon düşünüyorum zaten çıkmayı garantiledik.

Bu aralar güncelleme sıklığım biraz azaldı final dönemim, Haziran bitince güncellemeler daha sık seri olacaktır :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Yaşadığımız puan kayıpları bizi geriye atmış hocam,üzücü olmuş.

Avrupa ligi puan durumunu paylaşırsan sevinirim :) 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Mert Can, 8 saat önce yazdı:

Yaşadığımız puan kayıpları bizi geriye atmış hocam,üzücü olmuş.

Avrupa ligi puan durumunu paylaşırsan sevinirim :) 

bulunduğumuz yer yine de çok iyi rakiplerimizin kötü performansı da etkili tabi

tabiki :) 

can_9, 7 saat önce yazdı:

İyi gidiyoruz. Umarım devamı gelir :) 

teşekkürler umarım :) 

Azerkytia Jake, Bir saat önce yazdı:

ilk 3 ün puanı eşit hala şansımız var

ilk 5 diyelim garanti olsun :D 

ARALIK AYI

TOPLU FİKSTÜR

aral_k.png

PUAN DURUMU

pd17.png

AVRUPA LİGİ PUAN DURUMU

uefa_c_grubu.png

AVRUPA LİGİ EŞLEŞMELERİ

uefa_eleme_es_les_me.png

PİLOT KULÜP HABERİ

el_ejido.png

Ligde Leganes ve Sevilla maçları dışında sürpriz yaşamadık birinden beklenmedik mağlubiyet diğerinden galibiyet aldık.

Avrupa son maçta farklı mağlubiyete rağmen gruptan lider çıktık, inanılmaz güçlü ekipler var, aşama aşama bakmayı tercih ediyorum. Sampdoria dişimize göre zorlu bir eşleşme olacak.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Azerkytia Jake, 1 dakika önce yazdı:

en azından karşımıza gelen kolay

Daha sonra karşımıza çıkacak olanlar zor. 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.