Jump to content
  • Kaydol
ademgrln

Bir Başkadır Benim Memleketim : Balıkesirspor 2.Sezon

Önerilen İletiler

0Ey2nZ.jpg

Başkanımız

VrEyYB.jpg

Stadımız

A13YJB.jpg

Büyük Taraftarımız

qGE2EZ.jpg

bBy4ym.jpg

vjZoXA.jpg

Kadromuz

gOXL20.png

Merhabalar arkadaşlar. Taraftarı olduğum takımın kariyeriyle karşınızdayım. Her Fm serisinde taraftarı olduğum Balıkesirspor ile bir çok kariyer yaparım. Bu kez forumda paylaşıp sizlerle beraber bir kariyer yürütmeyi istedim. Ortaokuldan bu yana Balıkesirspor tribünlerinde olan, şehir dışında olduğumda ise uzaktan takımıma destek olmaya çalışan birisiyim. Amatör kümeden bu yana kah ağlattı kah güldürdü bu takım bizi. Taraftar desteği, yönetim-oyuncu-taraftar bütünleşmesinin en üst seviyede olması sonucu amatör kümeden Süper lige uzanan bir yolculuk yaşadık şehir olarak. Ancak sonrasında siyasi çatışmalar, çıkar savaşları kulübün, taraftarın önüne geçti ve 38 sonra çıktığımız Süper Ligden bir sezonda düşme acısını yaşadık. Bu süreçte en büyük kayıp amatör kümede bile tribünleri dolduran taraftarın takıma küstürülmesi, stattan uzaklaştırılması oldu. Bizle aynı sezon Süper Lige çıkma sevinci yaşayan Başakşehir şu an yıldız oyuncu transferleriyle, şampiyonluk yarışında oluşuyla lige damga vurup Avrupa kupalarında boy gösterirken, biz kulüp olarak bu olumsuz havanın sonucunda puan silme, oyuncularla mahkemelik olma, maddi olarak dar boğazı aşamama gibi sorunlarla uğraşıyoruz. Bu olumsuz hava oyuna da yansımış durumda ve şu an oyunda yönetimin bizden beklentisi ligde kalmak yönünde. Kadromuz yukarıdaki gibi. Buna ek olarak devre arasında takımdan ayrılan oyuncumuz İsmail Aissati var kadromuzda. Kadro kalitesi olarak iyi durumda değiliz. Mutlaka sol bek, orta saha ve sağ açık transferleri yapmamız gerekiyor ancak 14b € transfer ve yıllık 3b € maaş bütçemiz var. Bu bütçeyle transfer zor gözüküyor. Kiralık olarak oyuncu arıyor olacağız. Şu an Aissati kadromuzun yıldızı gibi gözüküyor.  1.2m € değeri ve 700b€ maaş bütçesiyle takıma çok büyük yük oluyor. Şu an en fazla maaş alan oyuncudan neredeyse 3 kat fazla maaş alıyor. Belki onu satıp bütçe yaratma yoluna da gidebiliriz. Daha karar veremedim. Sizin de bu konuda yardım ve oyuncu önerilerinizi bekliyorum. Uzun soluklu bir kariyer yapmak istiyorum. İlk sezon üst lige yükselmek zor gözüküyor ancak kariyer boyunca Balıkesirsporu önce hak ettiği yer olan Süper Lige çıkartmayı, sonra da Avrupada başarı yakalamayı amaçlıyorum. Tabiki en önemli hedefimiz yine tribünleri muhteşem Balıkesirspor taraftarıyla doldurmak. Son sözümüz:

6Jm6pN.jpg

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı

Kariyeriniz onaylanmıştır,başarılar dilerim.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı

başarılar

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı

Başarılar hocam benim memleket takımı Dardanelde iş yok umudum BalKesten yana :D 

• Beğen 1
  • Haha 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı

Başarılar 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı

Hocam başarılar.Aissati'yi,oyun içi editör kullanarak Denizlispor'a yollayabilirsin.Bu oyuncu gerçek hayatta devre arasında Denizlispor'a transfer olmuştu.Transfermarket'te oyuncu Denizlispor'a 60.000 euro'ya transfer olmuş diye gözüküyor.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı

Başarılar BalKes

SM-A810F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Spoiler
Mert Can, 05.02.2018 - 20:41 yazdı:

Kariyeriniz onaylanmıştır,başarılar dilerim.

mustafa58, 05.02.2018 - 21:00 yazdı:

Basarilar abi⚪🔴👌🏾👍🏿

ARes, 05.02.2018 - 21:13 yazdı:

başarılar

Câthâch, 05.02.2018 - 21:39 yazdı:

Başarılar abi :) 

Elvir Boliç, 05.02.2018 - 22:03 yazdı:

Başarılar hocam benim memleket takımı Dardanelde iş yok umudum BalKesten yana :D 

Guapo!, 06.02.2018 - 02:23 yazdı:

Başarılar 

Fitbolcu, 06.02.2018 - 10:16 yazdı:

Hocam başarılar.Aissati'yi,oyun içi editör kullanarak Denizlispor'a yollayabilirsin.Bu oyuncu gerçek hayatta devre arasında Denizlispor'a transfer olmuştu.Transfermarket'te oyuncu Denizlispor'a 60.000 euro'ya transfer olmuş diye gözüküyor.

StevenGerrard, 06.02.2018 - 18:04 yazdı:

Başarılar hocam :)

Trenec, 06.02.2018 - 18:34 yazdı:

Başarılar hocam

mert097, 21 saat önce yazdı:

başarılar

can_9, 12 saat önce yazdı:

Başarılar

Insomnia, 7 saat önce yazdı:

Başarılar BalKes

SM-A810F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kaankaraman, Bir saat önce yazdı:

Başarılar Balıkesir :) Takipteyim.

Değerli yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar :)

Hazırlık Dönemi

W7bBPN.png

Takımı şöyle bir kontrol ettiğimde morallerin düşük olduğunu, kadronun beklediğimden de sıkıntılı olduğunu gördüm. Sezona -3 puanla başlayacağız. Ekonomik olarak da çok iyi değiliz. Bu yüzden sezon öncesi moralleri elimizden geldiğince yükseltmek için kolay rakipleri tercih ettik. Kadromuzda bulunan her oyuncumuzu denedik hazırlık maçlarında. Faydalı bir hazırlık dönemi geçirdik.

Transfer Merkezi

Yg4nZD.png

Transfer sezonuna ilk olarak @Fitbolcu hocamın tavsiyesiyle gerçek hayata paralel olması açısından  Aissati'yi oyun içi editör vasıtasıyla Denizlispor'a göndererek başladık. Ekonomik olarak çok iyi durumda olmamamız yüzünden bedelsiz transferlere ve kiralık oyunculara yöneldik. Takımda profilini beğenmediğimiz oyuncuları ise kiralık veya bedelsiz olsa bile takımdan göndermeye ve maaş bütçesi yaratmaya çalıştık. Kadroda düşünmediğimiz hemen hemen her oyuncuyu gönderdik. Yerlerine de takımı bir üst seviyeye çıkarabilecek oyuncular transfer ettik. Beklediğimden iyi bir transfer sezonu geçirdik.

Sinan Keskin

PlQ8gv.png

Transfer döneminde ilk hamlemiz Sinan Keskin oldu. Orta sahada kaliteli oyuncu sayımızın azlığından dolayı bu transfere yöneldik. Bu sezon orta sahada önemli katkı bekliyoruz kendisinden.

Ergün Teber

1JN1qD.png

Takımımın en sıkıntılı mevkisi sol bekti. Kadroda bulunan Bülent Cevahir ve Doğa İşeri'nin istediğimiz düzeyde olmamasından ötürü Doğa'yı takımdan gönderip tecrübeli oyuncu Ergün Teber'le anlaştık. Bu sezon Bülent Cevahir ile birlikte sol bek yükünü çekecekler. Muhtemelen gelecek sezon aramızda olmayacak.

Kürsad Sürmeli

kOE4NA.png

Sinan transferinden sonra orta sahada kadro derinliği sağlayacak bir oyuncu arıyorduk. Kürsad bizim için iyi bir seçenek oldu. Genç ve gelişime açık bir oyuncu. Nizamettin'in ardında yedek olarak düşünüyoruz ama performansına göre formayı kapabilir.

Abdülkadir Ömür

nOEz1l.png

Son hazırlık maçlarına kadar kanatsız bir taktik kullanmayı düşünüyorduk ama beklerimizin kanatsız bir oyunu kaldıramayacak olmasından dolayı bu kararımızdan vazgeçtik. Sağ açık pozisyonu için oyuncu ararken Trabzonspor'un Abdülkadir'i kiralık listesine koyduğunu gördük ve fırsatı kaçırmadık. Sağ kanatta iç forvet olarak ilk tercihimiz olacak. Sezon sonu takımıyla sözleşmesi bitiyor. Sezon sonu en büyük talibi biz olacağız.

Genel Değerlendirme

Takımın başına geçtiğimde beklediğimden kötü bir tabloyla karşılaştım. Ekonomik olarak iyi durumda değiliz. Sezona -3 puanla başlayacağız. Düşük olan kadro kalitemizi yaptığımız transferlerle arttırmaya çalıştık. Zor bir sezon bizi bekliyor olacak. Son sözümüz:

VrEoZZ.jpg

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı

Takıma göre çok kaliteli transferler fakat son 2 maçta bir düşüş söz konusu sanırım..? :) Ayrıca sadece K. Sürmeli transferlerimize göre biraz daha düşük bütçe transferi gibi geldi ama yararı belki de Abdülkadir'den fazla olacak :D Tebrik ederim.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı

Kaliteli isimleri almışız,hayırlı olsun.

Hazırlık dönemide fena değil.

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı

güzel transferler

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı

Ergün Teber dışında iyi transferler. Ergün transferinide anlayabiliyorum başka sol bek bulamamış olabilirsin. 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı

Kuşkusuz her teknik direktör gibi sezona iyi bir giriş yapmak istiyorsunuz. Sizce bu kadro sizin için yeterli mi? Çünkü bir de -3 puan ile başlayacaksınız. Balıkesirspor'u Süper Lig'e çıkarma hedefi ile geldiniz bu zor olmayacak mı?

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı

Transferler güzel, takımın taktiği oturdukça üstlere yükseliriz.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Spoiler
Kaankaraman, 07.02.2018 - 19:51 yazdı:

Takıma göre çok kaliteli transferler fakat son 2 maçta bir düşüş söz konusu sanırım..? :) Ayrıca sadece K. Sürmeli transferlerimize göre biraz daha düşük bütçe transferi gibi geldi ama yararı belki de Abdülkadir'den fazla olacak :D Tebrik ederim.

Hazırlık maçlarında son maçlarda herkesi görmek için şans bulamamış oyunculara şans verdik. O yüzden bir düşüş söz konusu. Kürsad çok iyi katkı veriyor. Hatta dediğin gibi Abdülkadirden fazla katkısı var şu anda :)

Mert Can, 07.02.2018 - 19:54 yazdı:

Kaliteli isimleri almışız,hayırlı olsun.

Hazırlık dönemide fena değil.

teşekkür ediyorum dostum. transferler beklediğimden fazla katkı veriyor şu anda :)

mustafa58, 07.02.2018 - 20:01 yazdı:

kürşad gayet iyi  bi oyuncuya benziyor.

kürşad çok iyi katkı veriyor. 11'imin önemli oyuncularından oldu. Allah sakatlık ceza vermesin :)

mert097, 07.02.2018 - 20:05 yazdı:

İnşallah maddi krizi atlatırız daha kaliteli oyuncular lazım süper lig için

maddi kriz biraz sıkıntıya sokuyor bizi. son olarak transfer gelirinin yüzdesi %20'ye düşürüldü. ama bu kadroyla mükemmel ötesi bir performansımız var şu ana kadar :)

ARes, 07.02.2018 - 21:18 yazdı:

güzel transferler

teşekkür ederim hocam :) faydalı oluyorlar :)

Trenec, 08.02.2018 - 17:41 yazdı:

Ergün Teber dışında iyi transferler. Ergün transferinide anlayabiliyorum başka sol bek bulamamış olabilirsin. 

hocam gözlemcilik ağı sadece Türkiyeyle sınırlı, maddi durum sıkıntılı, yabancı oyuncu sınırlaması var elimdeki yabancıları satmak istemiyorum şu an için. bunların hepsi birleşince hem bedelsiz hem de yerli bir sol bek arayışına girdik. en iyi tercih ergündü. Beklentimizin üstünde bir performans sergiliyor şu ana kadar :)

StevenGerrard, 22 saat önce yazdı:

Bence iyi transferler, bu günlerin de üstesinden geliriz :)

Geleceğiz hocam geleceğiz :)

Medya Mensubu, 4 saat önce yazdı:

Kuşkusuz her teknik direktör gibi sezona iyi bir giriş yapmak istiyorsunuz. Sizce bu kadro sizin için yeterli mi? Çünkü bir de -3 puan ile başlayacaksınız. Balıkesirspor'u Süper Lig'e çıkarma hedefi ile geldiniz bu zor olmayacak mı?

Takımın başına geldiğimde bu sezon üst lige çıkmanın zor olacağını düşünüyordum. .gösterdiğimiz performans beni bile şaşırttı diyebilirim. kadro olarak yeterli olmasak da iyi işler beceriyoruz ve şu an Süper Lige çıkma hayalleri kuruyoruz.

Hocam bu arada forum için güzel ve değişik bir karakter olmuşsun bence. Yaptığın iş kariyerlere farklı bir renk katıyor. Teşekkürler :)

Elvir Boliç, 3 saat önce yazdı:

Transferler güzel, takımın taktiği oturdukça üstlere yükseliriz.

Üst sıralardayız. Şimdiki hedefimiz inmemek :)

1JVWJN.png

G9PA9r.jpg

NZlBZa.jpg

5. Tur Rakibimiz

m24yM4.png

Kupada zayıf rakipleri eledikten sonra Süper Lig ekibi Karabükspor ile eşleştik. Normalde kupa maçlarında full rotasyonlu kadroyla sahaya çıkarız ama bu maçlara önem verip turu geçmeye ve kasamıza üç beş kuruş fazladan para koymaya çalışacağız.

oO0WyR.jpg

NZlB2L.jpg

nOj695.jpg

JQqJ8W.jpg

8YPvWA.jpg

XP91N0.jpg

D7BbmZ.jpg

1JVW0Y.jpg

9mg1lr.jpg

p6X3aq.jpg

MdoGb2.jpg

azdQAB.jpg

vjX2Dp.jpg

qGjkDV.jpg

Puan Durumu

azdQvd.png

Sezona müthiş bir başlangıç yaptık. Açıkçası bu beklentilerimizin çok üstünde oldu. Çok iyi performans sergiliyoruz. İlk maçta Giresunspor'un 32. dakikada 10 kişi kalması bizim için dönüm noktası oldu diyebilirim. O ana kadar sahada yoktuk. Maç 11-11 devam etseydi muhtemelen sahadan büyük bir farkla mağlup ayrılırdık. Kırmızı karttan sonra sezon içinde kullanmayı düşündüğümüz taktiği değiştirdik ve kalan maçlarda bu taktiği kullanmaya devam ettik. Defansif anlamda müthiş işler yapıyoruz. Kalecimiz güven veriyor. 13 maçta sadece 4 gol yedik. Bu defans performansını sürdürebilirsek şampiyonluğun en büyük adayı biz oluruz. Yeni transferlerimiz takıma çok kolay adapte oldular ve iyi katkı veriyorlar. Sinan-Kürşad ikilisi zaman zaman Muhammed ile zaman zaman da Nizamettin ile orta sahayı domine ediyorlar. Ligde en yüksek yüzdeyle topla oynayan ve en yüksek yüzdeyle isabetli pas atan takım biziz. Sadece forvetlerimizin ve yeni transfer Abdülkadir'in performansı soru işareti yaratıyor. İnişli çıkışlı performansları bir gömlek daha iyi olsa çok daha fazla puan toplayabilirdik. Yine de -3 puanın dezavantajını çok iyi bir şekilde kapattık ve lideriz. Performansımızı bu şekilde sürdürmeyi umuyoruz. Yorumlarınız ve destekleriniz için teşekkürler. Gelecek güncellemede görüşmek üzere... :)

*Kullandığım skorboard kariyer malzemeleri bölümünde @Câthâch arkadaşımızın paylaştığı konudan alınmıştır. Kendisine yardım ve emekleri için teşekkür ediyorum.

tarihinde ademgrln tarafından düzenlendi
  • Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Misafir
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.