FMKolik v3 – Daima Hücum!

0

Bildiğiniz gibi geçen sene olduğu gibi bu senede taktiklerimi sizlerle paylaşıyorum. Bu sefer ki biraz hazıra konma gibi oldu. FM14 serisinde tutulan ve epey istek gelen v2 taktiğimiFM15 serisine uyarladım. İlk denemeler biraz sıkıntı olsada sonunda başarıya ulaştım. Taktiği sadece Trabzonspor ile denedim. 2-3 kişiye taktiği ilettim ve taktiği denedikten sonra konuya yorum olacak atacaklar.

Taktik Dizilişi

——————

QRoMqG.png

Dizilişimiz bu şekilde. Zaten bu taktiğin özelliğini bilenler geçen seride nasıl etkili olduklarını görmüşlerdir. Bek oyuncularımız kanatları aratmayacak şekilde oynuyor olacaktır. Hem asist, hemde gol noktalarında hücum hattımızı yeterince rahatlatacaklarını varsayıyorum.

Taktik Dizilişi ( Öneri )

——————

vgv4qm.png

Ben bu taktiği sevdim ama kanat oyuncularım var nasıl yaparım ? Diyen arkadaşlara ufak bir tavsiyem olacak. Birkaç maç ile denemiş olduğum resimde ki sistemi sizde deneyebilirsiniz.Bekler yine eskisi gibi hücuma çıkarak, kanatları rahatlatacaktır. Ofansif olarak sağlam adımla geleceğiniz için gol pozisyonlarına girebilirsiniz.

Direktifler

————-

Yv7bnD.png

Bu taktiğimizde kalabalık orta sahamız ile pres yapıp, yüksek tempo oyun oynayarak rakibimizi zorluyoruz. Bu tempoya ayak uydurabilmek için kondisyon çalışmaları ve yerinde değişiklikler şart olduğunu unutmayınız.

Rakip Talimatları

————————

lk61VB.png

v2 taktiğimizde pres yapıp, sert futboldan kaçınmıştım. Burada ise tam tersini yaparak sert futbola yönlendiriyorum. Sert futbolda olmasına rağmen ligin en az kart gören takımlardan birisi oluyorsunuz. Birde faul oranları bu denli azalıyor. ( Takımdan takıma değişiklik gösterebilir )

Taktik Geneli

——————

oAR71Q.png

Kontrollü ve Akıcı bir futbol oynayarak rakibimize karşı dikkatlı olup, hızlı bir oyun sergiliyoruz.

Antreman Türü

——————–

rgo9GP.png

Sezon öncesi Kondisyon çalışmasına ağırlık vermeniz daha faydalı olacaktır. Kondisyon çalışması yeterli olduğunu düşündüğünüzde ise Savunma ve Hücum antremanları yaptırarak takımı tam olarak taktiğe uyumlu hale getirebilirsiniz. Daha sonra ise Top Kontrolü çalıştırarak bu konuda da takımı bir tık ileriye taşıyabilirsiniz.

Duran Toplar

—————–

P5ZMj8.png

Hücum duran toplarıda yani koşe vuruşlarında bu dizilişi yapıyorum. Bunun sebebi ise herhangi bir kontra atak yememek için ve tekrardan hücuma şekillendirelim diye bu dizilişi faydalı gördüm. Sezonda savunma oyuncularım 6-10 arası gol atma başarısını gösteriyorlar.

ZLPd0g.png

Savunma ise biraz daha katı olarak ayarladım. Takım bu tür duran toplardan gol yememesi durumunda topu ileride ki adama aktarıyor. Oda topu saklamayı veya ileriye koşmayı tercih ediyor. Atak olgunlaşana kadar takım dizilişini alarak yeni bir atak başlıyor.

Taktik ile Maçlar

———————-

lk61Ag.png

Vl1Yjj.png

nA3r4B.png

LpW3jV.png

Daha fazla resim koyma gereği duymadım. Eğer taktiğin sezonluk işleyişini merak eden varsa Trabzonspor kariyerime bakabilir.

Taktiği indirmek için tıklayın!

PAYLAŞ
Önceki İçerikFMKolik v2 – Vur, Kır ve Parçala!
Sonraki İçerikFMKolik v5 – Ne Olursa Olsun Hücuma Devam!
2014 yılında kurulan ve kurulduğu günden yana Football Manager serilerini tanıtmak, yaygınlaştırma ve yaptığı yamalar ile daha keyifli oyun haline getirmek için çalışan destek platformu

YORUM YOK

CEVAP VER