Jump to content
  • Kaydol
AtAdam

Gözlem Rehberi ve Oyuncu Keşfi

Önerilen İletiler

Ellerine sağlık kardeşim.  Çok faydalı bir rehber olmuş. Bu detaylar ile ilgilenmek ayrı bir zevk katacaktır kariyerlerimize.  Özellikle aynı kalitedeki oyuncuları kıyaslayıp anlatmak istedin kısım ile uğraşmak emek vermek ve ucuz varken israf yapmaya  gerek olmadığını örnekleri ile açiklamışsın. Ve bunlar ile  dikkat etmemiz gereken noktalar güzel şekilde açıklanmış tamamıyla. 

tarihinde reisbulut tarafından düzenlendi
  • Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
reisbulut, 4 saat önce tarihinde yazdı:

Ellerine sağlık kardeşim.  Çok faydalı bir rehber olmuş. Bu detaylar ile ilgilenmek ayrı bir zevk katacaktır kariyerlerimize.  Özellikle aynı kalitedeki oyuncuları kıyaslayıp anlatmak istedin kısım ile uğraşmak emek vermek ve ucuz varken israf yapmaya  gerek olmadığını örnekleri ile açiklamışsın. Ve bunlar ile  dikkat etmemiz gereken noktalar güzel şekilde açıklanmış tamamıyla. 

Teşekkürler elimden geldiğince açıkladım

Furkan Bey, 1 saat önce tarihinde yazdı:

Ellerine sağlık hocam çok işimize yarayacak 

Teşekkürler

casStiel, 1 saat önce tarihinde yazdı:

Eline sağlık

Teşekkürler

erenimo, Bir saat önce tarihinde yazdı:

Eline sağlık hocam.

Teşekkürler

Capo Della Ricerca, 14 dakika önce tarihinde yazdı:

Bu rehberi kim yazmıştır diye sorsalar ilk senin adını verirdim :D Eline koluna sağlık, oyunun içine hapsolup saatlerce şu adamları aradığını bilirim be :D

Eyvallah insan yaptığı işten zevk alacak önce :D

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

bilgiler için teşekkürler incelediğiniz oyuncuları hep takip etmişimdir merak ettiğim şu regen alırken gelişip gelişmeyeceğini nasıl anlayabiliriz bi yolu varmıdır bununda

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Ertuğrul IŞIKLI, 05.03.2017 - 14:23 tarihinde yazdı:

Ellerine sağlık ben 100.000 den fazla oyuncu açamıyorum bu yüzden biraz sıkıntı oluyor. Afrika ve Güney Amerika'dan alıyorum daha çok.

Teşekkürler bende genelde oralardan alıyorum 

Zidane1907, 3 saat önce tarihinde yazdı:

bilgiler için teşekkürler incelediğiniz oyuncuları hep takip etmişimdir merak ettiğim şu regen alırken gelişip gelişmeyeceğini nasıl anlayabiliriz bi yolu varmıdır bununda

Regenin gelişip gelişmemesi senin elinde. Tabi potansiyeli olması lazım bunun üstüne vizyon ve kararlılık özellikleri de önemli ama senin şans verip oynatman iyi antrenman yaptırman lazım 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
AtAdam, 8 saat önce tarihinde yazdı:

Teşekkürler bende genelde oralardan alıyorum 

Regenin gelişip gelişmemesi senin elinde. Tabi potansiyeli olması lazım bunun üstüne vizyon ve kararlılık özellikleri de önemli ama senin şans verip oynatman iyi antrenman yaptırman lazım 

hocam ben bir kariyere başladığımda 10-15 sene oynuyorum. 

Gördüğüm kadarıyla regen hakkında en bilgili sizsiniz. Birkaç sorum olacak.

1- Futbolcuyu regen olarak değerlendirmek için potansiyel yeteneği kaç yıldız olması gerekir?

2- ben 4 yıldızlı alıyorum mesela ileri zamanlarda 2-3 yıldıza düşüyor.

Regenleri nasıl potansiyellerinin zirvesine çıkarabilirim? 

Şimdi 16 yaşındaki regeni sürekli maçlarımda oynatamam 10 15 maç oynatıyorum yine ileriki yıllarda yıldızı düşüyor.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
hasali, 22 saat önce tarihinde yazdı:

hocam ben bir kariyere başladığımda 10-15 sene oynuyorum. 

1- Futbolcuyu regen olarak değerlendirmek için potansiyel yeteneği kaç yıldız olması gerekir?

Şimdi 16 yaşındaki regeni sürekli maçlarımda oynatamam 10 15 maç oynatıyorum yine ileriki yıllarda yıldızı düşüyor.

Sırayla bilgim dahilinde cevaplıyorum
1-) Regen demek oyunda alt yapıdan çıkan oyuncu demek yıldızla bi alakası yok 1 yıldızlı da regendir 4 yıldızlı da ama sanırım sen iyi regen olması için soruyosun. O da takımın seviyesine göre değişir. Eğer çok üst düzey bi takımın varsa 3 yıldız ve üstü iyi regendir eğer orta seviyelerde bi takımın varsa regenin çok iyi olması için 4-5 yıldızlı olması gerekir

2-) Dediğin gibi 10-15 sene oynarsan ve başarılıysan takımın itibarı artacaktır. Atıyorum 10 yılda Gençlerbirliği seviyesinden Arsenal seviyesine yükseliyorsun o yüzden önceden sana 4 yıldızlı gözüken oyuncular takım itibarı arttıkça 2 yıldız görünmeye başlar. Yani oyuncu kötüleşmiyo senin itibarın ve takım kaliten artıyor.

3-) İyi bir takımın varsa takıma monte et. Oyuncu takımla beraber güzel performans gösterirse gelişir. Ayrıca onun bölgesinde tecrübeli oyuncuların varsa özel eğitimine de verebilirsin

4-) 2. şıkta açıkladığım olay bide şöyle bi durum var farketmişindir mesela genç oyuncuda 4 yıldız potansiyeli varsa 3'ü sarı 1 i siyah olarak gösterilirir. Eğer oyuncu çok çok üst düzey bi performans ve gelişim göstermezse siyah yıldız kayboluyo o ulaşabileceği maksimum değer ve genelde o kadar hiç bi oyuncu gelişmiyo

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
hasali, 22 saat önce tarihinde yazdı: hocam ben bir kariyere başladığımda 10-15 sene oynuyorum. 

Sırayla bilgim dahilinde cevaplıyorum

1-) Regen demek oyunda alt yapıdan çıkan oyuncu demek yıldızla bi alakası yok 1 yıldızlı da regendir 4 yıldızlı da ama sanırım sen iyi regen olması için soruyosun. O da takımın seviyesine göre değişir. Eğer çok üst düzey bi takımın varsa 3 yıldız ve üstü iyi regendir eğer orta seviyelerde bi takımın varsa regenin çok iyi olması için 4-5 yıldızlı olması gerekir

2-) Dediğin gibi 10-15 sene oynarsan ve başarılıysan takımın itibarı artacaktır. Atıyorum 10 yılda Gençlerbirliği seviyesinden Arsenal seviyesine yükseliyorsun o yüzden önceden sana 4 yıldızlı gözüken oyuncular takım itibarı arttıkça 2 yıldız görünmeye başlar. Yani oyuncu kötüleşmiyo senin itibarın ve takım kaliten artıyor.

3-) İyi bir takımın varsa takıma monte et. Oyuncu takımla beraber güzel performans gösterirse gelişir. Ayrıca onun bölgesinde tecrübeli oyuncuların varsa özel eğitimine de verebilirsin

4-) 2. şıkta açıkladığım olay bide şöyle bi durum var farketmişindir mesela genç oyuncuda 4 yıldız potansiyeli varsa 3'ü sarı 1 i siyah olarak gösterilirir. Eğer oyuncu çok çok üst düzey bi performans ve gelişim göstermezse siyah yıldız kayboluyo o ulaşabileceği maksimum değer ve genelde o kadar hiç bi oyuncu gelişmiyo

Sagol Allah razı olsun hocam

Telefondan gönderilmiştir.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Önceliklikle çalışman bana çok yardımcı oldu teşekkür ederim. Benim sormak istediğim birsoru var. Regen veya regen olmayan birkaç genç ve yüksek potansiyelli oyuncu buldum. Bunların bulunduğu takımlar ve ligleri çok düşük seviyede. Haliyle aldıkları maaşlar ve trensfer ücretleride öyle. Bu youncular için yaptığım teklifler çok rahatlıkla kabul ediliyor fakat oyuncular gelmek istemiyor.  Ben fenerbahçeyi çalıştırıyorum fakat bu 16-17 yaşındaki oyuncular bulundukları takımlarda devam etmek istediklerini söyleyip sözleşme görüşmesi yapmıyorlar. Bu oyuncuların aklını çelmenin, transfer etmenin bir yolu var mı acaba?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
yunusorgi, ‎6‎.‎5‎.‎2017‎ г. - 22:41 tarihinde yazdı:

Önceliklikle çalışman bana çok yardımcı oldu teşekkür ederim. Benim sormak istediğim birsoru var. Regen veya regen olmayan birkaç genç ve yüksek potansiyelli oyuncu buldum. Bunların bulunduğu takımlar ve ligleri çok düşük seviyede. Haliyle aldıkları maaşlar ve trensfer ücretleride öyle. Bu youncular için yaptığım teklifler çok rahatlıkla kabul ediliyor fakat oyuncular gelmek istemiyor.  Ben fenerbahçeyi çalıştırıyorum fakat bu 16-17 yaşındaki oyuncular bulundukları takımlarda devam etmek istediklerini söyleyip sözleşme görüşmesi yapmıyorlar. Bu oyuncuların aklını çelmenin, transfer etmenin bir yolu var mı acaba?

Maalesef hocam. Oyuncu gelmek istemiyorsa o iş olmaz :D

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

1-) 18 yaşına gelmemiş oyuncuları almanın bir yolu var mı? 

2-)  Brezilya, arjantin gibi ülkelerde yaşayan antrenörler Türk takımlarına gelmiyor. Gerçekte böyle bir şey yok bunun çözümü var mı?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Burak15, 25.06.2017 - 00:36 yazdı:

1-) 18 yaşına gelmemiş oyuncuları almanın bir yolu var mı? 

2-)  Brezilya, arjantin gibi ülkelerde yaşayan antrenörler Türk takımlarına gelmiyor. Gerçekte böyle bir şey yok bunun çözümü var mı?

1-) Maalesef 18 yaşından küçük oyuncuları yurt dışından getirmenin bi yolu yok

2-) Aksine Brezilyadan gözlemci gayet rahat geliyor bana o konuda bi sıkıntı yaşamıyorum

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

özellikle brezilya dan çok fazla antrenör,gözlemci alıyorum bende.belki yönettiğin takımın itibarından kaynaklı gelmek istemiyordur.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar konuyu hortlatacam ama ben veritabanını bu şekilde seçip yeni kariyer açmama rağmen gözlemcileri sadece britanya,doğu,güney,orta avrupa ve iskandinavyaya gönderebiliyorum.Önemli olan da afrika,asya,güney amerika gibi ülkeler bilindiği üzere bu seçenekler çıkmıyor.Sizce neden olabilir ?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.