Jump to content
Hoş Geldin Misafir!

Her şeyden önce emeğe saygı gösterelim. Emeğe saygı göster ki devamı gelsin...

Merhaba FMT ailemiz,

Sitemizde korsan oyunlara destek verilmemektedir. Korsan oyunla ilgili açacağınız konular, kapatılıp çöp kutusuna taşınacaktır.

Kırık resimler hakkında ise Türkiye'de yasaklanmış resim upload sitelerinden(imgur) uzak durmanızı öneririz. Yasaklı sitelerde resim çekilmiyor ve kırık olarak gözüküyor. Bu yüzden hizliresim upload servisini kullanabilirsiniz.

J3nDXq.png FMTürkiye

OE7Dk0.png FMTürkiye

40bzD0.png FMTürkiye

FMT Bey

FMTürkiye.Net Durumu | 22.11.2017

Önerilen İletiler

Her ne kadar sizinle kısa süre beraber olsam da geçirdiğim bir dakika bile sıkılmadım beni aranıza aldığınız için ayrıca teşekkür ederim. Kayıt olduğum günden bugüne bir çok şeyi burada öğrendim oyun hakkında ve herkese elimden geldiğince yardım etmeye çalıştım. FMTürkiye'nin kapanmasına üzülsemde artık karar alınmış bundan sonrası için herkese hayırlısı olsun. Bana yardımı olan herkese teşekkürler.

• Beğen 4

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Her güzel şey gibi malesef FMTürkiye'nin de sonuna geldik sanırım :( Sitedeki arkadaşlar,önceden yönetici olmuş arkadaşlarım,kardeşlerim,abilerim ne düşünüyor bilmiyorum ama gerçekten çok güzeldi be.Özellikle forumdaki ortamın dışında yönetici olduğum zamanlarda,grupta yaptığımız sohbetler,konuşmalar gerçekten çok samimi ve harikaydı.Beni bu siteye yönetici olarak alıp bu ortamı tatmamı bu samimiyeti hissetmemi bu duyguları yaşamama izin veren Selim Abim sana çok teşekkür ediyorum.Belki geçmişte ufak tartışmalar yanlış anlaşılmalar yaşamış olabiliriz ama gerçekten sanal ortamda tanıdığım tanıyabileceğim en düzgün,muhabbeti ile samimiyeti ile gerçekten sanalda bile olsa bir arkadaş,abi hissi vermiştin bana.Alparslan sana kelimeler yetmiyor hacı :D Bu site açıldığında yanlış hatırlamıyorsam tanıştığım ilk kişiydin o günden sonra da senle iyi bir arkadaşlık kurduğumuzu düşünüyorum senle de son zamanlarda elimde olmayan sebeplerden dolayı ayrılmak zorunda kaldım ama beraber geçirdiğimiz o 1-1.5 yıllık sürede yaptığımız konuşmalar ile gerçekten çok iyi bir insan olduğunu göstermiştin.Senin gibi arkadaşlara rastlamak çok zor keşke şartlar değişebilse de 1.5 yıl öncesine dönebilsek diyebiliyorsam bu gerçekten iyi işler yaptık,iyi bir ortam kurduk demektir.Sizin dışında Kaan Abi,Burak Reis,Mert Abi ve daha adı şuanda aklıma gelmeyip tanıştığım zaman geçirdiğim arkadaşlarım,abilerim hepinizi iyi ki tanımışım iyi ki böyle bir oluşumun içinde yer almışım.Hepinize bana bu fırsatı verdiğiniz için böyle güzel bir ortam oluşturduğunuz,oluşturduğumuz için teşekkür ediyorum.Hepiniz hakkınızı helal edin canlar.İnşallah burda kurduğumuz dostluklar,arkadaşlıklar sadece sanal dünyada kalmaz reelde de tanışma fırsatı buluruz

• Beğen 3

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Erken bulup, geç kayıt olup, çok geç aktif olduğum FMTürkiye ailesinde gerçekten çok güzel anılarım oldu, kısa sürede inanılmaz şeyler sığdırdım.

Burası bir forumdan daha fazlası... Belki en iyi arkadaşlıklar burda kurulmuştur, belki canından çok sevdiğiniz kardeşinizi burda bulmuşsunuzdur, en zor anınızda bile sana destek olacak insanlar kazanmışsınızdır.

Her şeyin sonu olacaktır, FMTürkiye sitesi sonuna gelse de unutmayın FMTürkiye Ailesi daima yanınızda olacaktır, bütün emeklerinden dolayı teşekkürler Selim abi.

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Her ilkin bir sonu olur derler, kaliteli ve dürüst ilk FM Türkiye topluluğunun "sistem" yüzünden dağılması bulunduğumuz dünyanın bir özeti niteliğinde.

Umarım gerekli "maddi" destek sağlanarak bu aile ayakta kalır, emeği geçen herkese sevgiler ve saygılar...

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İyi ve güzel anıların daha çok olduğu bir oyunun yanında düzgün bir arkadaşlık ortamının içinde yer alıp,bu forumda görev yapmak benim için zevkti.Yaş kaç olursa olsun öğrenmenin,yeni bilginin yaşı,zamanı yoktur.Sadece oyunla ilgili bilgiler değil hayat-karşılıksız- arkadaşlık,dostluk adına bana kattıklarınız için fmt ekibindeki bütün kişiler ve sitedeki diğer arkadaşlar hepinize teşekkürler.Umarım benimde katkım olmuştur sizlere  bu unsurlarda.Yeni yollarda tekrar bir araya gelip yeni işlerde birlikte çalışmak ümidiyle,normal hayatta arkadaşlık,dostluk devam söylemeye bile gerek yok zaten.

Forumda birbirimizi görmeden bir oyun adına bilgi paylaşımı,yardımlaşmanın güzel olduğu bu yerde tanımadığım onca kişiye karşı yöneticiliğim sırasında farketmeden kalp kırmış olabiliriz affola.bu 1.5 mu 2 senemi tam tarih bilmiyorum ama umarım forumda bir çok kişiye oyunla ilgili bilgi,yenilikler,hatalar,sorunlar konusunda yardımcı olabilmişimdir,olabilmişizdir.TEŞEKKÜRLER.

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Üzüldüm, gerçekten üzüldüm. Görüyorum ki sorun da sadece maddiyat değil. Aslında üzerinde çalışılsa siteden de güzel gelir elde edilebilirdi. 

En azından bir bağış kampanyası bile düzenlense sunucu giderleri toplanabilirdi.

Yönetimden kimseyi tanımam görmem siteye her gün giren birisi de değilim ama acayip ısınmıştım siteye ve yönetime. Özellikle Selim kardeşime. Twitter'dan bile profiline girip tweetlerini okurum sürekli. 

Site kapansa da Twitter adresini kapatmaz umarım. :)

tarihinde lielife7 tarafından düzenlendi
  • Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Haberi okuyunca içimde oluşan burukluğun tarifi imkansız. Yakın bir dostun vefatı gibi. Ben buradaki arkadaşlar ile aynı halatı çekiyordum, çekmek istiyordum. Hiç birinizi tanımıyorum ama bu sitede çocukluğum, gençliğimin, okul sıralarından koşup geldiğim masaüstü bilgisayarımın kokusunu buluyordum. Keşkelerle süslemek istemem daha fazla. Hoşça kalın ve lütfen irtibatı koparmayalım.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Ramoscu, 5 saat önce yazdı:

Okumaya başlamadan önce videoyu başlatınız. :sweat_smile:

7 Haziran 2014...

Bu, benim için her şeyin başladığı tarihti. Facebook'ta boş boş gezinirken Football Manager Türkiye isimli gruba katılım isteği atmıştım ve bu istek çok kısa bir sürede onaylanmıştı. Daha sonra grupta gezinirken, Selim Atalay isimli birinin footballmanagertr.com isimli bir siteyi açtığını fark ettim. Selim Atalay hem sitenin hem de grubun kurucusuydu. Geçmişte FM ile ilgili sitelerde görev yaptığımdan dolayı hayatına yeni başlayan bu sitenin tam bana göre olduğunu fark etmiştim. Selim Atalay'a arkadaşlık isteği gönderip geçmişta yaptığım çalışmaları göstermiştim. O gün bugündür beraberiz işte. :)  25 Haziran 2014 tarihli footballmanagertr.com arşiv görüntüsü :bawling:

3,5 yıl olmuş. Dile bile kolay gelmiyor. Bir siteyi düşünerek geçirilen 3,5 yıl. Acısıyla, tatlısıyla, tartışmalarıyla (Selim Abi iyi muhalefet olduğumu söyler :D ), beyin yakan paint terk çizimleriyle (Uğur'a selamlar :sweat_smile:), balonlarıyla(Lina'ya selamlar :sweat_smile:), çok güzel yıllar geçirdim ben burada. Fark ediyorum ki ben burada büyüdüm. Şu an 20 yaşındaki bir genç olarak (Gelecek ay 21 olacağım galiba, annem şu yaştan gün alacaksın falan diyor ama ben karıştırıyorum onları ya) çocukluğumu burada bitirmişim ben. Ah ağlamıyorum gözüme toz kaçtı. :sweat_smile:

Site devredilir, devredilmez. Her şey olacağına varır. Ama bana sorarsanız Selim Abi gözbebeğini başkasının ellerinde görmeye dayanamaz. Bu yüzden kapatalım ışıkları, kepenkleri. Hep beraber güzel duygularla terk-i diyar edelim FMTürkiye'yi.

FMTürkiye'nin bana kazandırdığı insanlardan bahsetmeden geçmem olmazdı. Saatlerimizi FMT Konuşma Alanı'nda sohbet ederek geçirdiğimiz, belki de gerçek arkadaşlarımızdan bile daha çok konuştuğumuz insanlar... Selim Abi, Mert(ler) (Mertler diyorum çünkü ekibe o kadar çok Mert girip çıktı ki düşününce ben de şaşırıyorum. 4-5 farklı Mert gördük sanırım. Dünyayı Mertler yönetsin! :D:D), Fırat (lan demiyor, la diyor la), Burak(lar) (Burak sayısı o kadar çok değildi 3 tane olması lazım :sweat_smile:), Ümit, Koray ve Hilmi Abilerim, işsizler tayfasından Lina ve (hem işsiz hem paintterkist) Uğur, sitenin ilk yılında kavgayla aramızdan ayrılan inceleme ekibimiz, ve daha ismini aklıma getiremediğim pek çok kişi... Hepinize hayatımda yer ettiğiniz için teşekkür ediyorum. Çoğunuzla zaten görüşüyoruz ama buradan bir teşekkürü boş geçmek olmazdı. :blush:

FMTürkiye belki birkaç gün içinde kapanacak ama yetkililerinin ve bu siteyi gerçekten sevmiş olan tüm üyelerinin hafızalarında iyi bir anı olarak kalacak, buna eminim. Evdeki son Çilekli Dost Süt'ümü de FMTürkiye için içiyorum. :sweat_smile: Bu kadar duygusallık yeter. Şu an Leyla'nın başında ağıt yakarken oynamaya başlayan Mecnun gibiyim. Tam olarak şöyle:

Yazıyı artık sonlandırmak lazım. Oldu o zaman, belki biz de dağılırken bile aynı yöne doğru gideriz.

Konuşmayı okurken bi yandan eski günleri hatırlayıp eski konulara baktım ne günlerdi bee dedim niye gözümüzü doldurdun ki şimdi ayıp değil mi kardeşim ☹️

• Üzgün 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

keşke bir çözümü olup kapanmasa. Türkiye'de böyle başka bir forum yok. Kiminle paylaşacağız biz görüşlermizi, önerilerimizi, şikayetlerimizi? Hergün kesinlikle bu foruma bakmam gerek diye bir sorumluluk hissediyordum içimde. Alışması zor olacak ve eksikliğini çok hissedeceğiz. :confused:

• Beğen 3

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bircok üyeden daha yeniyim. 6 Nisan 2017. Yine birçok insandam daha sonra tanıştım FM 16 da oda sonralarına doğru. Aşık olmuştum oyuna resmen. Herkesin bu siteyi keşfetme hikayeso bulma hikayesi vardır ya benim de bir FM delisi bir arkadasimlar Efsane Kariyerleri okuyarak bulmuştum. Gereksiz konuladi acip komik yazıları okurduk. Birgun eve gidip uye oldum. Ilk iletimi hatirmiyorum. Ama kisa zamanda 1000 iletiyi kisa konusmalar, tartismalar oldu bazen, ufak kariyerler, gunde 13 saat aktif kullanimlarla gecirdim iste. Daha 17 yasindayim sitenin büyük rütbeli insanlarından çoğundan küçüğüm. Ilk kez internet adresine platformunda bello bir seye bel bağlamışım. En çok istediğimde bu sitede bi rutbe almakti. Nasip degilmis. Bi ara yöneticilerin ve belli başlı uyelerin yüzleri acayip merak etmistim ve selim abi, ramoscu nickyle adini unuttum kusura bakmasin ve birçok samimi oldugum yer yerde gördüğüm arkadaslari cok merak ediyordum gerçek hayatta. Selim abiyi iyice tanidigimda o samimi yuz ifadesi, harekleri, konusmask beni 3 kat daha bağlamıştı bu siteye aileye. Ama olmadı. Baya etkisinde kalcam ciddi anlamda kalcam. Çünkü telefonh açıyorum interneti açtığım an direk ana sayfaydi bu site. Ayrilik zor olcak cidden. Varsa hakkim helal olsun, bazi yönetici arkadaslara özellikle Mert kardesime bir kariyer hikayemde cok zorlanmışımdır ona da haklarini helal etmeleri temennisiyle hepinizden bu hayatimin kucuk zaman dilimini zor ve sıkıcı gecen zaman dilimini neselendirdiginiz icin tesekkur ederim. Sivasimi her orneklerde her kariyerde insanlara sunmaktan bıkmış olanlarda varsa rahatsizlik duyan herkese ozur dilerim😩. Cogu kisi FM ne la* sen oynamiyon ki diyince sinirlernen aciklasanda anlamiyan insanların ayrilip bir arada bu sitede birlesip öldü denen forum adreslerine 40.000 uye 100.000 den fazla ileti ve 2 saldiri gecirdigi  bir aile. Cok seyler ozliyecegim cok daha cok seyler yazmsk isterdim... 

• Beğen 3

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Her ayrılık yeni bir başlangıçdır. Umarım mutlu ve başarılı olursun. Ben  oyuna başladığım zaman bu site ile buluştum ve bir sürü şeyi buradan öğrendim. Teşekkür ederim herşey için.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

böyle bir forum sitesini kaybetmek üzücü ama bu forum sitesinin bu raddeye gelip hitinin daha fazla olmamasının nedenlerinden biriside yöneticilerin facebook grubunda sergilediği tutumlardır bahaneler arkasına sığınmanın anlamı yok yolunuz açık olsun 

tarihinde alpi1925 tarafından düzenlendi
  • Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
alpi1925, 1 dakika önce yazdı:

böyle bir forum sitesini kaybetmek üzücü ama bu forum sitesinin bu raddeye gelip hitinin daha fazla olmamasının nedenlerinden biriside yöneticilerin facebook grubunda sergilediği tutumlardır bahaneler arkasına sığınmanın anlamı yok yolunuz açık olsun 

Mesela? Hangi yöneticimiz, size ters gelen bir şey yapmış? 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Luna Koa, 2 dakika önce yazdı:

Mesela? Hangi yöneticimiz, size ters gelen bir şey yapmış? 

daha önce şahsına bunları açıkça yazmıştım özelden kabul etmemiştin 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
alpi1925, 5 dakika önce yazdı:

daha önce şahsına bunları açıkça yazmıştım özelden kabul etmemiştin 

İsmin neydi? Özelden yazan tek kişi değilsin, içeriği anımsama yardımcı olur musun? Çıkartamadım hala.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Luna Koa, 1 dakika önce yazdı:

İsmin neydi? Özelden yazan tek kişi değilsin, içeriği anımsama yardımcı olur musun? Çıkartamadım hala.

Aşırı taraftarlık yaptığı için banladığın  sonra eleştirmesine dayanamayıp mesaj engeli koyduğun kişi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
alpi1925, Şimdi yazdı:

Aşırı taraftarlık yaptığı için banladığın  sonra eleştirmesine dayanamayıp mesaj engeli koyduğun kişi

Şimdi hatırladım Alperen,

Cümlenin başında ne güzel söylemişsin; “aşırı taraftarlık yaptığı için” hal böyle olunca, gereği neyse onu uyguladık. Grup kuralları gereği neyse onu uygularım. Grupta ise taraftarlık olaylarına ketumduk ve biliyordun. Buna rağmen böyle bir tartışmaya girip, bana maval okumaya devam ettiğin için engellemiştim. Şahsi olarak pişmanlık, sonradan düşünme gibi bir olayla karşılaşmadım. Genel olarak hak edeni banladım ve devam ettim. 

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Luna Koa, 1 dakika önce yazdı:

Şimdi hatırladım Alperen,

Cümlenin başında ne güzel söylemişsin; “aşırı taraftarlık yaptığı için” hal böyle olunca, gereği neyse onu uyguladık. Grup kuralları gereği neyse onu uygularım. Grupta ise taraftarlık olaylarına ketumduk ve biliyordun. Buna rağmen böyle bir tartışmaya girip, bana maval okumaya devam ettiğin için engellemiştim. Şahsi olarak pişmanlık, sonradan düşünme gibi bir olayla karşılaşmadım. Genel olarak hak edeni banladım ve devam ettim. 

sana burda neden banladın banlamadın yada haklısın haksızsın tartışması yapmıyorum genel olarak eleştiriyi kabul etmeyen yöneticilerin tavırlarının olayları bu raddeye getirmesinden memnuniyetsizliğimi dile getirdim

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
alpi1925, 2 dakika önce yazdı:

sana burda neden banladın banlamadın yada haklısın haksızsın tartışması yapmıyorum genel olarak eleştiriyi kabul etmeyen yöneticilerin tavırlarının olayları bu raddeye getirmesinden memnuniyetsizliğimi dile getirdim

Senin yazdığın eleştiri değildi. İlk olarak burada bir anlaşalım. Yazdıklarını tam hatırlamıyorum ama eleştirseydin zaten doğru bir sohbetimiz olurdu. Ondan önce ki tartışmamız da beni övdüğün, Taha’yı eleştirdiğin gibi.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Luna Koa, 3 dakika önce yazdı:

Senin yazdığın eleştiri değildi. İlk olarak burada bir anlaşalım. Yazdıklarını tam hatırlamıyorum ama eleştirseydin zaten doğru bir sohbetimiz olurdu. Ondan önce ki tartışmamız da beni övdüğün, Taha’yı eleştirdiğin gibi.

anlaşıldı ki sorun çözmeden çok sorun çıkarmaya niyetlisin olayı kişiselleştiriyorsun ben şu an ki durumdan bahsediyorum geçmişi tartışmanın yerine günümüze gelsen memnun olunmayan konular hakkında düzgünce bir eleştiri yaptığımı anlayabilirsin. Maalesef böyle üye getirip hit yüksek tutmaktansa kendi bildiğini okumaya canının istediği hakkında hüküm vermeye devam edersen bu forumun şu an kurtulsa bile ilerisi için açık olabilceğini belirtmek oldukça güç. Dilersen banlıyabilirsin forumdanda sonuçta burdan bir çıkarım söz konusu değil üyelerininde fikirlerini önemsemeyen bir forumda kalmam bana ters olan bir şey yolun açık olsun . 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
alpi1925, 3 dakika önce yazdı:

anlaşıldı ki sorun çözmeden çok sorun çıkarmaya niyetlisin olayı kişiselleştiriyorsun ben şu an ki durumdan bahsediyorum geçmişi tartışmanın yerine günümüze gelsen memnun olunmayan konular hakkında düzgünce bir eleştiri yaptığımı anlayabilirsin. Maalesef böyle üye getirip hit yüksek tutmaktansa kendi bildiğini okumaya canının istediği hakkında hüküm vermeye devam edersen bu forumun şu an kurtulsa bile ilerisi için açık olabilceğini belirtmek oldukça güç. Dilersen banlıyabilirsin forumdanda sonuçta burdan bir çıkarım söz konusu değil üyelerininde fikirlerini önemsemeyen bir forumda kalmam bana ters olan bir şey yolun açık olsun . 

Anlıyorum, olay çıkartan, üyeler hakkında asıp kesen birisiyim. Bunu biraz daha abartıp, grupta ki olayları körükleyen kişiyim. Herkesi aynı anda memmun edemem. Burada memmun değilsen yolun açık olsun. Beni tanıyan tanır, bilen bilir. Kimseye kendimi izah etmeye, anlatmaya gereksinim yok. Allah’a emanet, bundan sonra da başarılar diliyorum.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.