Jump to content
  • Kaydol
mustafa58

FOOTBALL MANAGER MOBİL İNCELEME

FMM18 ANKET  

22 oy

1. 1. OYUN SİZDE MEVCUT MU?

• EVET
      20
    • HAYIR
      2
  2. 2. OYNAMAMIZA RAĞMEN MOBİL KONULARA BAKIP TAKİP EDER MİSİNİZ?

• EVET
      14
    • HAYIR
      4
    • BAZEN
      4

Önerilen İletiler

Uzun süredir yapmayı planladığım bu çalışmayı sonunda sizlere sunuyorum.Çayınızı alın güzel bi sunum olucak inşallah :) 

Oyun üzerinden sitemizde ilk kez bu sene kariyer hikayeleri yapıldı.Bunun en büyük sebebi oyun bu sene Türkçe oldu.Geçen sene oyuna PC versiyondaki gibi Liglerimizi eklemişlerdi.Ama Dil desteği gelmemişti.

Şimdi sizlere ilk olarak oyun içinden görseller sunucam.Ondan sonra oyunla ilgili bazı hususları paylaşacağım.Fiyat-performans-oyun içi  veriler gibi konuları sonlara saklıcam.

EP2dzZ.png

Oyunun ana ekranı bu ekran.Çok sade ve güzel bence.Oyunun en önemli kısımlarını koymuşlar.Fazla kalabalık yok.

BLGQRp.png

Lig menüsüne geldiğimizde klasik bir tablo karşımıza çıkıyor.Ayrıntıya gelirsekte tunruva hakkında takımlar ve oyuncu istatistikleri bulunuyor.PC versiyon kadar olmasa da gayet başarılı ve açık.

Oyuncu İstatistikleri olarak :

• GOLLER
  • ORTALAMA PUAN
  • ASİST
  • KIRMIZI KART
  • SARI KART MAÇIN ADAMI 
  • ÇIKTIĞI MAÇ
  • YENİLEN GOL

Takım İstatistikleri olarak :

• FORM
  • MAÇ
  • GOLLER 
  • YENİLEN GOL
  • SARI KART
  • KIRMIZI KART
  • GOL YEMEDEN TAMAMLANAN MAÇ

Olarak istatistik sunuyor.Oyun bize.Bunlar ideal kavramlar.

----

Kadro konusuna gelirsek :

oOyWYb.png

Kadro seçeneği içersinde fikir elde etmek için güzel seçenekler var.

lO4G0J.png

Bence PC versiyonundaki TAKIM seçeneğininden daha kolay bi arayüzü var.Basit ama istediğini elde etmek kolay.Detaylı ve yüzeysel olarak seçenekler bulunyor.Potansiyel yetenek vs. gibi hepsini sıralayıp kadroyu seçmenizde kolay bir yol sunuyor size.

VrBngZ.png

Oyunun taktik ve takım menüsü seçeneği yeterli ama gelişime açık. A2 takımı ilk sene 4-5 oyuncu haricinde profilsiz oluyor.Antreman programı bi acayip ama bunun için ayrı bi konu açıp en iyi program türünü sizlere sunucam.

nOy6kV.png

Taktik kısmı ise oyuncuları bu şekilde değerlendirebilme olanağı sağlıyor.Kararsız kalma veya oyuna yeni başlayanlar için gayet iyi seçenekler var.Oyuncular hakkında fikir sahibi oluyoruz bi nebze.

LbGz2o.png

Bu sene gelen taktik kısımları (detaylı olarak)az da olsa bize sunulmuş.Geçen sene daha yavan bi taktik bölümü vardı.

rOykjm.png

76QnYY.png

Taktik kısımları ise bu kadar.Kendimiz belli bi sistemi otutturunca gerisi PC versiyonundan daha kolay oluyor.Çünkü taktiğe alışılma diye bir mevzu yok.Aynı touch modu gibi.İstediğin gibi yap değişikliği.

5DqloL.png

Duran top organizasyonu oyunda yok.Şut gücü ve ortası en iyi olan kullanıyor.Sağ ayak ve sol ayak olan futbolcular yazmamasına rağmen sağ ve sol korner,frikik mevcut.Bunu da anlamış değilim :) 

VrBn0P.png

Kadro raporu da mevcut.Burdan da fikir elde edip eksik bölgelerimi vs. görebiliyoruz.

vjy2bp.png

Bunlar ilerleyen zamanlarda değişiklik gören istatistikler.

1J7WLG.png

Kadro derinliği gayet güzel sunulunmuş.Şuan pek de iyi değilmiş kadromuz :) Üstlerine tıklayarak oynayan oyuncuları görebiliriz.

-----

ANTREMAN OLARAK :

A1GM0L.png

Oyuncu performans ve antreman bölümü kısımı ise böyle arkadaşlar.

Dediğim gibi maç öncesi taktik vs. oyunda bulunmuyor.Genel antreman programları var.

LbGzyb.png

Bu tarzda programı ayarlıyoruz.Bölgelere göre değişiklik yapıyoruz.Bu konuda yardımsız kaldığımız için bazen zayıf kalabiliyor ya da ağır sonuçlar yaşıyoruz.Sakatlık acayip artıyor.

4a9oZG.png

Antrenör ekibi konusu oyunun PC versiyonundan farklı.Şuan ki ekip sayısı gayet iyi diyebilirim.Dünya devlerinde 4-4-4 sırayla.Eğitim olarak

BRONZ-GÜMÜŞ-ALTIN olarak sıralanıyor.Gözlemciler 2'ye ayrılıyor.As takım ve genç oyuncular olarak

Antrenörler Taktik-Kalecilik vs. gibi oyunda mevki ve taktik olarak ayrılıyor.

Fizyoterapist ise Önleme ve rehabilitasyon olarak ayrılıyor.

----

0Er64B.png

Para ve finansal olarak oyun çok basit.Borç yok birşey yok.Sadece para vermiyorlar.Sıkıntı yaşamazsınız çünkü baya vasat bir takımı kolay bir şekilde şampiyon edebilirsiniz sistemi oturtarak.1 senede olması zor ama bunu ertesi sene yapmanız mümkün :) Bütçe ayarlamasında MAAŞ-TRANSFER PARASI olarak oluyor.

JQWJ7Q.png

Menajer kısmı ekranı müzeler,geçmiş istatistik tatil vs. konular.Burada eksiklik olarak gözüme çarpan şey şu ;

Ben Sunderland'dan ayrılsam ligin 15.haftasında olan Fenerbahçe'ye geçsem o 15 maçın başında da ben varmışım gibi o maçların istatistiklerini bana atıyor oyun.Buda bence çok kötü.15 Maçın 10 tanesini kaybetse eski teknik adam bu bize yansıyor.Buda iyi bir şey değil sonuçta.

z0yk2j.png

Yönetm talep bölümü bu.Ama normal bi teknik adamsanız/bronz ve gümüş rütbesi) her teklifiniz de deneyimsiz olarak reddediliyorsunuz.

Ben Wigan'I yönetirken 4.sezonda bile deneyimsiz olarak adlandırılmıştım.Bu da sinir bozucu bir olay.

G9GApZ.png

Oyun başlangıcı olarak maksimum 4 lig seçebiliyoruz.Bu daha düşük telefonlarda 1'e kadar düşebilir.

y0jaAj.png

Transfer ve gözlemleme bölümü böyle.

6JMVlv.png

Burdan istediğiniz tarzda oyuncu arabilirsiniz.İlgili kısmı siz ilgili şıkkını böyle bırakırsanız Ronaldo gözükmez.Çünkü takımıza gelmek istemediği için.Bu yüzden arama konusunda bulamadığınız önemli oyuncuların bulunmama sebebi budur arkadaşlar :) 

Ama ilgisiz diye takıma kesin gelmicek diye bir mevzu yok :)

----

Maç kısmına gelirsek oyun 2D .

W7ov68.png

Maç ana ekranı bu şekilde.

İstatistik olarak 

3EgZ1M.png

RnGZbR.png

kO0z1D.png

Bu şekilde oluyor.

---

Oyuncu profilleri 

NZGB9X.png

Bu şekilde ekranı var.Gayet ideal ve kolay.

azgQyQ.png

Oyuncu menüsü bu.Gayet başarılı.Kolayca istediklerinize bakabilirsiniz.

8YXv97.png

m2Ryr0.png

jyAOvm.png

forumlogoyeni.png.c4642868d186583432aad0

Evet arkadaşlar oyun içi incelememiz bu kadar.Sıra geldi oyun hakkında görüşüm.Oyunun bazı yerleri.Bu kısım kendimce yorumlucam katılıp katılmamak size kalmış :) 

Oyun 33.99 TL olarak satışa sunuyor.Menajerlik oyunları çok az var.Telefonda bi aralar CM vardı.Oda en son geçen sene çıkarmıştı oyunu. Bu sene bekledim çıkartmadılar.Geçen sene çok kötü yapmışlardı büyük ihtimal bu yüzden çıkarmadı firma.Soccer Manager vs gibi oyunlar olsa da tutmuyor.En iyisi bu oyun.Ama bu oyuna bu kadar para verilir mi ? Bence verilmez. 15 TL olsa gözü kapalı alınması gerek bi oyun.Çok eksikleri oyunun.Ve oyun içi satın almalara gelelim :
Oyuna 34 tl verip birde içinde deli gibi oyun içi satın almalar mevcut.Ne gerek var kardeşim.Verin özgürce oynuyalım.

3EgZdp.png

p623Ln.png

kO0zl9.png

Diye giden bi ekran var.Bu gerçekten can sıkıcı.Daha fazlası var ama boğmak istemediğimden bazılarını paylaştım.

Oyunda hoşuma giden en iyi nokta MEYDAN OKUMALAR BÖLÜMÜ

Bu sistemin PC versiyonuna da gelmesini acayip istiyecek tayfa olduğunu düşünüyorum.

Ondan bahsedicem şimdi bundan 7 farklı olay var.

1.)KURTARICI

Bu meydan okumanın amacı,kümeden düşmemek.Bu hikaye,sizin küme düşme ihtimalinin oladığı kümelerdeki takımları almanızı engeller.KARABÜKSPOR'U aldınız diyelim.Son sıraya atıyorlar.Ve az hafta kala sizin kurtarmanızı bekliyorlar.

2.)SAKATLIK KRİZİ

As oyuncularınız çoğu sakatlanıyor ve amacınız kovulmamak.Bu oyunun normal kısmında da var bence :D 

3.)İSTENMEYEN ADAM

Tanınmayan biri olarak gelip takımdaki kıdemli oyuncuları mutsuz eden bi olay.Bu eğer oyuna düşük antrenörlük belgesi ile gelip iyi takım alırsanız yine başınıza geliyor.Performansları düşüyor.

4.)YENİLMEZ

Bunda yenilirseniz kovulursunuz.Kısaca bu.

5.)KEMER SIKMA TEDBİRLERİ 

bu oyun içi 3.5 TL satın alınarak oynanan mevzu.Güzel ya hemen para koymuş insafsızlar.Mali sorununuzdan dolayı as oyuncuları,yıldızları satmanızı isteyen yönetim var.Siz bu şekilde az parayla kulübü batırmadan takımı ayakta tutabilir misiniz?

6.)ÇOLUK ÇOCUKLA BİRŞEY KAZANMA

As oyuncuları yönetim satar ve çoluk çocuklarla kalırsız.Hedef kupa.Biraz zor :)BUDA 3.5 TL

7.)KAPİTALİZMİN TEHLİKELERİ 

Yeni başkan gelir ve terör estirir kulüpte.Siz buna rağmen rağmen sezon sonuna kadar kovulmadan durmalısınız.Buda 3.5 tl

forumlogoyeni.png.c4642868d186583432aad0

EVET ARKADAŞLAR UMARIM SIKILMADAN OKUMUŞ VE KEYİF ALMIŞSINIZDIR.OYUN HAKKINDA DÜŞÜNCELERİNİZ YAZARSANIZ GÜZEL ÇÜNKÜ DAHA ÇOK ŞEYLER YAPMAK İSTİYORUM.İLGİ OLURSA BENDE MOTİVE OLUYORUM.TEŞEKKÜRLER...

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Teşekkürler çok güzel bir inceleme :) 

Yalnız ben şunu merak ediyorum;

Oyunda işi olmayan teknik adamların profili  nasıl görüntülenebilir?

Bkz: Fatih Terim

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Kaankaraman, 8 dakika önce yazdı:

Teşekkürler çok güzel bir inceleme :) 

Yalnız ben şunu merak ediyorum;

Oyunda işi olmayan teknik adamların profili  nasıl görüntülenebilir?

Bkz: Fatih Terim

görültülenmiyor diye biliyorum.Hiç görmedim.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Oyun İçi Satın Almamı? Berbat bir şey FM ve FM Tarzı oyunlarda oyun içi satın alma olamaz olmamalı olursa oyun cidden berbat olur

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ismaildondu, 8 dakika önce yazdı:

Oyun İçi Satın Almamı? Berbat bir şey FM ve FM Tarzı oyunlarda oyun içi satın alma olamaz olmamalı olursa oyun cidden berbat olur

onu sega'ya de :D Cidden fazla bir şekilde oyun içi satın alma var.Zaten 34 lira oyun.

casStiel, 1 dakika önce yazdı:

Emeğine sağlık

teşekkürler abi :) 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Satın Aldığıma Pişman Olduğum Bir oyun. Trabzonspor ile ilk Sezon Şampiyon ikinci sezonda yine lig şampiyonluğu şampiyonlar ligi şampiyonluğu türkiye kupası uefa süper kupa türkiye süper kupasını alınca oyunu direk iadi edip paramı aldım

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
since1461, 3 dakika önce yazdı:

Satın Aldığıma Pişman Olduğum Bir oyun. Trabzonspor ile ilk Sezon Şampiyon ikinci sezonda yine lig şampiyonluğu şampiyonlar ligi şampiyonluğu türkiye kupası uefa süper kupa türkiye süper kupasını alınca oyunu direk iadi edip paramı aldım

iade işlemini nasıl yaptın hocam. 48 saat sonrası çok zor diye okudum da.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
mustafa58, 02.03.2018 - 23:22 yazdı:

iade işlemini nasıl yaptın hocam. 48 saat sonrası çok zor diye okudum da.

48 saate geçmediki 3 satte yaşandı bunlar :D

• İnanılmaz 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.