Jump to content
 • Kaydol

KocaBey1453

FMT Üye
 • İçerik sayısı

  798
 • Katılım

 • Son ziyaret

 • Kazanılan Gün Sayısı

  6

KocaBey1453, en son, 30 Mart 2017 gününün kazananı oldu

KocaBey1453, en çok sevilen içeriğe sahip oldu!

Topluluk Puanı

156 İyi

6 Takipçiler

KocaBey1453 Hakkında

 • Derece
  Ulusal A Lisansı

Profil Bilgileri

 • Cinsiyet
  Bay

Güncel Profil Ziyaretleri

1.251 profil görüntüleme
 1. Süper kupa sonucu oyun müthiş olmuş. Lige güzel başlamışız kardeşim. Kritik maçlardan galip gelmişiz. Mezzela'nın doğuşu yıllar yıllar öncesine dayanıyor Sen zorlu oyunların kızısın kardeşim
 2. Kardeşim kariyeri yeni gördüm. Duygulandım ya o yıllara gittim bian. Yeni sezonda başarılı oluruz inşAllah ligde.
 3. https://www.facebook.com/ihbypnr1453 twitter HilmiBey46 instagram hilmi.1071 https://www.youtube.com/channel/UCFTu2DA2I5JrD-b2TkuuZBw?view_as=subscriber
 4. KocaBey1453

  Taktiğime uygun forvet rolü arıyorum

  Forvette tek forvet ile Tam Forvet yapıp Defansif Orta Saha da ise diğer forveti oraya koyarsan faydalı olur kardeşim, onuda Ön Libero.Ofsayt taktiği bazen riskli oluyor. İçe kat eden adamı gör de eklesen faydalı olur diye düşünüyorum. Presi de bi tık aşağı yapsan birde.
 5. Başarılar kardeşim. Doğum yeri İslahiye olan ve 5 sene yaşayan birisi olarak Kilis Belediyespora başarılar diliyorum. İkisi de O Vakitler Antepin ilçesi idi.
 6. Maç motorunu da düzeltilirse bu yeni özellikler ile harika bir oyun bizleri bekliyor gibi. Taktik ve Antrenman özellikle hoşuma giden ve antrenman izleme olayı harika.
 7. KocaBey1453

  FM 19’da hangi dizilişle oynayacaksınız?

  FM18'de ağırlıklı olarak(41311) 4-1(VOL)-3(TAK-Dinamo-Mezzela)-1(İF)-1(TF) şekli ile oynuyorum, ağırlıklı olarak. Yeni gelen roller ile oynamak hoşuma gidiyordu. FM18 de gelen roller ile birlikte FM19 da gelen rolleri karma yapıp muhtemelen Bahsedilen Çakılı Stoper rolü ile 3 lü savunma deneye bilirim ilerisi rollerin karmasına göre değişir. Veya iki farklı diziliş yapıp bir 3 lü savunma ile birlikte FM18 deki oynadığım hali ile de taktik yaparım, buna entegre ederim yeni rolleri de.
 8. Heyecanla devam ediyor bir sonraki adımı merak ediyoruz. İlginç olarak işin içine Hasan-İlhan-Ümit girdi bizi neler bekliyor acaba Ayrıca kardeşim nostaljik görüntüler çok harika ve sanki nostalji yolculuğu yaptığımız bir kariyer olcak
 9. Başarılar kardeşim hikayeli olması çok iyi
 10. Değerli tavsiyelerin için teşekkür ederim. Dikkate alacağım, söylediğin noktaları. Nasip olursa Pazara kadar bilgi toplayıp Pazar günü de müsait olursam inşAllah taktiği oyunda oluşturmaya başlıyacagim. Aynen düşünce dekileri uygulamada bazen sıkıntılar oluyor. Alternatif olarak by dizilişin çift AMC li olanlarını buldum FM15-17-18 de yapılmış bu tür taktikleri de incelicem yabancı forumlardan. Ben VOL kullanıyorum normalde genel manada memnunum. Birde yeni roller Eklenince 4 adet bunları bir taktiğimde hepsini kullanıyorum. Diğer iki taktigim de ise en az iki tanesi oluyor. Aslında burda En iyisi Dinamo bunu oyuncu talimatları ile ister savaşçı tarzı ister İki Yönlü Ortadlsaha tarzı yapa biliyorsun. TAK da da çok verim aldım Gol ve Asist olarak ama bu dizilişte onu es geçeceğim mecburen. Talimatlar da da Dengeli veya dediğin gibi bi tık üstü Geniş Alan oyunun ortada sıkışmaması ve bahsettiğin gibi kanatlardan açık vermemek adına anlamlı olur.
 11. Tavsiyen için teşekkürler kardeşim. Dikkate alacağım elimdeki bekler gayet iyiler aslında. Özellik olarak Dayanıklılık vs. daha iyi olanı ilk etapta değerlendiririm. Öncelikle bende değerli yorumların için çok teşekkür ederim. Öyle biran aklıma geldi ve bunun üzerine gitme dizilişi talimatlar ile ilgili tavsiye alarak bütünleştirme düşüncem oldu, eksik kalan roller ve tavsiye istediğim roller ile beraber. Söylediğin kısımları notuma aldım. Aldığım notlar ve sormak istediklerim ve bazı düşüncelerim şu şekilde; İlk olarak bu diziliş ile ilgili hangi takım talimatları uyumlu olur bu konuda da fikirlerini, tecrübelerini bekliyorum, sizinde favori bir diziliminiz olması ayrıca fikir alış-verişi için çok iyi olacak. Kanat Beklere Rol olarak hangisi uygun olur ÇYB mi?(Bu konuda tavsiyeler aldım. Pas oyunu oynanırsa bu ROL tavsiye edildi.) yoksa Kanat Bek mi? İYB m? Stoperler; Burada birisini Standartta yapa bilirim hangisi daha uygun olur sizce? (Birde, okuduğum bir rehber veya taktik anlatımı da olabilir Pasör Stoper kullanıp, Defanstan Kısa Pas ile çık talimatı verirsek Pasör Stoperi biraz kısıtlamış oluruz tarzında görüş vardı İleriye atılacak topları kısıtlama gibi bu konuda senin düşüncen nedir?) Defansif Ortasaha; VOL gibi FM2018 de gelen yeni rolleri taktiğimde uygulamayı seviyorum. Ondan dolayı bunun yanına bir 2.si hangi rol olur onu arıyorum. DOK da olabilir veya Orta Saha kısmında ki yazacağım düşünceye göre Savaşçı tarzı da olabilir veya VOL-REGİSTA da olabilir. Kaleci; Takım Galatasaray Muslera var Berke var. Diğer taktiklerimde Libero Kullanıyorum daha çok. Orta Saha; İki Mezzala düşüncem şu şekilde idi(4. madde atıf yaptığım), Mezzala'lara Oyuncu Talimatında Topla Geniş Alanda Oyna talimatı vererek birazda Kanata yakın oynamalarını sağlamak, sadece Kanat Bekler olduğu için. Birde bu düşünce için topun bunlara gelmesi yönünde Defansif Ortasahalarda önemli. Mezallara ikisi böyle olursa veya Mezzala Dinamo ikilisi de Pres yaptırma düşüncem yinede var ama top kapma agresif oyun Defansif Ortasahalarda olsa daha mı iyi olur? Bunun için Stoperler sıkıntı yaşamaması için yakın mı olmalı? Forvet; Elimdekiler Tam Forvet uyumlu Gomisden kalma alışkanlık Tam Forvet rolleri ile devam ediyorum diğer taktiklerde. Şuan 5. sezonumu oynuyorum Galatasaray ile. Tam Forvete tandemde hangisi uyarsa onu oynatmak isterim. Diğer Notlar; İnternette izlediğim FM2018 için yapılmış bir taktikte Parking The Bus adlı Kaleci Forvete direk oynuyordu, aklımda o düşüncede var. İleri de ve ortasahada kalabalık olduğumuz için. Forvetler gerekirse topu karşılayıp ortasahaya atıyor ve olgun ataklar oluşmasına ortasahadan bir şekilde başlamış oluyoruz. Bu diziliş ile Direk Futbol mu oynamak faydalı olur Yoksa Tiki Taka tarzı mı veya ikisinin karışımı Total Futbol mu?
 12. Hayırlı Vakitler arkadaşlar, İşyerinde biraz dinlenme modunda iken aklıma böyle bir diziliş şekli geldi. Tavsiyelerinize itiyacım var. 1) Takım talimatları nasıl olmalı( Hangi sistem(talımatlar-oyun planı yününden-diziliş bu şekilde olacak) önerirseniz, ona göre tavsiyede bulunabilirsiniz benin aklımdaki sadece dizilişi bu şekilde yapmak.) Takım Yapısı=? Oyun Anlayışı=? Ve diğer talimatlar tavsiyeleri bekler 2) Diziliş te "?" olan yerlere hangi Rolleri vereyim. •Stoperler PDS olması uygun mu? •Forvet ikilisi en az birini Tam Forvet düşüyorum, yanına hangisi uygun olur ? •Defansif Ortasaha en az birini VOL düşünüyorum, yanına hangisi uygun olur ? •Ortasaha İki Mezzelami uygun olur Bir Dinamo Bir Mezzelamı? (En az bir Mezzela oynatma düşüncem var) Şimdiden herkese teşekkür ederim. (Not:Dün Grupta yayınlamıştım)
 13. KocaBey1453

  Otoriteleri Alt Üst Edin

  Tamam kardeşim sağol. Gayet iyi sayılır istatistikler gol pozisyonu ile ilgili ve rakibe vermeme durumu. Deplasman istatistiği ise mükemmel Göztepespor için ilk sezon .
 14. KocaBey1453

  Otoriteleri Alt Üst Edin

  Tamam kardeşim teşekkürler.
 15. KocaBey1453

  Otoriteleri Alt Üst Edin

  Göztepe ile ilk sezon gayet müthiş performans göstermişsin. Yazında Deplasman ifadesi hemen dikkatimi çekti. Ben bu seride tam istedim deplasman taktiği oturtamadım. 5. Sezonum da Galatasaray ile yeni bir taktik üzerine gidiyorum. Bunu da incelemek için indiririm. İsabetli Şut oranları rakip kıyasında gaye iyi başa baş. Gol ve Mutlak Gol pozisyonları nasıl özellikle deplasman maçlarında 4 büyüklere karşı ? Birde rakip takım deplasman da ne kadarı uzaktan şut attıkları?
×