Jump to content
Hoş Geldin Misafir!

Her şeyden önce emeğe saygı gösterelim. Emeğe saygı göster ki devamı gelsin...

Merhaba FMT ailemiz,

Sitemizde korsan oyunlara destek verilmemektedir. Korsan oyunla ilgili açacağınız konular, kapatılıp çöp kutusuna taşınacaktır.

Kırık resimler hakkında ise Türkiye'de yasaklanmış resim upload sitelerinden(imgur) uzak durmanızı öneririz. Yasaklı sitelerde resim çekilmiyor ve kırık olarak gözüküyor. Bu yüzden hizliresim upload servisini kullanabilirsiniz.

J3nDXq.png FMTürkiye

OE7Dk0.png FMTürkiye

40bzD0.png FMTürkiye

Ramoscu

FM17 | 17.3.0 Güncellemesi

Önerilen İletiler

Football Manager 2017 için kış transferlerini de içeren 17.3.0 güncellemesi Steam üzerinden yayınlandı. İşte detaylar:

Veritabanı

• İçinde kış transferleri de bulunan resmi 17.3.0 veritabanı eklendi.

Stabilite ve Performans

• Avrupa turnuvalarında Mayıs ayında meydana gelen çökme sorunu giderildi.
  • Oyun işlenirken nadiren de olsa meydana gelen çökme sorunu giderildi.
  • Maç sırasında ortaya çıkan uyarı sorunu giderildi.
  • Gelen kutusu ekranındaki gecikme sorunu giderildi.

Turnuvalar

Bu bölümü hangi ülke/lig organizasyonlarında sorun giderildiğini sadece turnuva ismi yazarak geçiyorum.

• İngiltere'de bazı oyuncuların imkan olduğu halde çalışma izni alamama sorunu giderildi.
  • Uruguay ligi
  • Hollanda kupası
  • Portekiz kupası
  • Çin kupası
  • Hollanda'daki oyuncu tatili sorunu
  • Kuzey Avrupalı oyuncuların İzlanda vatandaşlığı sorunu
  • Avrupa ligleri ile Avrupa kupalarının play-offlarını çakışma sorunu
  • Slovakya kupası
  • Fransa'da milli maçlar dolayısıyla maçların ertelenme sorunu
  • Belçika kulüplerinin Şampiyonlar Ligi'ne katılma durumları
  • 2019 Asya kupası

Yukarıda ismi geçen turnuvalarda bulunan birtakım sorunlar düzeltildi.

Oynanış

• Oyuncu gözleme görevlerinde çok hızlı bilgi toplama sorunu giderildi.
  • Yüksek profilli bir kulüp ile oyuna başlayan ancak düşük koçluk rozetleri ve geçmiş oyun deneyimi olan kullanıcılar için iş olanakları geliştirildi.
  • İskoçya'daki kiralık tekliflerine opsiyon maddesi konulduğunda teklif kabul edilmiyordu. Düzeltildi.
  • Brexit senaryolarıyla ilgili birtakım düzeltmeler yapıldı.
  • Oyuncuların, farklı sayfalarda, aynı pozisyon için farklı yıldız derecesi verilme sorunu düzeltildi.
  • Dünya'da Yılın Futbolcusu ödülü düzeltildi.
  • Altın Top ödülünde 2. ve 3. sırada yer alan futbolcuların gözükmeme sorunu düzeltildi.
  • Kullanıcılar iş başvurusunda bulunup reddedildiği milli takımlara daha sonra tekrar başvurabilir.
  • Eski personel anlatımında kullanılan ifadeler düzeltildi.
  • Altyapıya yeni oyuncu (regenler) girişleri geliştirildi.
  • Kuzey İrlanda maaş bütçeleri ayarlandı.
  • Dil kursu tamamlanma raporlarında görülen bazı sorunlar düzeltildi.
  • Nadiren görülen, stadyum satın alma işlemi devam ederken yönetimin stadyum aınıp alınmayacağını size sorma sorunu düzeltildi.
  • Oyuncunun, sözleşme uzatma konusunda konuştuğunu bildiren hatalı ileti sorunu düzeltildi.
  • Oyuncu ile olan mutsuzluk konuşmalarında, "Seni burada tutmam için ne yapmam gerekiyor?" sorusuna verdikleri tepkiler düzeltildi.
  • Oyuncuyla yapılan ücret artırımı konusundaki konuşmalarda alınan yanıtlar düzeltildi.
  • Stadyum satın alımı/geliştirilmesi konularındaki sorunlar düzeltildi.

Kullanıcı Deneyimi

• Forma numarası konusundaki çakışmalar düzeltildi.
  • Maç içindeki Beden Dili ve Performans pencerelerinin kaybolma sorunu düzeltildi.
  • Kullanıcıların taktik ekranında oyuncu formalarında sürükleyememe sorunu giderildi.

Editör

• Kullanıcıların dosya kaydederken meydana gelen hatalar düzeltildi.
  • Dosya doğrulama (test) işleminde geliştirmeler yapıldı.

Güncellemeyi yüklemek için Steam hesabınızı kapatıp açın. Oyun otomatik olarak güncellenmeye başlayacaktır.

Çeviride hatalar olabilir, bunun için kusura bakmayın lütfen. Orijinal, İngilizce metin:

Spoiler

FOOTBALL MANAGER 2017 -- WINTER TRANSFER WINDOW UPDATE 17.3.0
==============================================================

DATABASE
- Official 17.3.0 Update Database added - including winter transfer window data

STABILITY & PERFORMANCE
- Fixed rare crash related to qualification play-offs for European competitions in May
- Fixed rare crash when selecting home or away venue preference for Peruvian playoff
- Fixed rare crash during processing
- Fixed divergence warning appearing during a match
- Fixed lag in inbox

COMPETITIONS
- Fixed some players being incorrectly denied English work permit
- Fixed user not being credited with Uruguayan First Division win after winning both Opening and Closing stages
- Fixed incorrect teams being selected for Dutch Cup
- Fixed team not being entered for Portuguese Cup if they had been promoted the previous season
- Fixed Chinese Cup squad registration rules
- Fixed rare issue of first team going on Holiday too early in Holland
- Fixed Nordic nations not having correct time for second nationality in Iceland
- Fixed rare European playoff scheduling issue in certain leagues
- Fixed Slovakian Cup draw issue
- Fixed postponement of matches due to international call ups in France
- Fixed incorrect Belgian clubs qualifying for the Champions League
- Fixed incorrect nations qualifying for the 2019 Asian Cup

GAMEPLAY
- Fixed issue where Scouting Knowledge on players was gained too quickly 
- Improved job opportunities for users starting game at high profile clubs but with low coaching badges & past playing experience
- Fixed loan deals in Scotland not being completed correctly when the Mandatory future fee clause was included in the deal  
- Fixed issue in some Brexit scenarios where UK based players nearing the end of their contracts could not be signed on pre-contracts
- Fixed issue where players were given different star ratings on different pages for the same position
- Fixed World Footballer of the Year award
- Fixed 2nd/3rd places not showing for World Golden Ball award
- Allowed user to apply for international job they have previously rejected
- Fixed incorrect triggering of former staff narrative
- Fixed user incorrectly asked about failure to win a game after multiple woodwork hits in a 2-leg match
- Adjusted youth recruitment upgrades
- Adjusted Northern Irish wage budgets
- Fixed issue of a user being  reported to have completed a language course
- Fixed rare issue where the board would ask you if you'd like to buy the stadium when a stadium purchase was already in progress
- Fixed incorrect competition being referenced in player promise extension inbox item
- Tweaked player responses to ‘What will it take to keep you here?’ conversation options in unhappiness chats
- Clarified player response in unhappiness chats when specific wage demands are made mid-chat
- Fixed issues with buying/expanding of stadiums

UI
- Fixes for a number of kit clashes
- Fixed Body Language and Performance match widgets going missing
- Fixed user being unable to drag players from the bench into their formation by their shirt icons

PRE GAME EDITOR
- Fixed individual crashes for various user submitted files
- Fixed errors on several user submitted files
- Further improvements to validation process

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ben forma-yüz-kış transfer yaması vs. kullanıyorum. bu güncellemeyi yaparsam zararı olur mu?

Herhangi bir sorun olmaz.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
srrkan, 46 dakika önce tarihinde yazdı:

fazlaca yavaş bir güncelleme olmuş. oyun çok yavaş ilerliyor. oyundn soğudum resmen

Bende yavaşlama yok aksine hızlanma var .

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
casStiel, 2 saat önce tarihinde yazdı:

hayır oyundan bende sogudum resmen pc perfomansı güncelleme öncesi 5 yıldızken 3 düştü saçmalık oyun çok yavaş ilerliyor düzeltsinler lütfen içine ettiler

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
casStiel, 21 saat önce tarihinde yazdı:

Ne yaptın 1 lig mi açtın. Aynı pc ve aynı ligleri açtığım halde aşırı bir yavaşlama mevcut. Bundan önceki sürümde şipşak ilerlerken oyun sanki her ilerlemede transfer sezonu bitimi gibi ilerliyor.
Bu arada geçtiğimiz yaz sadece kasayı 2750tlye topladım kardeşm. Pc'de gayet iyi yani. GTA5'i ful çöz oynayan bir pc. öyle düşün

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Valla hocam 2021 yılındayım oyunda her yeni regen dönemimde her ay  300 e yakın oyuncu gözetliyorum.10 ülke seçili oyuncu miktarı 45000 pc performans 4 yıldız oyun hızı 3.5 yıldız.

Güncelleme öncesi mesaj geçişleri ve takvim ilerleyişi yavaştı şimdi  daha çol hızlandı 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
casStiel, 21 saat önce tarihinde yazdı: Bende yavaşlama yok aksine hızlanma var .

Ne yaptın 1 lig mi açtın. Aynı pc ve aynı ligleri açtığım halde aşırı bir yavaşlama mevcut. Bundan önceki sürümde şipşak ilerlerken oyun sanki her ilerlemede transfer sezonu bitimi gibi ilerliyor.

Bu arada geçtiğimiz yaz sadece kasayı 2750tlye topladım kardeşm. Pc'de gayet iyi yani. GTA5'i ful çöz oynayan bir pc. öyle düşün

Her seyi gectim bende ayni kariyer degisen bisey yok. Guncelleme sonrasi asiri yavaslama var. Yani degisen bisey yok. 12 gb de ram var. Rami gectim ram yetmiycek olsa guncelleme oncesi de yavas olur

Telefondan gönderilmiştir.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
hasali, 1 dakika önce tarihinde yazdı:

Her seyi gectim bende ayni kariyer degisen bisey yok. Guncelleme sonrasi asiri yavaslama var. Yani degisen bisey yok. 12 gb de ram var. Rami gectim ram yetmiycek olsa guncelleme oncesi de yavas olur

Telefondan gönderilmiştir.

Genel bir sıkıntı gerçekten çoğu kişi dertli yabancı sitelerde de ama hızlandı diyende var bunun sebebi tam olarak nedir bilmiyorum ama düzelticeklerdir bu kadar şikayet varsa

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

17.3 Güncelleme sonrası bazı oyuncu profilleri:

ojA187.jpg

V0lbvR.jpg

p0RLzz.jpg

gqkBoL.jpg

p0RLPN.jpg

9QVO2O.jpg

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
sergenyapim, 2 saat önce tarihinde yazdı:

Oyunda çok yavaşlama oldu bu sürüm ile birlikte.

steamden oyunun beta kullanımına geç biraz olsa da hızlanıyor

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Beyler 17.3 1 guncellemesi gelmis oyun yavaşlığından bende şikayetçiyim.oyun motoruyla ilgli bir güncelleme mi bilgilendirirseniz sevinirim

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
kaankim16, 41 dakika önce tarihinde yazdı:

Beyler 17.3 1 guncellemesi gelmis oyun yavaşlığından bende şikayetçiyim.oyun motoruyla ilgli bir güncelleme mi bilgilendirirseniz sevinirim

Oyunun yavaşlama problemineçözüm olarak gelmiş.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Eski sürümdeki taktiğimden çok memnunum acaba yeni sürümde aynı biçimde işlermi bu konuda tereddütüm var sizce sıkıntı olurmu ?

tarihinde erenBABA tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
erenBABA, Bir saat önce tarihinde yazdı:

Eski sürümdeki taktiğimden çok memnunum acaba yeni sürümde aynı biçimde işlermi bu konuda tereddütüm var sizce sıkıntı olurmu ?

Bazen bu tip sıkıntılar oluyor. Elde eski veriler varsa, belirli bir süre deneyip kıyaslamak gerekir.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.