Jump to content
  • Kaydol
Ramoscu

Football Manager 2018 Ekran Görüntüleri

Önerilen İletiler

Jacopson açıkladı zaten bir kaç yıl önce yanılmıyorsam.Bu söyledikleriniz asla olmayacağını.Beğenmeyenleri ve vasat diyenlerde anlamıyorum.Gerçekten ne bekliyorsunuz ki ?. Rakip yok diye oyun gelişmiyormuş falan filan.Adam zaten dedi bu oyun salt bir menajerlik oyunu daha fazlasını beklemeyin diye.Asıl enayilik bunu bile bile istemek ve bir hakmış gibi konuşmak.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Her zaman bir sezon geriden satın alır oynarım. Milyonlarca problem türlü türlü saçmalıklar sürekli güncellemeler oyunun tadını fazlası ile kaçırıyor 2017 satın alalı 2 ay oldu ter temiz miss gibi seneye bu zamanlar fm 18 inşallah :) Buda farklı bi taktik

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
R3B, 29.09.2017 - 20:06 yazdı:

Çeteleşme modunda bir ton bug olacak mıymış? Oyuncuların zırt pırt isyan çıkarması gibi gibi? Sports Interactive yeni bir özellik çıkardığında bug olmadan çıkarmadan edemiyor da..

Kulüp başkanı olma falan yine yok değil mi? Yine hüsran..

Başkan oyuncular zaten zırt pırt isyan çıkarır bu gayet normal bug değil yani gerçek hayatta da insan idare etmek zordur ki futbolcuyu hayal bile edemiyorum

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
R3B, 01.10.2017 - 20:33 yazdı:

Enayi gibi aynı oyunu almaya devam et kardeşim sen tamam? "Manager" kelimesi yönetici anlamına da gelir sadece menajer değil anladın? Bunu geçtim, şimdi sen kesin seviniyorsundur oley işte gruplaşma geldi, sağlık menüsü geldi falan diye. Geçen sene de sosyal medya geldi diye sevinmişsindir. Ne kadar kalıcı oldu peki sevincin? 1 Hafta sonra sıkıldın hatta bakmadın bile o sosyal medya kısmına. Bu sene de gruplaşma sorununu çözmek için deli gibi yama arayacaksın internette biliyorum. Bu oyuna kalıcı değişiklik gelmiyorsa sizin gibiler yüzünden gelmiyor. Teknik direktörlük harici bir idari mod gelmek Z O R U N D A.

ya sabır...

• Haha 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
R3B, 01.10.2017 - 19:33 yazdı:

Enayi gibi aynı oyunu almaya devam et kardeşim sen tamam? "Manager" kelimesi yönetici anlamına da gelir sadece menajer değil anladın? Bunu geçtim, şimdi sen kesin seviniyorsundur oley işte gruplaşma geldi, sağlık menüsü geldi falan diye. Geçen sene de sosyal medya geldi diye sevinmişsindir. Ne kadar kalıcı oldu peki sevincin? 1 Hafta sonra sıkıldın hatta bakmadın bile o sosyal medya kısmına. Bu sene de gruplaşma sorununu çözmek için deli gibi yama arayacaksın internette biliyorum. Bu oyuna kalıcı değişiklik gelmiyorsa sizin gibiler yüzünden gelmiyor. Teknik direktörlük harici bir idari mod gelmek Z O R U N D A.

benim tepkim oyundan oyun amacı üstü yenilikler istenilmesi.Yoksa gelen yenilikleri bende az buluyorum bende daha fazla yenilik gelmesini istiyorum ama adamlar diyor ki evlenelim, ev alalım, araba alalım. "Manager" kelimesine bakacak olursak da gayette teknik direktörlük demektir. Neden mi ? İngilizce deki kelimelere yanına gelen kelimeye göre anlam değiştiriyor.Football manager'de sen başka anlam arıyorsan ben bir şey yapamam

tarihinde drachen tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
drachen, 45 dakika önce yazdı:

benim tepkim oyundan oyun amacı üstü yenilikler istenilmesi.Yoksa gelen yenilikleri bende az buluyorum bende daha fazla yenilik gelmesini istiyorum ama adamlar diyor ki evlenelim, ev alalım, araba alalım. "Manager" kelimesine bakacak olursak da gayette teknik direktörlük demektir. Neden mi ? İngilizce deki kelimelere yanına gelen kelimeye göre anlam değiştiriyor.Football manager'de sen başka anlam arıyorsan ben bir şey yapamam

bugün evlenelim araba alalım diye yenilik isteyen yarın e evlendik çocugu nasıl yapacaza getirir konuyu :D arabayla kulübe gidelim biz kullanalım boşuna mı aldık falan

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

CM 2003'ten beri oyuna eklenmesini istediğim şeyler var. her sene bekliyorum ama yok hep ufak tefek değişiklikler var.
ben 2B görüntüye alışığım ve yedek oyuncuların gol atılınca sevinmesini istiyorum. teknik direktör dahil.
ofsayt pozisyonlarının çalınmaması (bazen) hakem hataları (genellikle)
taraftar grupları arasında kavga (sık sık)
tribüne gönderilmek (rakip takım ile kavga etmek)
bunun gibi bir çok sayamadığım ufak tefek şeyler oyunu daha gerçekçi kılacaktır diye düşünüyorum.
ama yine de FM'ciyiz ve ömrüm sonuna kadar alıp oynayacağım. 
:blush:

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

rakipleri çıkmadığı sürece ne kadar dil döksenızde ne fayda dostlar

burda birbirinizi yemenize de gerek yok 1 oyun için 

Şahsen isteğimde soyle olması

simdi X takımını aldınız lige nazaran kotu bir kadronuz var borcunuz yok ama paranızda ilk sezon yok gibi birsey ve ilk sezon ne yapıp edip kaldınız seneye size 4-5 milyon verip avrupaya oynamak beni sarmıyor ozellikle Turkiye ligini yeniden yapmalılar hangi takım olursanız olun büyük takımlar hariç karabuk alanya falan sampıyonluga oynuyor buyukler kume mucadelsi bu cok sacma geliyor ve sogutuyor

daha zorlayıcı modlar olması secenekler olması ultra hardcore falan ama bunları takım secımınde ayarlayabilirsin işte san marino yı al falan derseniz sizde haklısın ama gercekten belli bi zamandan sonra alıp kaptırıp gitmek biraz gerçekten uzak. Yani kısacası zor olması daha zor en azanından biz secelim...

belli bastı simulasyon da yapsalar oyuna renk katar mac esnasında mesajere daha cok goruntu icerikleri gelse sevinse hoplasa zıplasa, şampiyonlukta seronomi olsa bu gerçekten buyuk eksiklik bence küme düşünce millet cıldırsa falan...

kısacası herkes haklı her sene kapak fotografındaki sayıyı değiştirip 1-2 yalandan yenilik yapınca millet veriiği paraya acıyor boru değil 100 lira ogrencı cok bu sitede kim bilir nelerden fedakarlık yapıp para biriktiyor

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Yahu tamam kabul, başkanlık modu gelmedi bir şey demeyelim buna. Şu anki değişiklikler de güzel diyelim. Oyunun daha interaktif ve etkileşimli olması lazım. Açıklamak gerekirse şöyle açıklayayım, mesela ligde kural değişiklikleri gündeme gelmeli. Türkiye'de yabancı sınırı kaldırma ya da yabancı sınırı gelmesi gibi. Basın toplantıları daha da geliştirilebilmeli, oyuncularla ve başkanla olan diyalog seçenekleri de çoğalmalı. Hatta olursa antrenörler ile de diyaloglar olmalı. Transferdeki saçmalıkları değiştirmeliler. En büyük eksiklik aslında ŞL ve UAL kura çekimlerinin vasat olması. Biraz daha görsellik getirilmeli kesinlikle. Oyuna birkaç ufak tefek buton sesi falan da getirilse mesela kötü olmaz değil mi? Bunlar fazla istek mi oldu mesela şimdi?

Başkan modunda ne yapacaksın demiş bir arkadaş. Şöyle cevap vereyim: Başkan olduğunuzda sponsor görüşmeleri, kulüp toplantıları, Türkiye'de divan kurulları bile simule edilebilir neden olmasın? 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
R3B, 2 dakika önce yazdı:

Yahu tamam kabul, başkanlık modu gelmedi bir şey demeyelim buna. Şu anki değişiklikler de güzel diyelim. Oyunun daha interaktif ve etkileşimli olması lazım. Açıklamak gerekirse şöyle açıklayayım, mesela ligde kural değişiklikleri gündeme gelmeli. Türkiye'de yabancı sınırı kaldırma ya da yabancı sınırı gelmesi gibi. Basın toplantıları daha da geliştirilebilmeli, oyuncularla ve başkanla olan diyalog seçenekleri de çoğalmalı. Hatta olursa antrenörler ile de diyaloglar olmalı. Transferdeki saçmalıkları değiştirmeliler. En büyük eksiklik aslında ŞL ve UAL kura çekimlerinin vasat olması. Biraz daha görsellik getirilmeli kesinlikle. Oyuna birkaç ufak tefek buton sesi falan da getirilse mesela kötü olmaz değil mi? Bunlar fazla istek mi oldu mesela şimdi?

Başkan modunda ne yapacaksın demiş bir arkadaş. Şöyle cevap vereyim: Başkan olduğunuzda sponsor görüşmeleri, kulüp toplantıları, Türkiye'de divan kurulları bile simule edilebilir neden olmasın? 

İsteklerin olabilir şeyler ama ybancı kuralı vb gibi şeylerin değişmesinin bir anlamı yok çünkü oyun hersene değişen mevcut kuralları yansıtıyor.

Birde başkanlık oyunu başka bir oyunun konusu oyun menajer olarak takım kırma yönetme üzerine kurulan bir şey onun için başkanlık mevcut oyunun içinde olması manager oyunun şeklini değiştirir.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bu gördüğümüz değişiklikler (gruplaşma,medical center vs.) oyuna daha 3-5 sene öncede eklenebilirdi bana göre sadece süs görsel olarak,bu gördüğümüz yenilikler hepsi 1 senede tek seferde olabilirdi.Asıl önemli olan yapay zeka çok daha gerçekçi olmalı bence günümüz oyunlarına göre çok geride oyun çok yavaş bir şekilde gelişme kaydediyor bu konuda,3d maç motoru o kadar önemli olmasa da bir simulasyon oyununa göre yinede günümüze göre geride görsel gelişim olacaksa maç motorunda olmalı ve bence yeterli değil ama yapacak bir şey yok oynicaz.

tarihinde Vega tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Vega, 3 saat önce yazdı:

Bu gördüğümüz değişiklikler (gruplaşma,medical center vs.) oyuna daha 3-5 sene öncede eklenebilirdi bana göre sadece süs görsel olarak,bu gördüğümüz yenilikler hepsi 1 senede tek seferde olabilirdi.Asıl önemli olan yapay zeka çok daha gerçekçi olmalı bence günümüz oyunlarına göre çok geride oyun çok yavaş bir şekilde gelişme kaydediyor bu konuda,3d maç motoru o kadar önemli olmasa da bir simulasyon oyununa göre yinede günümüze göre geride görsel gelişim olacaksa maç motorunda olmalı ve bence yeterli değil ama yapacak bir şey yok oynicaz.

maç motorundaki görsel gelişmelerle alakalı olarak, zamanla bir fifa veya pes grafiklerine yakın motorlar görürmüyüz acaba. takım yönetimimizi fazla etkilemediği için bu konuya çok eğilmiyolar sanırım ama olsa güzel olurdu. oyuncuların yüz hatları belirgin olsa mesela arada yakın çekim yapsa kamera. oyuncuların duygu değişimini yüzünden okusak gibi gibi.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Oyuncunun potansiyeline ayar ceksinler baska birsey istemiyorum mesela potansiyeli 3 yildiz gozuken bir oyuncu iyi bir antrenmanla 3,5 - 4,0 yildiza ulasabilsin 3 yildizda sabit kalmasin yoksa hep ayni genc oyunculara yonelmek zorunda  kalicaz 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Yeni seri ile ilgili olarak beklentilerimi diğer başlıkta belirtmiştim, menajer olarak kazandığımız parayı bir yerlerde kullanmalıyız, kulüp satın alma, vs..

33 yaşındayım CM 01-02 serisi de dahil olmak üzere bütün serileri oynadım, bu zamana kadar asla bir takımla anlaşırken pazarlık yapmadım aksine kulüp 5 teklif ettiyse 1 önerdim, kazandığımız paranın bir önemi olmalı ki, Akhisarı çalıştırırken barcelonadan teklif geldiğinde yok demeyelim, oyunda amaç gerçekçilik ise Fatih Terim gibi kovulduktan sonra tazminat peşinde koşalım vs.. vs..

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bugün yayınlanan "Yeni Oyuncu Araştırma Sistemi" videosundaki ekran görüntüleri eklendi. Vaktim olmadığı için ekran açıklamalarını yazmadım.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Oyunun en büyük sorununu yazmayı unutmuşum. Türkçe çevirideki o absürd saçma cümleler var ya hani. İşte onlar beni kanser ediyor. Türkçe çevirinin daha iyi olması lazım. Çok saçma cümleler görüyoruz oyunda..

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ben açıkcası beğendim genel olatak taktik ekranı daha kullanışlı,maç öncesi brifing,duran top olayı ,orta saha ve beklere gelen yeni roller,on numara rolu hariç(genel olarak saçma bence on numara rolü),takım talimatları güzel olmuş ama savunmadaki zayıflıkların gösterilmesi evet kolaylaştırmış gibi ama o açıkları kapatmak için neler yapılacak neler işe yarıcak daha tam bilmiyoruz.oyuncular arasındaki uyum çizgilerine hç gerek yokmuş gerçekten.

Birde şu brifing olayında takımdaki gruplaşmanın etkisiyle taktiği beğenmeme,isteksiz oynama gibi bir sorun olacaksa daha da gerçekci olur ama işimizi çok zorlaştırır,sıkıntı yaşayabiliriz.Sezon öncesi taktik antremanlarına önem verip oyıncu,takımın taktik uyumununda önemi artıcak sanırım.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bizim bildiğimiz İki Yönlü Orta Saha'nın daha ofansif ve daha defansif rolü eklenmiş. Bu da taktiksel olarak esneklik sağlar diye düşünüyorum. Carrilero ve Mezzela rolleri ise, bu seride ortalığı karıştırabilir. 

Inverted Winger'ı nasıl türkçeye çevirdiler çok merak ediyorum :) 

Şuana kadar oyun çok fazla detay ve yoğun bir araştırma sürecini içinde barındırıyor. Umarız SI, bu kez bizleri şaşırtır, özellikle benim gibi düşünüp de bu seriye son şans tanıyan insanları da tekrardan kendisine çeker.

İyi forumlar

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

En son FM 2012'yi oynamıştım. Üniversitedeydim. Sonra derslerdi, KPSS'ydi, atanamama sorunuydu derken bir4-5 sene uzak kaldım bu çok sevdiğim oyundan.. ve nihayet bu yıl atanmış olarak dönüyorum... şükür kavuşturana..

2012'den bu yana arayüz, görseller, tema vs bir hayli değişmiş. Bi an oyunu tanıyamadım bile :) Yorumları okuyunca maç motoru gibi bazı sorunların hala devam ettiğini görüyorum. üzücü.. hala bu kadar şikayet alması acı.. ama bizler için hala bir efsanedir FM.. Merakla bekliyoruz :)

bu arada oyunu kargo ile satın alabileceğiz dimi? :D 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Misafir
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.