Jump to content
Hoş geldin Misafir!

Her şeyden önce emeğe saygı gösterelim. Emeğe saygı göster ki devamı gelsin...

Merhaba FMT ailemiz,

Sitemizde korsan oyunlara destek verilmemektedir. Korsan oyunla ilgili açacağınız konular, kapatılıp çöp kutusuna taşınacaktır.

Kırık resimler hakkında ise Türkiye'de yasaklanmış resim upload sitelerinden(imgur) uzak durmanızı öneririz. Yasaklı sitelerde resim çekilmiyor ve kırık olarak gözüküyor. Bu yüzden hizliresim upload servisini kullanabilirsiniz.

J3nDXq.png FMTürkiye

J3nDXq.png FMTürkiye Grubu

OE7Dk0.png FMTürkiye

40bzD0.png FMTürkiye

dAleksic

Aslan Kral İspanya'da | Galatasaray SK, AS Roma, Real Madrid CF | 9.Sezon

Önerilen İletiler

dAleksic    71

Uzuuuun bir aradan sonra yeniden herkese merhaba arkadaşlar !

Gerek özel gerekse iş hayatımdan ötürü bir süredir vakit ayıramadığım Football Manager dünyasına geri dönüyorum. 

Oyunda ilk sezona işsiz olarak başladım ve tatile giderek sezonun tamamını CPU kontrolünde geçtim.

21 Mayıs 2017 tarihinde oyuna geri döndüğümde Sportoto Süper Lig'de enteresan bir tabloyla karşılaştım.

1L514A.jpg

Ersun Yanal yönetimindeki Trabzonspor, ligin son haftasında en yakın takipçisi Galatasaray'ın 3 puan önünde şampiyonluğa gidiyordu.

Daha da enteresan olanı ise ;

vb9kmv.jpg

Toplam gol averajı ve ikili averajda Galatasaray'ın üstün olması ve son maçın bu 2 takım arasında oynanacak olmasıydı. 

Galatasaray, sahadan galip ayrıldığı taktirde şampiyon olacaktı.

Maça izleyici modunda girdim.

ldlJ7J.jpg

Galatasaray galibiyeti hakeden taraftı. Fakat Trabzonspor çok iyi savunma yaptı ve duran toptan buldukları gol ile şampiyonluğunu ilan ettiler.

Ersun Hoca'yı tebrik etmek lazım.

ojvGgb.jpg

V0doVZ.jpg

Hüsranla sonuçlanan sezonun ardından Galatasaray yönetimi Igor Tudor'a kapıyı gösterdi ve yeni teknik direktör arayışlarına başladı.

Dursun Özbek ile gerçekleştirdiğimiz iş görüşmesinde, başkan kulübün hedeflerini bana açıkça aktardı. Başarıya giden yolda vereceğim her kararın arkasında duracaklarını da söylediler. 

Ben de aynı şekilde, kulübün menfaatleri doğrultusunda elimden geleni ardıma koymayacağımı kendilerine ilettim.

j8Z01L.jpg

j8Z01L.jpg

Toplantının ardından salondan ayrılırken artık bir ünvanım vardı. Galatasaray Spor Kulübü'nün resmi olarak teknik direktörü olmuştum.

Kariyer kurallarını okudum, onaylıyorum.

tarihinde dAleksic tarafından düzenlendi
  • Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
mustafa58    130

Basarilar hocam ilginc bir giris gercekten 😊😊

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Quakerboy    12

Bir Galatasaray'lı olarak başarılar.Sezon sonun ki tablo gerçekten şaşırttı.Lig oldukça çekişmeli gitmiş.Umarım başarılı bir kariyer geçirip,Galatasaray'ımızı iyi yerlere getirirsin.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
dAleksic    71

FLORYA'DA İLK GÜNÜM

aLOnn5.jpg

Florya'ya ilk girdiğimde, vücudumdaki her bir hücrenin birbirinden bağımsız şekilde titrediğini hissediyordum. Doğma büyüme İstanbullu olan bir çocuğun hayallerini süsleyen yegane mekanlardan birisidir Florya Metin Oktay Tesisleri.

Kulüp binasının önünde Mert Çetin karşıladı beni. Hani şu sürekli teknik direktörlerin yanında duran ve 6-7 dili ana dili gibi konuşan eleman. Artık benim yardımcım olacaktı kendisi. ( A takım idari menajer yardımcısı) 

Henüz sezon öncesi tatili olduğundan birkaç genç oyuncu haricinde kimse yoktu tesiste. Ben de genç oyunculara önem verdiğimden bir süre idman sahasını izledim. 

İdman bittiğinde beni fark etmiş olacaklar ki, iki genç yanıma geldiler ;

- Merhaba hocam ben Birhan, ben de Gökay.

Tebessüm ederek, " Kolay gelsin gençler, nasıl gidiyor ? " diye sordum. Heyecanlanmışlardı. Durmadan çalıştıklarını ve kendilerini geliştirdiklerini söylediler. Florya'nın etkisini gözlerinde hissediyordum bu çocukların.

Daha sonra teknik ekibimle tanışmak üzere toplantı odasına geçtim.

Igor Tudor'un ekibi ilginç şekilde takımda kalmıştı. Tudor'un eski yardımcısı Hari Vukas artık benim asistan menajerim olacaktı. Daha sonra Ayhan Akman, Sandro Tomic ve diğer antrenörlerle tanışıp toplantıyı noktaladık.

Sezon öncesi hazırlıklar 22 Haziran tarihinde başlıyordu. Bu tarihte tüm futbolcuları bir yemekle bir araya getirmek istediğimi teknik ekibime ilettim. 

ValeriaPieta, 19 saat önce tarihinde yazdı:

Kariyeriniz onaylanmıştır, başarılar :) 

Mert Can, 19 saat önce tarihinde yazdı:

Başarılar.

İhsan, 19 saat önce tarihinde yazdı:

Başarılar dilerim. Uzun zamandır sizden bi kariyer konusu görememiştik hocam.

vegoko, 18 saat önce tarihinde yazdı:

Anlatımınıza bayıldım hocam severek takip edeceğim :)

mustafa58, 18 saat önce tarihinde yazdı:

Basarilar hocam ilginc bir giris gercekten 😊😊

Samedov, 18 saat önce tarihinde yazdı:

Başarılar

Hypocaliptus, 5 saat önce tarihinde yazdı:

Bir Galatasaray'lı olarak başarılar.Sezon sonun ki tablo gerçekten şaşırttı.Lig oldukça çekişmeli gitmiş.Umarım başarılı bir kariyer geçirip,Galatasaray'ımızı iyi yerlere getirirsin.

Teşekkürler arkadaşlar :) 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Quakerboy    12

Florya'ya güzel bir merhaba demişiz.Hikayeli giderse kariyer daha iyi olur gibime geliyor.Tekrardan başarılar.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
dAleksic    71

Florya'da dışardan herşey muazzam görünüyordu. Sezona başlamak için can atıyordum. 21 Haziran akşamı cep telefonum çaldı. Arayan yardımcı antrenör Hari Vukas'tı.

-  Barış benim Hari. Umarım rahatsız etmedim.

+ Merhaba Hari nasılsın ?

-   İyiyim teşekkür ederim. Seni aramamın sebebi yarın ki takım toplantısıyla ilgili.

+  Noldu bir sorun mu var ?

-  Sanırım evet. Bir kaç oyuncu yemeğe gelmeyi reddettiler. Kendilerine zaman ayırmak istediklerini söylediler. Tabi yine son karar senin. 

+  Diretmenin anlamı yok.

-  Peki öyleyse, iyi geceler Barış yarın görüşürüz.

+ İyi geceler görüşürüz.

Bu haberin ardından ufak da olsa bir hayal kırıklığı olmuştu benim için. Oyuncularımın beni hemen bağırlarına basmalarını zaten bekleyemezdim fakat sezonun ilk buluşması özelliğinde olan bu yemekte kulüpteki herkesi görmek isterdim. Aklımdan Dursun başkanı aramak geçti fakat daha sonra bu fikirden vazgeçtim.

22 Haziran

Güzel bir pazar sabahı uyandım. Tek yaşadığım için geceden takım elbisemi kendim hazırlamış ve giyeceğim ayakkabılarımı temizlemiştim. Kulüp bana Florya'nın sahil kesiminden bir ev tutmuştu. Deniz manzaralı, havalimanına yakın bir yerdeydi. Saat 9'a gelirken evden çıktım.

aLORGB.jpg

Tesislere geldiğimde bahçede upuzun bir masa hazırlanmıştı. Garsonlar ve komiler etrafta koşuşturuyorlardı. Biraz ötede takımın en sevilen isimlerinden Fernando Muslera'yı gördüm. Yanında öyle sanıyorum kız arkadaşı vardı. Daha sonra Selçuk ile gözgöze geldik. Önceden haber almış olacak ki, tebessüm ederek " Hocam hoşgeldiniz kulübümüze " dedi. Ben de aynı şekilde karşılık verdim ve uzun masanın en baş köşesine oturduk. Diğer futbolcu ve ekip personelleri de gelmeye başladı. Yaklaşık yarım saat süren bir sohbetten sonra yemek servisi başladı.

YDXRNj.jpg

Yemeğe oğlunu da getiren Lukas, ünlü saltbae hareketiyle yemek servisi yapanlar arasındaydı :)  

Yemeğin sonunda herkes masadayken birden ayağa kalktım ve şöyle dedim ;

+ Eğer herkes iyice doyduysa haydi antrenman sahasına yediklerimizi başarıya dönüştürme vakti !

Bir kaç saniye herkes önce bana sonra kendi aralarında birbirlerine baktılar ve benim patlattığım kahkahanın ardından tüm masa yerlerdeydi. Yabancı futbolcular da sonradan espriyi anlayıp gülmüşlerdi :D 

Herşeyiyle harika bir etkinlik olmuştu ve gün sonunda tüm futbolcularla tokalaşıp kendilerini Çarşamba günü başlayacak olan kampa kadar hazır tutmalarını istedim.

Not: Sneijder, De Jong ve Bruma bu yemeğe gelmeyen isimlerdi.

Djeguess, 3 saat önce tarihinde yazdı:

Kariyere iyi başlamışız ;)

Başarılar

Heyecanla sezonun başlamasını bekliyorum

Mert Can, 2 saat önce tarihinde yazdı:

Sezonu bekliyoruz..

Hypocaliptus, Bir saat önce tarihinde yazdı:

Florya'ya güzel bir merhaba demişiz.Hikayeli giderse kariyer daha iyi olur gibime geliyor.Tekrardan başarılar.

chorayjean, 22 dakika önce tarihinde yazdı:

Başarılar hocam :)

Yorumlarınız için teşekkürler :) 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Mert Can    168

Güzel güncelleme olmuş hocam.Poldi dayı :tamyildiz:

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
chorayjean    102

Emeğine sağlık hocam anlatım dilin çok iyi umarım uzun soluklu bol hikayeli bi kariyer olur zevkle takip ederiz bol şans tekrar :)

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
dAleksic    71

Sezon öncesi, futbol direktörümüz Cenk Ergün ve baş gözlemcimiz Emre Utkucan ile bir araya geldim. Yeni sezonda UEFA Avrupa Ligi'nde mücadele edeceğimiz için hem bol alternatifli hem de taraftarı tribünlere çekecek isimlerle kadromuzu güçlendirmemiz konusunda hemfikir kaldık.

Ama önümüzde dağ gibi bir engel vardı. Mali Fair Play kapsamında, sezon başlangıcında oyunculara vereceğimiz maaş bütçesinin oldukça aşağısındaydık. Oldukça demek de bayağı iyimser bir tabirdi. Çünkü bu rakam tam olarak -17m euro'du. 

Bu şartları göz önünde bulundurduğumuzda, takımda yüksek maaş alan ve yaşı ilerlemiş isimlerle yolları ayırma kararı aldık. Ayrıca Sneijder, De Jong ve Bruma başta olmak üzere, takım olgusunu zedeleyen isimleri de gidecekler listesinin en üstüne yazdık.

Yani anlayacağınız üzere çok ama çok yoğun bir yaz transfer dönemi bizleri bekliyordu.

9QJJE8.png

mustafa58, 16 saat önce tarihinde yazdı:

Basarilar hocam

Mert Can, 16 saat önce tarihinde yazdı:

Güzel güncelleme olmuş hocam.Poldi dayı :tamyildiz:

Elvir Boliç, 15 saat önce tarihinde yazdı:

Başarılar hocam

chorayjean, 15 saat önce tarihinde yazdı:

Emeğine sağlık hocam anlatım dilin çok iyi umarım uzun soluklu bol hikayeli bi kariyer olur zevkle takip ederiz bol şans tekrar :)

mert1511, 2 saat önce tarihinde yazdı:

Bir Galatasaraylı olarak başarılar hocam, anlatım güzel ilerliyor

Yorumlarınız için bir kez daha teşekkür ederim :) 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Quakerboy    12

Tekrardan başarılar.Bruma'yı bence satmamalısın,yada satacaksan iyi paraya gider umarım.Ek olarak güncellemeler biraz daha içerikli olursa daha güzel olur :)

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Mert Can    168

Transferleri sabırsızlıkla bekliyorum.Sneijder,Bruma iyi oyuncular bu yüzden satmak riskli olur.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
dAleksic    71

Transfer Dönemi

Sezon hazırlıklarının başlamasıyla birlikte birçok oyuncumuza da teklifler gelmeye başlamıştı. Futbol Direktörü Cenk Ergün'den aldığım raporlara göre, 

- Sneijder, De Jong ve Bruma kesinlikle takımdan ayrılmak istiyorlar.

- Taraftarlar Semih ve Serdar'ın savunma tandemi için yetersiz olduğunu düşünüyorlar.

- En az 2 stoper ve forvet transferi yapmamız şart.

- Fernando Muslera için gelecek yüksek teklifler değerlendirilebilir.

- Kiralıktan dönecek oyuncular, bedeli neyse ona göre takımdan gönderilecek.

Şeklinde bir liste aldım. Yönetim kurulu yine son kararı bana bıraktıklarını söylediler. Ben de onlara bu maddeler doğrultusunda gözlemci ekibimden topladığım raporla birlikte hazırladığım transfer listemi ilettim.

Yaklaşık 1.5 ay süren bu yoğun süreçte şöyle bir tablo ortaya çıktı;

z3dmZ9.jpg

Transferlerin Profilleri

9QkVj9.jpg

Luigi Sepe

gqmkQL.jpg

Moussa Konaté

r3PgGB.jpg

Andreas Pereira

Ly9pqJ.jpg

Jean-Daniel Akpa-Akpro

7qRojm.jpg

Mouctar Diakhaby

P0X5jv.jpg

Gerard Gumbau

EgvVj9.jpg

Victor Alvarez

Hazırlık Kampı

qb74gR.jpg

Tüm hazırlık dönemi boyunca, oyuncularımla sürekli ve kesintisiz iletişim halindeydim. Hepsine kişisel cep numaramı bile verdim, her ne konuda olursa olsun ihtiyaç duydukları durumda bana ulaşabilsinler diye. 

Hazırlık döneminin yarısında kondisyonerlerimiz eşliğinde çok zorlu güç ve dayanıklılık antrenmanları yaptık. Avrupa Ligi için 2 tur eleme maçı oynayacağımız için sezonu en erken açacak takım bizdik. 

Hazırlık kampının geri kalan kısmında bol bol taktik ve duran top çalıştık.

Hazırlık Maçları

Ly9pjJ.jpg

Takımdaki yüksek oranda kan değişiminden ötürü hazırlık maçlarında çok kopuk bir oyun sergiledik. Oyuncularım çok koştu, mücadele etti fakat taktiksel olarak bir türlü istediğim seviyeye ulaşamadık. 

Bireysel olarak ise takım kaptanımız Selçuk İnan adeta 2.baharını yaşıyor gibi. Tatil süresince belli ki kendisini çok iyi hazırlamış ve hem fizik hem de kondisyon olarak kampın yıldızıydı diyebilirim.

Yeni transferlerimizi değerlendirecek olursak ;

- Luigi Sepe; hazırlık dönemin sadece Sakaryaspor maçında görev aldı. 

- Mouctar Diakhaby; genç savunmacımız tecrübeli ekürisi Chedjou ile birlikte yeni sezonda stoper tandemimizi tamamlayacak. Kendisinden çok memnun kaldık. Hem yerden hem de havadan çok etkili bir stoper.

- Gerard Gumbau; çok iyi bir kesici, oyun görüşü de fena değil. Hazırlık maçlarında zaman zaman attığı şık ve ince paslarla bol bol alkış topladı.

- Akpa-Akpro; tam bir joker. Bitmek bilmeyen enerjisi ve çok yönlü bir oyuncu olmasından dolayı sezon içerisinde rotasyon durumunda elimizi çok rahatlatacak gibi görünüyor.

- Victor Alvarez; sol kanat ve sol bek oynayabilen İspanyol oyuncumuz da bir nevi joker görevi görecek bizim için. Hazırlık maçlarında, açtığı isabetli ortalar ve tekniği ile göz doldurdu.

- Andreas Pereira; ben dahil hepimizi heyecanlandıran bir isim kendisi. Yüksek tekniği ve oyun görüşü sayesinde sezon boyunca tıkandığımız oyunlarda kilidi çok rahat açabilecek seviyede bir isim. Tek sorunu yaşının genç olması ve tecrübesizliği. Duran topları ona ve kaptanımız Selçuk'a emanet edeceğiz.

- Moussa Konaté; taraftarımızın merakla beklediği forvet transferiydi. Takıma en son ve en geç katılan isim olduğundan hazırlık maçlarında forma giyemedi. Tam bir kapalı kutu gibi görünse de, antrenmanlarda attığı şık goller ve tekniğiyle ben ve teknik ekibimden geçer not aldı.

Bir sonraki güncellemede;

- UEFA Avrupa Ligi eleme maçları

- Kayserispor, Beşiktaş ve Ç.Rizespor maçları

Takipte kalın :) 

Hypocaliptus, 10 saat önce tarihinde yazdı:

Tekrardan başarılar.Bruma'yı bence satmamalısın,yada satacaksan iyi paraya gider umarım.Ek olarak güncellemeler biraz daha içerikli olursa daha güzel olur :)

Mert Can, 9 saat önce tarihinde yazdı:

Transferleri sabırsızlıkla bekliyorum.Sneijder,Bruma iyi oyuncular bu yüzden satmak riskli olur.

chorayjean, 8 saat önce tarihinde yazdı:

Değerini bulan her oyuncu satılır hocam yerine de bi kamyon adam bulunur ne gerekiyorsa yapalım :)

umtdmr25, 6 saat önce tarihinde yazdı:

Çok güzel gidiyor hocam.

Detaylı bir güncelleme geldi. Tadını çıkarın :)

Yorumlarınız için çok teşekkür ederim.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Misafir
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.