Jump to content
Hoş Geldin Misafir!

Her şeyden önce emeğe saygı gösterelim. Emeğe saygı göster ki devamı gelsin...

Merhaba FMT ailemiz,

Sitemizde korsan oyunlara destek verilmemektedir. Korsan oyunla ilgili açacağınız konular, kapatılıp çöp kutusuna taşınacaktır.

Kırık resimler hakkında ise Türkiye'de yasaklanmış resim upload sitelerinden(imgur) uzak durmanızı öneririz. Yasaklı sitelerde resim çekilmiyor ve kırık olarak gözüküyor. Bu yüzden hizliresim upload servisini kullanabilirsiniz.

J3nDXq.png FMTürkiye

OE7Dk0.png FMTürkiye

40bzD0.png FMTürkiye

okakacukaka

Eurobasket 2017 Final Günü Sohbet Konusu

Önerilen İletiler

a1y8bz.jpg

Tam 18 günlük harika bir macerayı geride bırakıyoruz. Enfes maçlar, yeni yıldızlar, müthiş kapışmalar, hayal kırıklığı yaratan takım ve oyuncular, liderler ve daha bir sürü şey. 4 ülkenin ev sahipliği (Romanya, Finlandiya, İsrail ve Türkiye) ile başladığımız turnuvada son 16 turundan sonra Türkiye ev sahipliği yaptı ve şuana kadar oldukça iyi bir ev sahipliği yaptığımızı söyleyebilirim. 31 Ağustos'ta başladığımız bu güzel turnuvaya bugün iki maç ile veda ediyoruz. Önce üçüncülük maçı ardından şampiyonluk maçı. Maçlar Sinan Erdem Arena'da oynanacak ve NTVSpor'dan naklen yayınlanacak. işte program;

(ÜÇÜNCÜLÜK MAÇI)

İspanya - Rusya

0G4W3B.jpg  -  4GZWNG.jpg

Saat: 17:00

Naslı Geldiler? Neler Yaptılar?: İspanya sırasıyla son 16 turunda Türkiye ve çeyrek finalde Almanya'yı eleyerek yarı finale çıkmıştı. Ancak yarı finalde Slovenya karşısında hayal kırıklığı yarattı ve ağır bir yenilgi aldı. Bu maç formalite gibi dursa da İspanya'nın kendisini taraftarlarına affettirme maçı olabilir. Mutlaka iyi bir performans sergilemeleri gerekiyor.

Ruslar ise kendilerinden beklenmeyecek derecede iyi bir performans sergilediler. Son 16 turunda Litvanya'yı, çeyrek finalde de Yunanistan'ı eleyip adlarını yarı finale yazdırdılar ve turnuvanın en büyük favorisi Sırbistan'ın karşısına çıktılar. Muhteşem bir maç sonunda elenerek üçüncülük maçını oynamaya hak kazandılar.

K.G.: Grup maçlarında harika performans sergileyen, bu performansını 5 maçın tamamına yayan Aleksei Shved, son 16 turundan itibaren oynadığı tüm maçlara hep tutuk başladı. Bu maçta göstereceği performans yine Rusya'nın gidişatını belirleyecek. İspanyollar'da ise Slovenya maçının verdiği bir moral bozukluğu olsa da kendilerini affettirmeye çalışmanın vereceği hırs ile maça çıkacaklar. Slovenya maçında düştükleri hataya (devamlı üçlük denemek gibi) düşmezler ise maçı alacak kapasiteye sahipler.

---------------------------------------------------------------------------------

Slovenya - Sırbistan

JO7N4q.jpg  -  4GZQk0.jpg

Saat: 21:30

Nasıl Geldiler? Neler Yaptılar?: Slovenya sırasıyla son 16 turunda Ukrayna'yı, çeyrek finalde Letonya'yı ve yarı finalde İspanya'yı devirip finale geldiler.

Sırbistan ise son 16 turunda Macaristan, çeyrek finalde İtalya ve yarı finalde Rusya'yı devirdi.

K.G.: İşte beklenen an geldi. 18 günlük maceranın sonunda şampiyon belli olacak. Tarihinde ilk defa Avrupa Şampiyonası'nda finale çıkan Slovenya ile finale kadar gelip genelde kupayı alamayan Sırbistan karşılaşıyor. İki lider, iki yardımcı yıldız. Kapışmalar çok güzel olacak. Bir tarafta Slovenya ile son turnuvasına çıkan NBA yıldızı Goran Dragic, diğer tarafta bu sezon NBA'e adım atacak olan Sırp yıldız Bogdanovic. İki komutan, iki lider, iki maestro. Şuana kadar takımlarını çok iyi taşıdılar. Tabii sadece ikisi başarmadı bu işi, birer yardımcıları da vardı. Slovenya da Avrupa'nın yeni prensi Luka Doncic, Sırbistan'da ise Boban Marjanovic muhteşem bir turnuva geçirdiler. İşte son karşılaşma hataya yer yok. Bu maç için çok heyecanlıyım ve Slovenya'yı tutuyorum. Umarım kazanırlar.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Slovenya çoğu otoriteyi şaşırtarak finale geldi; o yüzden ben bir adım önde görüyorum Doncic ve Dragic'i. Ancak tabiki gönlümden Sırbistan'ı istiyorum. In Bogdan we trust (: 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

93 - 85 maçı kazanan İspanya Avrupa üçüncüsü oldu ve bir nevi taraftarlarından özür dilemiş oldu. Bir ara maç İspanya adına baya bir koptu. Çok sağlam fark attılar. Ancak sonra yine bir özgüven geldi ve Rusların da hırsıyla fark kapandı. Yinede çabuk kendine geldi İspanyollar ve maçı kazandı.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

ŞAMPİYON SLOVENYA. Müthiş geçen maç sonunda Slovenya, Sırbistan'ı 93 - 85 yendi ve şampiyon oldu. Henüz açıklanmadı ama MVP Dragic olacak

Sosmy, 9 saat önce yazdı:

Rengimiz belli, BOGDANOVIC 

StevenGerrard, 2 saat önce yazdı:

2.22'lik dev Boban maçı aldıracak Sırbistan'a :)

Slovenya'yı destekleyen bi ben vardım o yüzden geçmiş olsun gençler :D 

• Haha 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.