Jump to content
  • Kaydol
ValeriaPieta

Farklı Rollerde Denenen Oyuncular

Önerilen İletiler

Herkese merhaba arkadaşlar. Bu konu altında farklı rollerde denediğimiz, oynattığımız oyuncuları ve performanslarını paylaşalım diyorum. Merak edenlerin aklında fikir olur başkası bu mevkide şu oyuncudan fayda sağlamış bende deneyebilirim diye. Yada bütçe yetersizliği konusunda sorun yaşayan kulüpler için dar kadroda kullanılabilir faydalı olabilir.

Birbirimize bu şekilde tavsiyeler verirsek bence güzel olur. Çünkü ben oyuncuları farklı rollerde denemeyi seven biriyim ve bu konuda yalnız değilimdir diye düşünüyorum :D 

Ayrıca gerçek futbolun içinde de böyle teknik direktörler vardır. Bazı oyuncuları başka mevkide deneyip oraya devşirebiliyorlar.

Örnek olarak başlıyorum;

Atalay Babacan 

Asıl Mevkisi Ofansif Orta Saha

18-19 sezonu

Yaratıcı Forvet Rolü Performansı

7xzpsJKpTLiZf4DV6yh-vQ.jpeg

3'lü forvetin solunda oynattım ve takıma inanılmaz bir katkı sağladı.

cmGB9Rd-ROG45ZRlBvgFMQ.jpeg

8.01 ortalama ile 18 yaşında Türkiye Liginde bence harika bir performans deneyebilirisiniz.

CrqiWNDkQdy9ogL6q8M1pA.jpeg

tarihinde ValeriaPieta tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
  • Balon 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sofiane Feghouli

Asıl Mevkisi Sağ Kanat

18-19 Sezonu

Sağ Kanat Bek Performansı

nqXNyC29TY_3CrMSWOwRng.jpeg

Kadro dışı bırakmıştım ama Mariano'ya devre arası güzel bir teklif geldi yolladım. Devre arası bir transfer yapmak istemediğim için Feghouli'yi tekrar kadroya aldım. Flanagan ile birlikte sağ kanat bek oynattım.

EbT4-DEtSQisSQXLH5_hRg.jpeg

7.70 ortalama ile Türkliye Liginde iş görüyor.

u_fJMTb_TnCmn-cETfMiCA.jpeg

Hücumcü bir bek gibi oynayabiliyor yani top maç başına 3,25 top kapma fena değil :) 

Ve muhtemelen gelecek sezonda o mevkide kullanacağım Flanagan ile birlikte.

tarihinde ValeriaPieta tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
  • Balon 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Benden de 1-2 oyuncu gelsin.

Diogo Jota. İlk sezon İngiltere Championship'te hem gol hem asist kralı oldu. Bonservisini alamamıştım. Şu sıralar Dortmund'da. Profili ve 2017/18 sezonundaki performansı:

o6G6V2.png

2ELEav.png

3-5-2'de çift forvetin solunda Tam Forvet-Hücum rolüyle oynamıştı. İlk zamanlarda rol uyumu tamamen kırmızı gözüküyordu şimdi (yıl 2021) turuncuya dönmüş.

Helder Costa. En sevdiğim. Minimum serbest kalma bedelinden nefret etme sebebim. Ederi 40 milyon € civarındayken 29,5'e Manchester United'a göndermek zorunda kalmıştım.

ByJyz9.png

ZOvO3A.png

Onu da 3-5-2'de çift forvetin solunda oynatmıştım. Ama Jota'dan farkı Sahte Forvet rolünde oynatmıştım. Tabii oynadığı ligin Premier Lig olduğunu da belirtmeden geçmeyeyim.

Ayrıca profillerini paylaşmaya gerek duymadığım ancak bir örnek olması için bahsedeceğim beklerim var. Cağnım beklerim. :sweat_smile: 4 taneler. Hepsi kanat bek mevkisinde oynayabiliyor ancak Çok Yönlü Bek-Hücum rolü için rol uyumluluğu en iyi olan sarı durumda, çoğu turuncu. Önlerinde bir kanat oyuncusu oynamıyor. (Önlerinde kanat oyuncusu olmayan ÇYB'ler İYB'nin daha dar alanda oynayan versiyonu gibi oynarlar. #İyiBilgi) Bu 4 bekimin 1,5 sezonluk toplam istatistikleri 19 gol 65 asist. Buradan Caju, Dodo, Durmisi ve Dohety'e selamlar. :D

Yani diyeceğim odur ki, oyuncuların role olan uyumlarını hiç önemsemeyin. Eğer özelliklerinin, o rolü karşılayacağını düşünüyorsanız çekinmeden oynatın.

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Atalay'ı ben de 8 numarada kullandığımda güzel verim almıştım. Uzun süre çok işe yarıyor Türkiye liginde özellikle

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Younes Belhanda

Asıl Mevkisi OOS

17-18 sezonu

Forvet Pozisyonunda On Numara rolü performansı

4aDPGq.jpg

Gomis ile iyi bir uyum sağlayıp ileride çok iyi işler çıkardılar.

8t9MLljCRUmQ63mJ7cVOPw.jpeg

Özellikle Süper Lig de çok iyi goller attı. Onu o pozisyona koymamın sebebi Gomise asistler yapmasıydı ama kendisi daha çok gole yöneli olduğunu gösterdi gerçek yaşantımızda hiçte öyle değil ama neyse :D 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

ATALAY BABACAN  2017-18   2018-19

vjaX2p.png

qGAjz3.png

vjaX9R.png

İlk sezon 17 yaşında avrupada mükemmel oynadı.Gol atmadığı zamanlarda da hücuma çıkışı çok iyi organize etti.Duran toplarda 2 sene pek ilerleme gösteremedi bir türlü frikikçi yaratamadım ama biraz daha çalışırsak 1 seneye onuda başarıcaz yeni bir HAGİ efsanesi yaratıcaz umarım.

İkinci sezonu biraz ndiaye nin performansının yüksek olması nedeniyle avrupada fazla şans veremedim ama ligte yinede bizi taşıdı.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.