Jump to content
Hoş Geldin Misafir!

Her şeyden önce emeğe saygı gösterelim. Emeğe saygı göster ki devamı gelsin...

Merhaba FMT ailemiz,

Sitemizde korsan oyunlara destek verilmemektedir. Korsan oyunla ilgili açacağınız konular, kapatılıp çöp kutusuna taşınacaktır.

Kırık resimler hakkında ise Türkiye'de yasaklanmış resim upload sitelerinden(imgur) uzak durmanızı öneririz. Yasaklı sitelerde resim çekilmiyor ve kırık olarak gözüküyor.

Resim uploadlarıyla ilgili açıklama

J3nDXq.png FMTürkiye

OE7Dk0.png FMTürkiye

40bzD0.png FMTürkiye

mucahityavuz7

Orta sahada yapılan aşırı top kayıpları

Önerilen İletiler

Takımım rakipten ne kadar güçlü olursa olsun değişmez problemim orta sahada yapılan top kayıpları. Beni çileden çıkarıyor var mı bunun bi çözümünü bulan arkadaşlarımız? Nasıl bi önem alabiliriz bu duruma?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
mucahityavuz7, 08.04.2018 - 15:46 yazdı:

Takımım rakipten ne kadar güçlü olursa olsun değişmez problemim orta sahada yapılan top kayıpları. Beni çileden çıkarıyor var mı bunun bi çözümünü bulan arkadaşlarımız? Nasıl bi önem alabiliriz bu duruma?

Bu gibi durumlarla karşılaşma sebebin maçı kritik anlar olarak izlemen olabilir. Maç içinde pasların hedefe ulaşıyordur. Çok sinirini bozduysa bir maçını daha geniş izleyip bakabilirsin

Ek olarak Soğukkanlılığı düşük oyuncular pres yediklerinde çok fazla hata yapabilirler onu da kontrol edebilirsin

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Kardeşim DOS bölgesine pas vizyon ve takım oyunu özellikleri yüksek bir oyuncu koy, kalecin oyuna başlarken bu adama versin genelde topu ve bu oyuncuyu DOK ya da SL oynat. Takım Talimatlarında ise defanstan kısa paslı çık talimatını seç. ancak göbekten ya da kanatlardan oyna gibi talimatları boş bırak. Bu oyuncun ne kadar iyi özelliklere sahipse ona göre top kayıpların azalacaktır. Hatta orta sahaya 2 adam koyarsan( DOS'un önüne) bunlara da mezzela(destek) rolü verirsen bu oyuncularda ribaundları toplar. Bunu bir dene bence azalacaktır top kayıpların.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
legiblee, 2 saat önce yazdı:

Kardeşim DOS bölgesine pas vizyon ve takım oyunu özellikleri yüksek bir oyuncu koy, kalecin oyuna başlarken bu adama versin genelde topu ve bu oyuncuyu DOK ya da SL oynat. Takım Talimatlarında ise defanstan kısa paslı çık talimatını seç. ancak göbekten ya da kanatlardan oyna gibi talimatları boş bırak. Bu oyuncun ne kadar iyi özelliklere sahipse ona göre top kayıpların azalacaktır. Hatta orta sahaya 2 adam koyarsan( DOS'un önüne) bunlara da mezzela(destek) rolü verirsen bu oyuncularda ribaundları toplar. Bunu bir dene bence azalacaktır top kayıpların.

Hocam konuyla alakasız ama bir soru sorabilir miyim?Savunma ağırlıklı oynamayı düşünüyorum.Ama rakip kaleye direkt paslarla gidip,rakip yarı alanda topu tutmak istiyorum.Bunun için de takım atağa kalkarken kanatları kullanacağım.Dizilişte iki defansif orta sahayla oynayıp,tek santrafor oynamayı düşünüyorum.Bu defansif orta sahanın solundaki adam ön libero (savaşçı libero),sağındaki adam Gezgin oyun kurucu(defansif oyun kurucu) olacak.Stoperler de defansif stoper olacak.Sağ bek bek rolünde,sol bek kanat bek rolünde olacak.Sol kanat iç forvet,sağ açık defansif kanat olacak.Tek santrafor ise defansif forvet.Sence böyle bir çözüm nasıl olur?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Fitbolcu, 1 saat önce yazdı:

Hocam konuyla alakasız ama bir soru sorabilir miyim?Savunma ağırlıklı oynamayı düşünüyorum.Ama rakip kaleye direkt paslarla gidip,rakip yarı alanda topu tutmak istiyorum.Bunun için de takım atağa kalkarken kanatları kullanacağım.Dizilişte iki defansif orta sahayla oynayıp,tek santrafor oynamayı düşünüyorum.Bu defansif orta sahanın solundaki adam ön libero (savaşçı libero),sağındaki adam Gezgin oyun kurucu(defansif oyun kurucu) olacak.Stoperler de defansif stoper olacak.Sağ bek bek rolünde,sol bek kanat bek rolünde olacak.Sol kanat iç forvet,sağ açık defansif kanat olacak.Tek santrafor ise defansif forvet.Sence böyle bir çözüm nasıl olur?

Ben çok fazla savunma taktiği denemedim ama izlediğim kontra oynayan takımları göz önünde bulundurduğumda şöyle bir yorum yapabilirim ;

1-) Hem savunma oynayıp direkt paslarla hücuma çıkıp hem de ilerde topu çok tutamazsın diye düşünüyorum. Çünkü böyle oynayan takımlar bir şekilde ileri çıktıklarında hücumu sonlandırmak isterler.Yani daha skor odaklı oynarlar. Oyunun kontrolünü temposunu rakibe bırakırlar.

2-) Bu rollerde oynayan oyuncularla topla oynamanı değil topla ''oyalanmanı'' arttırırsın sadece. Sana hiç bir faydası olmayan sadece zaman geçiren bir taktiğin olur.

3-)Sana önerim var öncelikle bütün takım talimatlarının,oyuncu talimatlarının, rollerin görevlerinin bunların hepsinin açıklamalarını iyice oku anla ve birbiriyle uyumsuz olanlara ve uyumlu olanlara çok dikkat et.

ve en önemlisi Youtube'dan sistemini sevdiğin teknik direktörün taktik analiz videolarını izle onları anlamaya çalış. Hangi oyuncudan ne şekilde verim almış. Ne yapsa daha iyi olabilirmiş. Ben genelde Bielsa ve Guardiola sistemini seviyorum ve onları nerdeyse her maçını izliyorum bütün analiz videolarına bakıyorum. Bu şekilde gerçekten daha iyi oluyor.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.