Merhaba FMT ailemiz,

Sitemizde korsan oyunlara destek verilmemektedir. Korsan oyunla ilgili açacağınız konular, kapatılıp çöp kutusuna taşınacaktır.

Kırık resimler hakkında ise Türkiye'de yasaklanmış resim upload sitelerinden(imgur) uzak durmanızı öneririz. Yasaklı sitelerde resim çekilmiyor ve kırık olarak gözüküyor. Bu yüzden hizliresim upload servisini kullanabilirsiniz.

J3nDXq.png FMTürkiye

J3nDXq.png FMTürkiye Grubu

OE7Dk0.png FMTürkiye

40bzD0.png FMTürkiye

lielife7

Çılgın 4-3-3 - Barca: 1.Sezonda Suarez 88 Gol + Messi 65 Gol + Neymar 43 Gol

Bu konuda 35 ileti var

Merhaba arkadaşlar. Yabancı FM sitelerinde dolaşırken herkesin çok abarttığı bir taktik gördüm. Gayet iyi giden Galatasaray kariyerimde meraktan denedim ve bayağı iyi sonuçlar aldım. Sitede de FM 2017 için fazla taktik olmadığını görünce paylaşmak istedim. Umarım kurallara uymayan bir durum yoktur.

Kendi kariyerimden bahsedecek olursam herkesin malumu mali durum ile baş etmeye çalıştım ilk sezon. Yaklaşık 50 milyon € borç ödedik, küçülerek. Sneijder, Ched, Selçuk, Muslera vs vs hemen hemen yüksek maaşlı herkesi sattım. Aşırı maliyetli oyuncular alarak maaş bütçesini bayağı düşürdüm, çok zorlansak da ligi, kupayı ve süper kupayı kazanarak üçlü yaptık. İkinci sezonda şampiyonlar ligi mücadelemiz de olduğu için çok abartmadan mali durumu da düşünerek kaliteli oyuncular ile anlaştık. Bunlardan en çok dikkat çekenler Asensio ve Lucas Silva. Neyse geçen seneye göre biraz daha rahatlamıştık ama takım istediğim düzeyde değildi. Bu taktiği denedikten sonra resmen ağzım açık kaldı. 

Benim Fikstürüm

l3r5Wr.png

Aslında büyük bir hata yapıp sezon içerisinde denedim taktiği, ilk Beşiktaş maçına bu taktik ile çıkmıştım ürke ürke. :)  Sonuçlar çok iyi gibi gözükmese de istatistikler inanılmaz iyi. Hem rakibe çok pozisyon vermiyorsunuz hem de çok pozisyon buluyorsunuz. Üstelik kadro planlamam hiç bu taktiğe göre değil. Ben planlamamı tek forvetli kendi taktiğime göre yapınca forvet yönünden bayağı sıkıntı çekiyorum. Düşünün artık Brumayı Tam Forvet rolünde en uçta oynatıyorum. :D Ona rağmen Bruma ligde 7 maçta 5 gol 4 asistlik performans verdi.

Neyse çok uzatmadan taktiği paylaşayım.

Fazla metin yoktu zaten, olanları da çevirip yazıyorum.

Kaynak: fm-base.co.uk
Alıntı

Merhaba arkadaşlar.

Size çılgın taktiğimi anlatmak istiyorum.

Taktiğimi dünyanın en iyi ileri uç oyuncularına sahip olan Barcelona ile denedim ve sonuç harika oldu.

1.Sezonda Suarez 88 gol, Messi 65 gol, Neymar 43 gol attı. 2.Sezonda daha da iyi sonuçlar alınabilir.

La Liga 1 sezonda 160 gol.

Katıldığım bütün turnuvaları kazandım.

Benimle beraber sizin de taktiği test etmenizi istiyorum. Önerilerinizi lütfen bana bildirin.

Rakip talimatları ve antrenmanı asistana bıraktım.

Diziliş

1VDOyD.png

Talimatlar

JqkbYB.png

Korner talimatları

vX8WL6.png

Fikstür

Wg93E2.png

8P2RQQ.png

l3r59b.png

Analizler

X9qRJR.png

ZMQoQa.png

Kadro

yNoZLL.png

Bazı Maçlar

jX1bVr.png

77X3M5.png

MSN

8P2RZa.png

zalo5Y.png

vX8W5v.png

Avrupa'nın Rüya Takımı

LZg53o.png

Sezon İncelemesi

5Lm6VL.png

Bir de Dybala'nın ekran görüntüsünü koymuş, onu neden koymuş bilmiyorum ama eksik kalmasın. :)

Jqkb2Q.png

Orijinal Konunun Linki

İndirmek için tıklayın.

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bu taktik benimde dikkatimi çekmişti. Şuan kendi taktiğim üzerinde durduğum için denemedim. Ama inceleme listemin ilk sırasındaydı. Siz Galatasaray'ımızda denemişsin. Senden ricam Galatasaray ile maçlara çıktığın kadro ve bazı maçların istatistiksel sonuçlarını paylaşmanı rica ediyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
54 dakika önce, reisbulut yazdı:

Bu taktik benimde dikkatimi çekmişti. Şuan kendi taktiğim üzerinde durduğum için denemedim. Ama inceleme listemin ilk sırasındaydı. Siz Galatasaray'ımızda denemişsin. Senden ricam Galatasaray ile maçlara çıktığın kadro ve bazı maçların istatistiksel sonuçlarını paylaşmanı rica ediyorum.

Tabii ki hocam, paylaşıyorum. Yalnız şunu belirtmeliyim ki kadro planlamam bu taktiğe hiç uygun değil ve alışma süreci de yoktu.

Bu taktik ile çıktığım bir kaç maç:

qjP3ZW.png

MoLX3a.png

QvZJoV.png

X9Lyr6.png

bkJjdV.png

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Sağolasin. Çok iyi sonuçlar almışsın kardeş. Ben buradaki Geliştirilmiş Türkiye ligi ile oynadığım için çok fazla star oyunculardan satmadım.  

tarihinde reisbulut tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, reisbulut yazdı:

Sağolasin. Çok iyi sonuçlar almışsın kardeş. Ben buradaki Geliştirilmiş Türkiye ligi ile oynadığım için çok fazla star oyunculardan satmadım.  

Teşekkür ederim, çok iyi sonuçlar değil aslında ama bu kadar sakatlıklar ile boğuşurken ve mali durumda küçülmeye gitmişken sonuçlar fena değil.

Asensio gibi bir yıldızın transfer listesine konulduğunu görünce direkt atladım mali durumu falan düşünmeden. Gelmesinden kısa bir süre sonra 6 ay sahalardan uzak kalacak bir sakatlık yaşadı.. Sağ bek aldım o da 4 ay yok. Sağ bek Serdar Kurtuluş'a emanet. İkinci turda Barcelona ile oynarken Neymar'a karşı ne yapacak çok merak ediyorum. :) Valencia'dan teklif geldi reddettik, 3 sezon Galatasaray'da durmak istiyoruz bakalım neler olacak. Kariyer hikayesi oldu resmen fazla uzatmayayım. :)  

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
10 dakika önce, lielife7 yazdı:

Teşekkür ederim, çok iyi sonuçlar değil aslında ama bu kadar sakatlıklar ile boğuşurken ve mali durumda küçülmeye gitmişken sonuçlar fena değil.

Asensio gibi bir yıldızın transfer listesine konulduğunu görünce direkt atladım mali durumu falan düşünmeden. Gelmesinden kısa bir süre sonra 6 ay sahalardan uzak kalacak bir sakatlık yaşadı.. Sağ bek aldım o da 4 ay yok. Sağ bek Serdar Kurtuluş'a emanet. İkinci turda Barcelona ile oynarken Neymar'a karşı ne yapacak çok merak ediyorum. :) Valencia'dan teklif geldi reddettik, 3 sezon Galatasaray'da durmak istiyoruz bakalım neler olacak. Kariyer hikayesi oldu resmen fazla uzatmayayım. :)  

Hmm. Malesef bu seride baya sıkıntı sakatlık konusu :) Barća maçlarının videosunu bekliyorum :) Başarılar şimdi den kardeşim. Neymar karşısında pek şansı olmaz gibi gerçi 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
13 dakika önce, reisbulut yazdı:

Hmm. Malesef bu seride baya sıkıntı sakatlık konusu :) Barća maçlarının videosunu bekliyorum :) Başarılar şimdi den kardeşim. Neymar karşısında pek şansı olmaz gibi gerçi 

Neymar'ın karşısına Serdar ile çıkma fikri anladım ki hiç hoş değil. Devre arası transfer döneminde transfer ettiğimiz adam dönem bitmeden 4-5 ay sakatlanıyor. Oysa o kadar spor bilimci, teknoloji sorumlusu falan aldık işe. Jefferson sakatlanınca yerine bir başka Brezilya'lı 29 yaşındaki Lucas ile anlaştık. Brezilya futbolcu havuzu olmasa ne yapardık biz? :)

Taktik ile ilgili kendi düşüncelerimden biraz daha bahsedecek olursam, tamam sonuçlar gayet iyi de nedense hiç güven vermedi bu taktik bana oyun içerisinde. Neden diyecek olursanız; top rakipteyken alan kapatma diye bir şey yok neredeyse takımda. Rakip aşırı geniş alan buluyor, defansta ileride kurulduğu için defans arkasına atılan toplar can yakabiliyor. Fakat tabii ki netice Hatice'den daha önemli. :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, lielife7 yazdı:

Neymar'ın karşısına Serdar ile çıkma fikri anladım ki hiç hoş değil. Devre arası transfer döneminde transfer ettiğimiz adam dönem bitmeden 4-5 ay sakatlanıyor. Oysa o kadar spor bilimci, teknoloji sorumlusu falan aldık işe. Jefferson sakatlanınca yerine bir başka Brezilya'lı 29 yaşındaki Lucas ile anlaştık. Brezilya futbolcu havuzu olmasa ne yapardık biz? :)

Taktik ile ilgili kendi düşüncelerimden biraz daha bahsedecek olursam, tamam sonuçlar gayet iyi de nedense hiç güven vermedi bu taktik bana oyun içerisinde. Neden diyecek olursanız; top rakipteyken alan kapatma diye bir şey yok neredeyse takımda. Rakip aşırı geniş alan buluyor, defansta ileride kurulduğu için defans arkasına atılan toplar can yakabiliyor. Fakat tabii ki netice Hatice'den daha önemli. :)

Aynenama belkde Serdar gününde olur ve bizi mahçup eder :) Aynen Breziilya olsun Arjantin olsun güzel oyuncular var. Zaten normal de de Brezilya Türkiye arası iyidir sempatiklik olarak :)

Ben daha henüz bakmadım detaylı ama bu tip eksiklerde kendimz tamamlaya biliriz. Çünkü Barça ya bakarak taktik DÖRT DÖRT lük diyemeyiz :)

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
18 saat önce, reisbulut yazdı:

Aynenama belkde Serdar gününde olur ve bizi mahçup eder :) Aynen Breziilya olsun Arjantin olsun güzel oyuncular var. Zaten normal de de Brezilya Türkiye arası iyidir sempatiklik olarak :)

Ben daha henüz bakmadım detaylı ama bu tip eksiklerde kendimz tamamlaya biliriz. Çünkü Barça ya bakarak taktik DÖRT DÖRT lük diyemeyiz :)

Kesinlikle. Barca bu adamı rezil de eder vezir de. :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

selam. Taktiği deniyorum kendi evimde gayet iyi 5-6 atıyorum ama deplasmandada bi okadar yiyorum savunma olayını nasıl yapıyorsunuz acaba

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
19 saat önce, ofli61 yazdı:

selam. Taktiği deniyorum kendi evimde gayet iyi 5-6 atıyorum ama deplasmandada bi okadar yiyorum savunma olayını nasıl yapıyorsunuz acaba

Hangi takımı yönetiyorsunuz? Defans oyuncularınız kimler ve özellikleri nasıl? Golleri nasıl yiyorsunuz? Defans arkasına atılan toplar mı?

Biraz bilgi vermezseniz yardımcı olamayız.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

man utd yi yönetiyorum sa bek sidibe sl bek saw toplerde ruben diaz ve baily hızı hızlanması yüksek oyuncular ıkı tanede stoper olrak regen var hız hızlanmaları 17 genelde arkaya atılan uzun toplar ozellıkle rakıp takımlarda hızlı kanat varsa fena gol atıyorlar :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

bu taktigi uzun sure bende denedim bu taktikle oynamak icin barcelona  gibi takima sahip olmak gerekiyo turkiye liginde basarili olmasi cok normal ligimizin durumu ortada bu taktigi savunma agirlikli kullanmak cok daha faydali defans cizgisinide geriye yaslan yapmak gerekiyo defans arkasina daha az top kaciriyo 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

ben taktiği iki sezon denedim man udt ile toplam ligde 171 gol atıp sadece 26 gol yedim 60 gol ıle hucum forvetim gol kralı oldu baya etkili taktik 58 maclık yenılmezlık unvarnı var ve hala devam ediyor namağlup bitirdim sezonu 

Oyunun tadını kaçırıyor desem yeridir :))

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Galatasarayda denedim sigthorsson hariç digerleri kırmızı ile oynadı forvette sadece ancak yine başarılıydı  fm 17 nin şuana kadarki bence en iyi taktigi 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bu tacticte hile falan mı var? :)

fb 8-0 yendik anca oyunda yeniyoruz :D 2. 10puan fark attım 1.sezon.

Podolski cavanda sinan chedjo sattım bruma kiraladım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

erken konustuk heralde gs ile 30 kusur puan farkla şampiyon oldum 1kere yenildim her mac 3-0 5-0 italyaya gittim orda küme düşücez her mac 2 kırmızı kart 3-5 yiyoruz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

çok uzun süre fm15 oynamakta ısrar ettim, 17'ye başladım 2, sezon denedim bu taktiği, ilk maçım fenerbahçe ile arenada idi ve 6-0 yendim.

sneijder orta sahada oynayıp 3 gol attı, bruma sağ forvette 3 asist.

fm 15 de follia taktiği ile oynuyordum ve ona çok benziyor.

devamını yazarım, iyi oyunlar

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Geri bildirimleriniz için teşekkürler arkadaşlar. Taktik, büyük takım taktiği; oyuncularınızın dayanıklılık ve çalışkanlık özellikleri yüksek olmalı. Defanslarınızın da hızları minimum 14-15 değerinde olmalı.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bu taktiği neredeyse aldığım her takımda denedim hepsinde başarılı oluyor. Galalatasaray'da denemiştim ilk başta kim gelirse 4-5 atıyor rakibin gücüne göre şuan Liepzig kariyerindeyim ilk sezon 2. olduk malum Bayern her sezon takımlara 10 puan fark attığı gibi bu sefer de attı 2. sezonda da kanat oyunculara teklifler geldi yüksek paraya onları sattım kiralık oyunucu alarak yoluma devam ediyorum kullanacak olan arkadaşlar kesinlikle kullanmalı tek kelime muhteşem :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Kardeşler bende bu taktiği barcelonada deniyorum şuan taktik çok iyi çok gol buluyoruz fakat en az 2-3 gol yiyoruz nasıl daha az gol yerim ne yapabilirim?Ve ayrıca antrenmanları nasıl yapayım?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

hocam senin de dediğin gibi taktik tam bir büyük takım taktiği. görür görmez deneme isteğinin verdiği heyecanla man utd ile kariyer açtım. bi messi suarez neymar olmasa da ibrahimovic rashford lacazette -yeni transfer ettim- üçlüsü ile de kelimenin tam anlamıyla uçtum diyebilirim. hazırlık maçları da dahil olmak üzere sezonun ilk 19 maçının tamamını kazandım. sezon sonunda fikstürün tam ekran görüntüsünü paylaşacağım. emeğine sağlık.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.